Biz Biliyoz

Sperm Sayısını Arttıran Yiyecekler

  • 21 Temmuz 2018
  • 74 kez görüntülendi.
Sperm Sayısını Arttıran Yiyecekler

Sperm sayı ve sperm kalitesindeki düşüklük her insanın yaşayabileceğiniz geçici veya düzenlenebilir sorunlar arasındadır.

Sperm sayısı ve kalitesi çocuk sahibi olmak için en önemli unsurlardan biridir. Sperm Sayısını Arttıran Yiyecekler. Eğer sperm sayısı nedeni ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız işte etkisi kanıtlanmış doğal besin maddeleri. Peki sperm kalitesi ve sayısı nasıl artar.

 

 

Sperm sayı ve kalitesini arttıran besin maddeleri.

Yoğurt:

Yoğurt içerisinde bulunan lactobasillus adındaki bakteri sperm sayısı üzerinde etkin bir güçe sahiptir. Yoğurt içerisinde bulunan B12 vitamini ise sperm kalitesini arttıran bir etkendir. Bu sebeple sperm kalite ve sayısında düşüklük olan kişilerin sıkılıkla yoğurt tüketmesi tavsiye edilir.

Badem:

Herkes tarafından bilinen hem cinsel gücü hem de sperm sayısını arttıran Amino Asit ve Çinko açısından zengin olan doğal besin kaynağıdır.

Ceviz:

Arginin vücutta sperm üretimini arttıran bir maddedir. Ceviz içerisinde de bol miktarda bulunmaktadır. Her gün bir miktar ceviz tüketen bir kişi eğer farklı sorunları yoksa kısa sürede yeterli sperm sayısına ulaşır.

Muz:

En sevilen meyveler arasında yer alan muz içerisinde C, A ve B1 vitaminleri taşımaktadır. Aynı zamanda sperm kalitesini güçlendirmeye yarayan muz vücudun cinsel hormonları üezrinde denge sağlar.

Sarımsak:

Her derde deva, doğal antibiyotik deposu olan sarımsak, sperm eksikliği olan erkekler tarafından en çok tercih edilen doğal besin maddeleri içerisindedir. İçerisinde bulunan Allisin isimli madde insan vücudunda yer alan sperm gücü arttırırken, genital bölgedeki kan dolaşımını da hızlandırmaya yarar. Kokusu sebebi ile ne kadar tercih edilmese de Günde 1-2 diş sarımsak tüketmek bir çok konuda faydalı olacaktır.

Ay çekirdeği ve Kabak çekirdeği: Ay çekirdeği ve kabak çekirdeği içerisinde bulunan doğal yağlardan ötürü sperm sayısını arttıran ürünler arasında etkili yer almaktadır.

 

Fasulye:

Sperm sayısının az olduğundan şikayetçi olanların tercih edebilecekleri diğer bir besin maddesi ise fasulyedir. Araştırmalar sonucunca Folik asit’ in sperm sağlığını korumada çok etkili olduğu saptanmıştır. Folik asit acısından zengin olan Fasulye sperm sağlığının korunması açısından bürük önem arz etmektedir.

Ispanak:

Ispanak denince akla ilk gelen şey sanırım Temel Reis’ dir.
Ispanak’ ta Folik asit açısından güçlü bir besin maddesidir. Sperm sağlığının korunması ve sperm sayısının yükseltilmesi için önemli rol üslenmektedir.

Havuç:

Annelerimizin göz sağlığı açısından önemli olduğunu söylediği havuç aynı zamanda annelerimizin torun sahibi olmasında yardımcı oluyor. İçerdiği A vitamini sayesinde spermlerin güçlenmesini sağlıyor.

İstiridye:

Spermin temel taşlarından biri olan zink istiridye içerisinde yoğun şekilde bulunmaktadır.

Bitter Çikolata:

Siyah Çikolata içerdiği bir amino asit sayesinde sperm sayısı arttırıcı etkisi bulunmaktadır. Aynı zamanda kalp sağlığı açısından da önem arz eden bitter çikolatanın günlük ufak parçalar halinde tüketilmesi önerilmektedir.

Sperm kalitesini artıran yiyecekler ile yaptığımız araştırma sonucunda en basit doğal ve uygun şekilde ulaşabileceğiniz besin maddelerini sizinle paylaştık sizde bilgi ve deneyimlerinizi bizimle paylaşın yazımızın altına ekleyeyim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ