Take a fresh look at your lifestyle.

Telefonun Dinlendiği Nasıl Anlaşılır?

0 19

Telefonun dinlendiği nasıl bilinmektedir? Teknolojinin her geçen gün hızla ilerlemesi, telefonu olan hemen herkeste izlenme ve dinlenme korkusunu gündeme getirmektedir.

Yine akıllı telefonlardan yapılan kaçak dinlemeler, sıkça yapılan telefon konuşmalarında tedirginlik yaşanmasına neden olur. Oysa bu durum Telefonun dinlendiği durumlarda kendiliğinden oluşan bazı işaretler bulmak mümkündür.

Bu verileri takip edip, bir takım önlemler alabiliriz. Şimdilerde birçok insan, kablosuz internet sayesinde pek çok işlem yapıyor. Örneğin telefondan bankacılık işlemleri yapmakta veya sosyal medyadan ve mailden haberleşmektedir.

Halbuki kalabalık yerlerden yapılan bütün bu işlemler güvenlik açığı oluşturuyor. Fotoğraf, mesaj veya hesap bilgileri gibi şahsi bilgilerin başkaları tarafından ele geçirilmesine neden olmaktadır. Bu sebeple kalabalık ortamlarda özel bilgilerin telefona girilmemesine dikkat edilmelidir.

Telefon Dinleme Nasıl Anlaşılır

  • Her zaman kullandığınız telefon, konuşma esnasında bazen farklı sesler çıkartıyorsa telefonun dinlenme olasılığı vardır. Kendi sesinizin yaptığı eko veya hışırtılar, hatta yalnız olmadığınıza işaret ediyor olabilir.
  • Telefon şarjının çabuk bitmesi, telefonunuzun dinlenme olasılığını güçlendirecektir. Çünkü dinlenen telefonda bulunan mikrofon, etrafta bulunan başka sesleri de çeker. Bu durum ise normalden fazla enerji yakılmasına neden olur.
  • Çabuk ısınan telefonların dinlenme olasılığı daha fazladır. Telefon dinlemesini anlamak amacı ile telefonu elinizden bıraktıktan sonra, belli aralıklar ile telefona dokunup, ısınıp ısınmadığına bakmak gerekir.
  • Hiçbir belirti bırakmadan yapılan dinlemeleri anlamanın en basit yolu ise telefon faturasının her ay düzenli olarak incelenmesidir. Özellikle profesyonelce hazırlanan casus yazılımların, faturadan kolaylıkla görülebilmesi mümkündür.
  • Ayrıca telefon dinlemelerinde artış olması ve birçok insanın dinleniyorum şüphesine kapılması nedeni ile telefon dinlemelerini tespit eden yazılım geliştirilmiştir. Bu yazılım sayesinde, kullandığınız telefonun dinlenip dinlenmediğini anlamak oldukça kolay olacaktır.

Telefonun dinlendiği hakkında şüphe duyan bireylerin, telefonu ilk aldığı şekle dönüştürmesi gerekir. Yani fabrika ayarlarına dönmek, telefona format atmak gerekir.Fakat fotoğraf ve kayıtlı telefon numarası gibi tüm bilgilerin telefondan silinmesi, başınızın biraz ağrımasına neden olacaktır.

Yine de telefondaki bilgilerin güvenliği açısından, belli aralıklar ile fabrika ayarlarına dönülmesi önerilir. Bu sayede sıkça yapılan telefon dinlemelerinin önüne geçmek mümkündür. En İyi Ücretsiz VPN Uygulamaları hakkında bilgi almak için linke tıklayınız.

Leave A Reply

Your email address will not be published.