Biz Biliyoz

Sayarak Zayıflama Nedir? Sayarak Zayıflama Nasıl Oluyor?

 • 07 Kasım 2019
 • 129 kez görüntülendi.
Sayarak Zayıflama Nedir? Sayarak Zayıflama Nasıl Oluyor?

Son zamanların yine trend zayıflama konuları içerisinde yer alan sayarak zayıflama nedir? 5333 formülü ile kilo vermeye yardımcı sayma yöntemi ile zayıflama nasıl oluyor? İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayça Kaya’nın kilo sorunu olan kişileri nasıl tedavi ettiğini hep birlikte inceleyelim.

 

Peki siz sayarak zayıflama hakkında neler biliyorsunuz? Bu kitabı okudunuz mu? “Sayarak zayıflama nasıl oluyor?” deneyimlerinizi biz ve diğer okurlarla altta bulunan yorum bölümünden paylaşır mısınız?

İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayça Kaya kilo sorunu ile baş başa kalan kişileri tedavi ettiği yöntemi kitap haline getirdiği Sayarak Zayıfla-5333 ne olduğunu dilimiz döndüğünce sizlere anlatmaya çalışacağız.

Dr. Ayça Kaya’nın yaklaşık 20 yıldır uyguladığı bu yöntem ile insanları obeziteye karşı bilinçlendirerek zayıflama ağını genişletmeyi hedeflediği açıkça belli oluyor. Peki sayma ile zayıflama nedir?

Sayarak Zayıflama Nedir?

5333 formülü ile hiç bir sağlık riski olmayan zayıflama yönteminde kilo sorunu olan kişilerin beslenme bilincini oluşturuluyor. Farklı kitle indeksine ve farkı kilolara sahip olan kişilerde bile işe yarayan 5333 formülü mucize olarak nitelendiriliyor.

 

Hemen her türlü besini bile içerisine alan sayarak zayıflamada olay limitlere bağlı olarak gelişiyor. 5333 ün dağılımı ise günlük alınması gereken besin guruplarını belirtiyor. 5333’ün birinci sayısı bir günde alınması gereken tahılı işaret ederken, ikinci sayısı eti, üçüncü sayısı sütü, dördüncü sayısı ise meyveyi gösteriyor.

Sayarak Zayıflama Nasıl Oluyor?

sayarak zayıflama nasıl oluyor

sayarak zayıflama nasıl oluyor

Zayıflamayı sayılar haline getiren bu yöntemde gün içerisinde 5 tahıllı ürünler grubundan, 3 et ve et ürünleri grubunda 3 süt ve süt ürünleri grubundan ve son olarak ta 3 meyve grubundan besinler alınmasını ifade ediyor.

 

Çok büyük bir ticari sektör haline dönüşen zayıflama ve diyet konusu her geçen gün ortaya atılan yeni fikirler yeni ürünler sayesinde birilerinin cebini doldururken bir çok kişi sağlığından oluyor. Ancak İç hastalıkları Uzmanı Dr. Ayça Kaya bu konudaki bütün bilgi ve deneyimini neler yapılması gerektiğini bir kitap ile yayınlayarak zayıflamanın ve sağlığın ticareti olmayacağını obezite ve kilo sorununun aşılabilir bir sorun olduğunu herkese kanıtlıyor.

 

Zayıflattığı iddia edilen ilaçlar, sular, bantlar, tek düze diyetler, kamplar, saçma sapan listeler kilo sorununu çözmekten ziyade başka bir çok soruna sebep olurken doğal, sağlıklı ve bilinçli beslenme ile kilo sorununun nasıl aşılabileceğini sayarak zayıflama formülü gösteriyor.

Sayarak Zayıflama

Dr. Ayça Kaya kitabında bahsettiği formüllerle yemeği eğlenceli bir oyuna dünüştürüyor. Diyetin ve zayıflamanın matematiği hedeflenen bu yöntem sayesinde kalori hesapları bir kenara atılıyor, diyet yöntem ve listeleri umursanmıyor matematiğin büyülü dünyası ile zayıflama sağlanıyor.

Çıkartılan kitapta ise sadece zayıflamanın nasıl olacağına yer verilmiyor. Bu yöntemle zayıflayan kişilerin başarı hikayelerini de anlatılıyor.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. sibel dedi ki:

  Başlık çok çekici
  Sayarak zayıflama farklı bir metodmuş öğrenmiş olduk.
  teşekkürler editör

  1. Biliyoz.com dedi ki:

   Biz teşekkür ederiz.

BİR YORUM YAZ