Take a fresh look at your lifestyle.

Beyazlayan Saçlar Eski Rengine Dönebilir mi?

0 24

Gerek kalıtımsal gerekse yaşın ilerlemesi ile beyazlayan saçlar eski rengine dönebilir mi? Pek çok kişinin psikolojisini bile bozan beyaz saç tekrar siyahlaşır mı? Beyaz saçları siyahlaştırma mümkün mü? Yıllardır çözümü aranan ve bu çözümlerin bazı kişilerde işe yaradığı gözlemlenen beyaz saç nasıl siyahlaşır bitkisel yöntemler nelerdir?

 

Özellikle kadınlar saçlarındaki beyazları kapatmak için çeşit çeşit boyalar kullanırken erkekler beyazlayan saçları için çoğunlukla hiç bir şey yapmamaktadır. Peki bir mucize olsa ve beyazlarımız kapansa nasıl olurdu.

Bugün beyazlayan saçlara bitkisel çözümlerin neler olduğunu tek tek inceleyeceğiz. Bu yazımızda hangi sorulara cevap bulacaksınız?

  • Beyazlayan saçlar eski rengine dönebilir mi?
  • Beyaz saçları siyahlaştırma nasıl yapılır?
  • Beyaz saç tekrar siyahlaşır mı?
  • Beyaz saç nasıl siyahlaşır?
  • Beyazlayan saçlara bitkisel çözüm.

Konu ile ilgili vermiş olduğumuz tavsiyeler internetten derlenen kullanıcı yorumları üzerine yazılmıştır.

Beyaz saçlar tekrar eski rengine dönebilir mi?

Beyazlayan saçlara bitkisel çözüm.

Beyaz saçları siyahlaştırma nasıl yapılır? Diye araştırma yapanların en çok karşılaştığı çözümlerden biri ceviz kabuğudur. Beyazlayan saçlara bitkisel çözüm içerisinde yer alan ceviz kabuğu saça nasıl uygulanır?

Ceviz kabuğu saça nasıl uygulanır?

Ceviz-kabuğu-saça-nasıl-uygulanır

Üç, dört adet ceviz kabuğunu kırarak cezve içerisinde dört, beş dakika kadar kaynatın. Soğuduktan sonra kabukları sudan ayırarak suyun içerisine bir yemek kaşığı zeytinyağı ilave edin ve iyice karıştırın. Bu karışımı el yordamı ile iyice ovarak saçınıza sürüp bir kaç saat bekletin.

Bu uygulamayı haftada en az bir kere tekrarladığınızda saçınızda beyazdan eser kalmadığını göreceksiniz. Bu uygulamayı beyazlayan sakallar içinde kullanabilirsiniz.

Çörek otu ile beyaz saç tekrar siyahlaşır mı?

Kesinlikle evet ama uygulamayı sıkılmadan bıkmadan yapmanız gerekir. Bizzat denenmiş olup faydası görülmüştür.

Bir yemek kaşığı yoğurt içerisine ile bir çay kaşığı çörek otunu demir havan ile iyice dövdükten sonra karıştırın. Karışımı günlük olarak tüketin ve her gün tekrarlayın. Çörek otu saç için gerekli renk pigmentlerini düzenleyerek saçlarınızın tekrar siyah çıkmasına yardımcı olacaktır.

Buradaki esas malzememiz çörek otudur tüketimin rahat olması için yoğurt ile karıştırılması tavsiye edilmektedir. Direk olarak çörek otu çiğnenebilir fakat dövülerek tüketilmesi daha etkilidir.

Ceviz yaprakları ile beyaz saç nasıl siyahlaşır?

Ceviz yaprakları ile beyaz saç nasıl siyahlaşır

Bir, iki tutam ceviz yaprağını yarım litre su ile kaynatın. İki, üç ceviz kabuğunu demir havan yardımı ile iyice ezin resmen toz haline getirin. Kaynayan suyun içerisine ezdiğiniz toz ceviz kabuklarını atarak suyun soğumasını bekleyin. Soğuyan suyu saçınıza sürerek bir iki saat bekleyin. İşlemin etkili olması için en az haftada bir kere tekrarlayın.

Dr. Ferudun Kunak’ın tavsiye ettiği kür.

Dr. Ferudun Kunak’ın tavsiye ettiği kürü ile beyaz saçları siyahlaştırma nasıl yapılır? Üç adet ceviz yaprağı, üç adet yeşil ceviz kabuğu, bir fincan ısırgan yaprağı, bir diş ezilmiş sarımsak, bir adet kırmızı soğan kabuğu, bir çorba kaşığı biberiye yi bir litre suda on dakika kaynatın ve on dakika demlenmeye bırakın suyu posadan ayırın ve suyun içerisine 1 tatlı kaşığı çam terebentini ilave ederek saçınıza uygulayın 1 saat saçınızda beklettikten sonra saçınızı durulayın.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.