Take a fresh look at your lifestyle.

Sürekli Sorun Yaratan Göz Kuruluğuna Kesin Çözüm

0 20

Göz kuruluğu rahatsızlığı olan kişiler göz kuruluğuna kesim çözüm bulmak istemektedirler. Bunun için öncelikle göz kuruluğu rahatsızlığına neden olan sorunun teşhis edilmesi ve tedavi için bir doktora başvurulması gerekmektedir.

Göz kuruması gözyaşı miktarının azalması demektir. Gözlerde nemlenmeyi sağlayan sıvı kuruduğu için gözlerde batma ve yanmaya sebep olabilir. Kılcal damar çatlaması ve gözlerde kanlanmalar da görülebilir. Geçici görme kayıpları gözlenmesi muhtemeldir. Uzun süre tedavi edilmeyen göz kuruluğu gözlerde kalıcı bozukluklar oluşmasına neden olabilir. Tedavi edilse dahi gözlük veya lens kullanmak zorunda kalabilirsiniz.

Göz Kuruluğu Neden Oluşur?

Göz kuruluğunun nedenleri Saatlerce bilgisayar ekranına bakma, karanlık ortamda televizyon seyretmek, kitap ve gazete okumak, fazla alkol tüketimi, sigara, hipertansiyon, depresyon, alerji, sert ve rüzgârlı havalar göz kuruluğuna neden olabilir.

Göz kuruluğuna kesin çözüm için evde uygulayabileceğiniz doğal tedavi şekilleri de vardır.

Göz kuruluğuna ne iyi gelir?

Göz kuruluğu sebeplerini öğrendikten sonra evde tedavi yöntemleri nelerdir hep birlikte inceleyelim. İşte evde göz kuruluğu tedavisi.

Göz kuruluğu için salatalık

Yatıştırıcı etkisi vardır. Salatalık gözlerdeki yorgun kasların rahatlamasına yardımcı olur. Kişinin gençleşmiş görünmesinde katkı sağlar ve dolaşım sistemini canlandırır. Salatalık suyunun cildinizde kurumasını sağlayarak ferahlamış ve cildinizin temizlenmiş olduğunu hissedebilirsiniz.

Göz kuruluğuna süt

Yatıştırma etkisi sağlar ve gözlerdeki kasların rahatlamasına yardımcı olur. Pamuklu çubuğun pamuklu tarafı süte batırılıp ıslatıldıktan sonra göz çukuru pamuklu çubuktaki süt tamamen akıtılana kadar temizlenmeli. 2-3 damla gül suyu damlatarak Göz kuruluğu tedavi sürecini kısaltabilirsiniz.

Göz kuruluğu ve papatya çayı

Gözlerdeki hareket hızını arttırmaya yarar ve nem oranının yükselmesini sağlayarak kurumayı önler. 1 tatlı kaşığı kuru papatya 200 ml sıcak suyun içine eklenerek 10 dakika demlenir. Demlenen papatya çayı süzülür ve soğuyana kadar buzdolabında beklenir. Papatya çayına bandırılmış pamuklar göz kapaklarının üzerinde bir süre boyunca bekletilir. Bu işlemi devamlı uygulayarak Göz kuruluğunu giderebilirsiniz.

Kuruyan gözlere keten tohumu yağı

Keten tohumu yağ asidi bakımından epey faydalı bir bitkidir. Göz kuruluğunu engellediği bilinmektedir.

Hint yağı ile göz kuruluğu tedavisi

Göz rahatsızlıklarını tedavi etmede oldukça faydalıdır. Hint yağının içindeki bileşenler gözdeki problemin hızlı bir şekilde düzelmesini sağlar. Göz kapaklarınızın üzerine Hint yağı sürmeniz yeterlidir. Hint yağı sürdüğünüz göz kapaklarınızın üzerini tülbent ile kapatın. 1 saat bu şekilde bekleyin ve ardından bolca suyla gözlerinizi yıkayın fakat suyu sert çarpmamaya dikkat edin. Düzenli uygularsanız şikâyetlerin 10 gün içinde iyileşme gösterecektir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.