Take a fresh look at your lifestyle.

6 Ayda 35 Kilo Verdim

0 6

Nasıl kilo verdim okuyun 6 ayda 35 kilo veren takipçimiz hiç bir şey yapmadan nasıl sağlıklı bir şekilde bu kadar kilo verdiğini anlatıyor.

 

6 Ayda Nasıl 35  Kilo Verdim

Merhabalar ben İstanbul da yaşıyorum 30 yaşındayım sitenizi bir süredir takip ediyorum. İnsanı sıkmayan güncel haberler ve yaptığınız bilgi paylaşımlarından hoşnut oluyorum. Gereksiz haberler yerine güncel dikkat çekici haberler paylaşmanız sağlık ile ilgili verdiğiniz bilgiler hoşuma gidiyor. Sanki bir arkadaşınıza anlatır gibi yazım şekliniz ise içten ve samimi geliyor.

 

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada bize yazın yayınlayalım diye bir resim paylaştınız. Bende buna istinaden yazmaya karar verdim.

Uzunca sure kilolu bir bayan olmama rağmen kendimle o kadar barışık o kadar özgüvene sahiptim ki beğendiğim bir kıyafetin bedenini bulmak dışında bir sıkıntım yoktu. Bir gün eski bir arkadaşımla karşılaştım zaman içerisinde ne kadar çok kendimi boşladığımı umursamadığımı tabiri caizse saldığımı söyledi. Bana özlerin çok güzel hiç bir şey için olmasa bile o gözlerinin hakkını ver dedi. O güne kadar da bir çok kişiden gözlerim hakkında yorumlar aldığım için gözlerim benim için belki de en önemli parçam olmaya başlamıştı. Gözlerim ile ilgili her yorumda kendimi mutlu hissediyordum. İşte arkadaşımda beni can evimden yani gözlerimden vurmuştu.

O gün benim için milat oldu. Ertesi gün sabahında hemen kahvaltıda ekmeği kestim. Hayatımdan hamur işi, pilav ve makarna türevi her türlü besin maddesini çıkartarak birde üzerine içtiğim çay veya kahveden şekeri kestim. Bol bol su içtim. Alışkanlıklarımı bastırmam, zaman zaman acıksam da bunu yatıştırmam gerekiyordu. Su ile belki de kendimi şişirerek açlığımı bastırdım. İnsan vücudu öyle büyük donanımlara sahip ki inanın hiç zorlanmadım. Yatmadan önce mutlaka her gece yoğurt ile ciha tohumunu karıştırıp yemeye başladım. Aradan sadece 5 – 10 gün geçmesine rağmen kendimdeki değişiklikler gözle görünmeye başladı. Zayıflamaya kilo vermeye başlamıştım.

Çevremden arkadaşlarımdan olumlu tepkiler almaya başlamıştım artık sadece gözlerin demiyor sen ne güzel olmuşsun gibi cümleler kullanıyorlardı. Bu tepkiler beni daha da kamçıladı. Artık kilo vermeye çalışmak benim için daha keyifli bir hale bürünmüştü. Elbette zorlandığım zamanlar oldu canım hiç olmayacak şeyleri çekmeye başladı yemedim mi yedim ama tadımlık yedim nefsimi körelttim. Beyin her şeyi komut ediyor o isteği resmen beyin söylüyor bende onun dediğini yaptım bitmek tükenmek bilmeyen isteğini yerine getirdim onu kandırdım resmen bilinç altımda dalga geçtim onun istediğini 1 kaşık dahi olsa yerine getirdim. Ve kazanan sağlığım, oldu kendim oldum, bedenim oldu.

Fakat zaman içerisinde bazı değişiklikler olmaya başladı. Kilo verme hızım düştü ayda 5 – 6 kilo verirken 1 – 2 kilolara geriledi oysa her şeyi aynı yağıyordum değişen bir şey olmamıştı. Bu seferde bedenim bana karşı çıktı vücut kendini savunmaya geçti. Bu performans ile vereceğin bu kadar daha fazlası için benden bir şeyler istemeye başladı. hedefime 20 kilo daha var çoğu bitti azı kalmıştı bende vücudumun isteğini yerine getirdim. Bir diyetisyen ile görüştüm. Gerekli ölçümler yapıldı neler yaptığımı anlattım bazı hatalarım olmuş elbette yağ kas kitlesi üzerinde şimdi diyetisyen kontrolünde onun tavsiye ettiği şekilde yeme alışkanlığıma devam ediyorum ve her akşam yaklaşık 1 saat tempolu olarak yürüyorum. 120 Kilo ile başladığım bu serüvende 6 ayda 35 kilo vererek sağlıklı bir şekilde 85 kiloya düştüm. Hızlı kilo vermek sağlıklı kilo vermek değildir. Yıllar içerisinde aldığınız kiloyu günlük olarak veremezsiniz.

Şimdi kendimle ve azimim ile gurur duyuyorum daha da iyi olacağına kısa zamanda hedefim olan 65 kiloya düşeceğime inanıyorum. Bir işe başlamak başarmanın veya o işi bitirmenin yarısı derler ben bu söze katılmıyorum. Bir işe başlamak o işi bitirmenin tamamıdır.

Takipçimizin isteği ile kişisel ve sosyal medya bilgileri gizli tutulmuştur.

Leave A Reply

Your email address will not be published.