Biz Biliyoz

Tırnakları Güçlendirmek ve Uzatmak

  • 19 Şubat 2019
  • 85 kez görüntülendi.
Tırnakları Güçlendirmek ve Uzatmak

Tırnakları güçlendirmek ve uzatmak için bazı günlük alışkanlıklarınızı gözden geçirerek düzene sokmanız gerekir. Özellikle hassas tırnakları olan kişiler için hazırladığımız tırnakları güçlendirme ve uzatma tekniklerinin çok fazla işinize yarayacağından eminiz.

Hassas tırnakların kırılmasını engellemek, tırnakları güçlendirmek ve uzatma için bu yazımızda tam olarak şu soruların cevaplarını bulacaksınız.

Hassas tırnaklar için 9 tavsiye

  • Tırnakları güçlendirme ipuçları.
  • Tırnakları güçlendirmek ve uzatmak neler yapılmalıdır?
  • Tırnakları güçlendirme ve uzatma teknikleri.
  • Tırnakların güçlenmesi için ipuçları.
  • Doğal yollarla tırnakları uzatma teknikleri.

Hassas, kırılgan ve zayıf tırnakları olan kişiler bu yazımızı dikkate aldığı taktirde zayıf tırnaklara elveda diyecekler. Peki tırnakları güçlendirmek ve uzatmak neler yapılmalıdır? İşte Tırnakları güçlendirmek ipuçları.

Tırnakları güçlendirme ve uzatma teknikleri.

1. Sağlıklı beslenin

Sağlıklı beslenme bir çok sorunun ve problemin başlıca çözüm kaynağıdır. Dengeli ve tek düze olmayan beslenme şekli vücudun ihtiyacı olan vitamin ve minerali fazlası ile karşılayacaktır. Bazı sorunlar kalıtımsal veya yapınızla ilgili olabilir fakat zaman içerisinde zayıflayan tırnaklar bir yapı sorunu değil yaşam ve beslenme alışkanlıklarınızla doğrudan ilgilidir. Bu sebeple alınan gıdalar nasıl sizi bazı hastalıklara karşı koruyorsa veya vücut direncinizi arttırıyorsa, tırnaklarınızın da güçlenmesi için yine aynı yöntem kullanılmalıdır. Beslenme alışkanlıklarınızda belki ufak bir değişiklikle tırnak ve iskelet yapının güçlenmesi sağlanabilir. Süt ürünleri, kuruyemişler, kümes hayvanları ve yumurtalarını tüketmek tırnakları güçlendirme ve uzatma teknikleri arasında yer almaktadır.

2. Tırnak etlerinizi nemli tutun

Tırnakları güçlendirmek için uygulanabilecek yöntemler arasında gelen diğer bir ipucu ise tırnak ve tırnak etleri için kullanılan bakım ürünleridir. Bir çok kozmetik ürünü içerisinde bulunan kimyasal maddeler tırnaklarınızın zayıflamasına sebep olan zararlı bileşenlerden oluşmaktadır. Tırnak ve tırnak etlerini nemli tutmak tırnak ve tırnak etlerinizi güçlendiren seçenekler arasındadır. Fakat kullandığınız nemlendiricilerin bitkisel ve kaliteli ürünler olmasına dikkat etmeniz gerekir. Çünkü kuru tırnaklar kurumuş yaprak gibidir. Çok çabuk deforme olup hatta parçalanabilir.

Tırnakları güçlendirmek için kullanılacak nemlendiricilere ilaveten belirli yağlarda kullanılabilir. Hindistan cevizi yağı, hint yağı, çay ağacı yağı veya E vitamini yağı mükemmel bakım ürünleri arasındadır.

3. Bol bol su için

Vücudun büyük bir bölümünü oluşturan su sağlığın korunması için çok büyük önem taşımaktadır. Vücudun nem dengesini sağlamak için gerekli olan su aynı zamanda tırnakların da nem dengesini korumak için önemlidir. Suyun yetersiz içilmesi tırnakların kuruyup kırılmasına sebep olur. Dağa güçlü ve sağlıklı tırnaklara sahip olmak için günde en az 2 litre su tüketilmelidir.

4. Biotin takviyesi veya biotin içiren gıdalar tüketin

Özellikle şampuan reklamlarından duyduğunuz saçların güçlenmesine yardımcı olan biotin aynı zamanda tırnakları da güçlendirmek için önemlidir. Biotin içeren besinlerin sinir sistemi üzerinde de etkili olduğunu unutmamanız gerekir. Baklagiller, yumurta ve sardalye gibi besin maddelerinde biotin bulunmakla birlikte B vitamini takviyesi de kullanmak tırnakları güçlendirmek ve uzatmak için önemlidir.

5. Aseton kullanmayın

Tırnakların bakımı ve güzelleşmesi için kullanılan maddelerin çoğu sert kimyasallar içermektedir. Bu kimyasal maddeler anlık olarak tırnaklarınızın her ne kadar güzel gözükmesini sağlasa da genele yayıldığı taktirde tırnakları zayıflatan maddeler içerisindedir. Bunlardan bir tanesi de asetondur. Tırnakları güçlendirmek ve uzatmak içim kullandığınız kozmetik ürünlerinin toksin madde içermemesi ojelerin sökülmesi içinde aseton içermeyen bitkisel oje sökücülerin kullanılmasına özen göstermeniz tavsiyemizdir.

6. Nefes alan tırnaklar

Tırnaklarınızı birbirinden farklı çeşit çeşit şekil şekil ojelerse süslemek her ne kadar hoş gözükse de tırnaklarınızın da oksijene ihtiyacı vardır. Sürekli kimyasal maddelere maruz kalan tırnaklar zayıflar ve kırılır. Bu yüzden oje kullanımını abartmamakta fayda vardır. Tırnaklarınız 3 gün ojeli kaldı ise en azında 3 günde kendi halinde durmalıdır.

7. Tırnaklarınızı çok uzatmayın

Tırnaklarınızla saçlarınız hemen hemen birbirine benzer davranışlar gösterirler. Saçlar uzadığı zaman nasıl uçları kırılır zayıflar tırnaklarda aynı şekildedir. Tırnakları güçlendirme ve uzatma teknikleri arasında tırnakları dengeli uzatmak olduğunu unutmayın. Ortalama iki haftada bir tırnaklarınızı keserek dengeli uzamasını sağlayın.

8. Alkol içeren ürünlerden uzak durun

Ellerini sürekli dezenfekte edenler tırnakların güçlenmesi için alkol içerikli ürünlerden uzak durması veya alkol içerikli ürünleri tırnaklarından uzak tutması gerekmektedir. Sürekli alkol içerikli dezenfekte veya kolonya gibi ürünlere maruz kalanların zaman içerisinde tırnakları zayıflayarak incelecektir.

9. Eldiven kullanın

Tırnakları güçlendirme, tırnakları güçlendirmek ve uzatmak için bulaşık ve temizlik esnasında eldiven kullanmanızı önemle öneririz. Sürekli kimyasal ürünlerin tırnaklara nasıl zarar verdiğinden bahsediyoruz. Temizlik maddeleri de aynı şekilde ağır kimyasal ürünler ile üretilmiştir. Gerek temizlik yaparken gerek bulaşık yıkarken eldiven kullanmanız tırnaklarınızın daha sağlıklı olması açısından önemlidir.

Tırnaklarınızı güçlendirmek için sayısız yöntem uyguladığınız halde hala tırnaklarınızız cansızlığından muzdaripseniz, birde bizim tavsiyelerimizi dinlemenizi öneririz. Mutlaka faydasını göreceğinizden emin olabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ