Take a fresh look at your lifestyle.

Yabancı Dil Öğrenmek İçin En İyi Uygulamalar

0 17

Yabancı dil öğrenmek için en iyi uygulamalar, daha çok İngilizce öğrenmek isteyenlere hitap eden yazılımlardan oluşuyor. Birçok uygulama 10’dan fazla ders için eğitim ve kaynak sunsa da, İngilizce diline daha fazla ağırlık verildiği görülüyor. Orta veya giriş seviyesindekiler için iyi bir başlangıç olan uygulamalardan, üst seviye İngilizce eğitimi alanlarda faydalanabilirler.

Yabancı Dil Öğrenmek İçin En İyi Uygulamalar Neler?

Yabancı dil öğrenmek için kullanabileceğiniz farklı birçok uygulamadan söz etmek mümkün. Ancak bunlar arasında özellikle İngilizce ağırlıklı verilerin olması daha da önem taşıyor. Çünkü kullanıcıların tercihi İngilizce olurken bu dilin küresel anlamda gelişmiş olması nedeniyle de önemlidir.

Kendinizi en iyi şekilde geliştirerek kişisel ve mesleki gelişiminizin daha iyi şartlarda sağlanması için, yeni bir dil öğrenmek büyük önem taşıyor. Ayrıca kişinin kendisine olan özgüven duygusunun artması da yine bu tip gelişimlerle mümkün oluyor.

İşte yabancı dil eğitimi için en iyi uygulamalar

Speaky

Özellikle İngilizce, Almanca ve Fransızca gibi temel dilleri öğrenmek isteyenler için ideal uygulamalardan biridir. Speaky dil uygulamasının ücretli ve ücretsiz olarak iki farklı versiyonu bulunmaktadır. Dolayısıyla ücretli sürümünde daha fazla eğitim seçeneği ve kaynak bulunuyor.

Speaky öne çıkaran en temel özelliğin ise ilk kullanımda İngilizce testi yaparak sizi İngilizce seviyenize uygun kişilerle eşleştirecek olmasıdır. Bu sayede hem vakit kaybetmeden hem de sizi daha iyi anlayabilecek ana dili İngilizce olan kişilerle eşleşmeyi de mümkün kılıyor.

Busuu

Toplamda 10 ayrı dil için eğitimler ve kaynaklar sunan Busuu, yabancı dil öğrenmek için en iyi uygulamalar arasında oldukça popülerdir.

Özellikle zengin İngilizce kaynaklar ve eğitimler sunması nedeniyle, İngilizce öğrenmek isteyenlere daha çok tavsiye edilir. Birçok uygulamada olduğu gibi maalesef Busu dil uygulaması da ücretsiz sürümünde kısıtlı imkânlar tanıyor. Daha gelişmiş özelliklere ulaşmak için, uygulamanın ücretli sürümünden faydalanabilirsiniz.

Duolingo

En gelişmiş yabancı dil uygulamalarından biri olan Duolingo’dur. Farklı dil seçenekleri ile birçok dili bünyesinde barındırmaktadır. Uygulamada 15 temel yabancı dil bulunmaktadır. Hem bu dillere ait on binlerce kelime de uygulamada bulunmaktadır. Bu uygulama eğlenceli bir dil öğrenme şekli sağlıyor denilebilir. Nasıl mı? Siz yanlış cevaplar verdiğinizde can kaybediyorsunuz, küçük derslerle ileri seviyelere geçebiliyor ve ödüller alabiliyorsunuz.  

Telaffuz alıştırmaları, kelime ezberleme, soru ve cümle kalıpları gibi birçok özelliği kullanıcılarına sunmaktadır. Yabancı dil öğrenmek için en iyi uygulamalar arasındaki Duolingo, ücretli ve ücretsiz sürümleriyle hizmet vermektedir.
Ücretsiz sürümündeki eğitimler kısıtlı olduğu gibi, reklam gösterimi de söz konusudur. Ücretli sürümünde ise bunun tam tersi olarak eği,tim programları oldukça geniş olup, reklamsız kullanım sunulmaktadır.

Voscreen

Türk uygulama geliştiricileri tarafından piyasaya sunulan Voscreen, şuanda 11 dil için hizmet vermektedir. Temel dilleri kapsayan eğitim programlarının sayısı her geçen gün artmaktadır. Uygulamada seviyene göre kısa videolar gösterilmektedir. Başlarda tek kelimelik surular var eğer onları kolayca cevaplıyorsan sonra uzun cümleler veriyor. Hem filmlerden alınmış sahneleri sana göstererek ne dediğini sana soruyor. Aynı zamanda puanlama sistemi de bulunmaktadır. Eğlenceli ve de faydalı ücretsiz bir sitesi ile sıkmadan öğrenmeyi vaad ediyor.

Lyrics Training

Lyrics Training diğer uygulmalardan ayrıştıran en önemli husus şarkılarla eğitim vermesidir. Bir taraftan müzik dinlemek diğer taraftan kliplerini izlerken yeni bir dil öğrenebilmek sizin için farklı olabilir. Lakin herkes için aynı verimlilikte olmayabilir zira uygulamanın dili ingilizcedir. Bununla birlikte belli bir seviyede bildiğiniz bir dili geliştirmek için kullanabilirsiniz.

Mondly

31 dilde yabancı dil eğitimi bulunan Mondly, özellikle İngilizce ve Almanca dillerinde daha kaliteli bir program ortaya koyuyor. Birçok eğitim egzersizini bir arada sunan uygulamanın ücretli ve ücretsiz versiyonları bulunmaktadır. Günlük olarak verilen eğitimleri ve onun haricinde hemen her konuda adım adım ilerleyişiyle basit bir işleyişe sahiptir. Ayrıca ülke ve dünya bazında sıralama yaparak rekabeti artırıyor.

Yabancı dil eğitimi için en iyi uygulamalar hakkında bilgiler verdik. Bu uygulamaların ücretsiz versyonlarından elbette faydalanabilirsiniz. Lakin en iyi fayda ucretli versyonlarından elde edilecektir. Benze nitelikteki Yabancı Dil Öğrenme Ve Günlük Hayattaki Konuşmalar konulu makalemizi okuyarak bu konu hakkında da ilgiler edinebilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.