Biz Biliyoz

Çocuklar İçin Alıştırma Külotu Nedir? Nasıl Kullanılır?

Çocuklar İçin Alıştırma Külotu Nedir? Nasıl Kullanılır?

Alıştırma külotu nedir? Nasıl kullanılır? Ne işe yarar? Alıştırma külotu ile ilgili merak edilenler bu yazımızda…

Çocukların tuvaletin eğitimi, ebeveynler için yorucu geçmektedir. Bu süreçte iyi bir yardımcı arıyorsanız bu alıştırma külotu olabilir.

Çocukların ve ebeveynlerin bu süreci daha kolay geçirmesi için iyi bir üründür.

 

Alıştırma Külotu Nedir? Alıştırma Külotu Nasıl Kullanılır?

Alıştırma külotu çocukların tuvalet eğitimlerinde kullanması için üretilmiş olan bir üründür. Bu ürünün tamamına yakını doğal pamuktan oluşmaktadır. Bebeklerin tuvalet eğitimlerinde ciltlerinin çok fazla tahriş olması düşünülüp, bu süreci daha kolay geçirmeleri adına kullanılmaktadır. Ebeveynlerin alıştırma külotunu kullanmak için birçok nedeni vardır. Bunlardan bazıları şunlardır ;

 

 • Alıştırma külotu bebeklerin psikolojik olarak bez kullanma fikrinden uzaklaşmalarını ve külot giymenin normal bir davranış olduğunu anlamalarını sağlar.
 • Çocuklar alıştırma külotu ile beze nazaran çok daha hızlı tuvalet eğitimine uyum sağlarlar.
 • Bez kullanırken tuvalete gitmek istediklerini söylemezken, alıştırma külotu ile daha sık söylerler.
 • Pamuksu yapısıyla bebeğin cildine zarar vermez.
 • Çocukların altına yapması durumunda çişi emer ve sızdırmaz.
 • Alıştırma külotu sıvıyı emmesi ile birlikte çocuğa ıslaklığı hissettirir. Çocuk tuvaleti geldiğinde altına yapmaması gerektiğini öğrenir.

 

Alıştırma Külotu Ne Zaman Kullanılır?

Alıştırma külotu, çocuk tuvalet eğitimine başladığında kullanılmaya başlanır. Yukarıda ki belirttiğim sebepler sayesinde daha hızlı ve kolay bu süreci tamamlar.

 

 

Çocuğun tuvalet eğitimine ilk başladığı dönemde dahi kullanabilirsiniz. Çocuk tuvalet eğitimine alışmaya başladıktan sonra da yerini normal külotlara verebilirsiniz.

 

Alıştırma Külotu Alırken Neye Dikkat Edilmeli?

Alıştırma külotlarının özelliği pamuk olmalarıdır. Fakat ucuz ürünler de doğal olarak pamuk oranı çok düşüktür. Unutmayın ki alıştırma külotu çocuğun cildine doğrudan temas edecektir. Bu nedenle pamuk oranı yüksek ürünler seçmeniz çocuğun sağlığı için doğru olacaktır. Alıştırma külotu alırken dikkat edilmesi gerekenleri sıralamamız gerekirse;

 

 

 • İç kısmının pamuk oranı yüksek olmalıdır. En az % 95
 • Sızdırmaması için bebeğe uygun olanı alınmalıdır.
 • Lastiklerinin çok gevşek olması halinde çişi sızdırır fakat çok sıkı olması çocuğun cildini tahriş eder. Bu konuda ebeveynlerin dikkatli olması gereklidir.
 • Dış yüzeyin sentetik olması sızdırmazlık için önemlidir. Alıştırma külotu sıvıyı sızdırması halinde gereksiz bir ürün olur.

 

Alıştırma Külotu Nereden Alınır?

Alıştırma külotu için İnternet deki bilinen bebek mağazalarını tercih edebilirsiniz. Bu ürünü alabileceğiniz bir kaç adres aşağıya bırakacağım.

 • Lcw alıştırma külotu
 • Ebebek alıştırma külotu
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ