Take a fresh look at your lifestyle.

Doğal Göz Makyajı Nasıl Yapılır? Hangi Tonlar Kullanılmalıdır.

0 18

Göz makyajı kadının gözlerini ortaya çıkartan yüz çevresinde en önemli kısımdan bir tanesidir. Genelde koyu göz makyajı günlük hayatımızda kullanmak daha kolay olmaktadır. Günlük kullanımlarda en doğal göz far seçimleriniz çok önemlidir.

 

Doğal tonlarda göz makyajı için 3-4 farklı tona ihtiyacınız olacaktır. Belirginlik amaçlı koyu renkte bir far, Dağıtmak için ise daha orta tonlarda far kullanımı, aydınlatmak aynı zamanda vurgulamak için ise açık far tonu kullanmanız farklı nude tonlarını sunan far paletleri satın alıp kullanmak çok daha doğru bir seçim olacaktır.

 

Aslında nude göz farları denildiği zaman kafanızda fazla renk seçenekleri gelmiyor olabilir yalnız tahmin edebileceğinizden çok fazla ton mevcut bunlardan bazılarını sizler için yazımızın alt tarafında paylaştık. Hadi gelin step by step olarak devam edelim.

 

Göz Makyajı
Göz Makyajı

Step-1

Göz Makyajı Premier Kullanım,

Göz makyajınızın daha kalıcı olması için bazları kullanmanız kusursuz bir göz makyajı elde etmenizi aynı zamanda uzun süre kalıcı olmasını sağlayacaktır.

Step-2
Göz Makyajı Baz Rengi Kullanımı

Öncelikle background rengi oluşturmanız için bir fırça yardımı ile göz kapaklarınıza uygulayın. Göz kapağınızdaki renk eşitsizliğini ortadan kaldıracak olan bu background kusursuz bir şekilde bir göz makyajı yapmak için sizlere zemin hazırlayacaktır. Önemli bir not paylaşalım göz makyajı yapmadığınız zaman dilimleri içerisinde doğal göz makyajı için sadece göz kapaklarınıza background yaparak doğal makyaj elde edebilmeniz mümkün. En doğal olarak kabul ettiğimiz toprak tonlarını bir arada bulunduran paletler bu noktada en çok işinize yarayacak Maybelline New York’un Nudes of New York far paleti işinize yarayacaktır.

Aşama 3

Doğal Makyaj Belirginleştirme

 

Göz Makyajı nasıl yapılır
Göz Makyajı Nasıl Yapılır

 

Fırça ile seçtiğiniz koyu renkte olan tonu, genelde “crease” adı verilen, göz kapaklarınızın katlanma bölgesine kadar uygulayın. Bu adımla göz kapağınızın derinliğini ortaya çıkartmış olacaksınız aynı zamanda doğal göz makyajı için daha kaliteli bir görünüme kavuşacaksınız.

Doğal göz makyajı için en doğal renklerden bir tanesi kahve tonlarıdır. Maybelline The Nudes of New York far paletindeki mat olan kahve renkleri, göz kapağınızın katlanma bölgesine en uygun olacak tonlardır.

Step-4
Doğal Makyaj Dağıtma

Doğal Makyaj
Doğal Makyaj

Göz Makyajınız için en doğalı yakalamak için rengi iyice dağıtmalısınız. Önemli bir konu olarak renk geçişleriniz ne kadar az belli olursa o kadar doğal bir göz makyajı elde edersiniz ve kesinlikle söyleyebilirim ki profesyonel bir makyaj olacaktır. Doğal bir göz makyajı yapmanın sırlarından bir tanesi de her far uygulaması yaptığınızdan sonra temiz olan bir fırça ile renkleri dağıtmaktan geçer, bu işlem biraz zaman alacaktır ama kesinlikle kusursuz bir görünüm kazanacaktır.

Step-5
Doğal Makyaj Aydınlatma

Doğru bir ton seçimi sayesinde kaşlarınız ve gözlerinizin anında daha parlak olmasını sağlar. Seçtiğiniz tonun açık bir renk olmasına dikkat edin ve tam olarak kaş kemiğinize uygulayın. Gözlerinizin olduğundan daha da belirgin göstermek ve iri göstermek isterseniz eğer aydınlatıcıdan destek alabilirsiniz. Şampanya tonlarında aydınlatıcı gözlerinizin pınarlarına uygulamalı ve ışığı daha iyi yansıtabilirsiniz. Bu adım ise gözlerinizin daha da belirgin olmasını sağlayacaktır. Islak gönünüm de bir makyaj seviyorsanız eğer far fırçasını hafif suya bandırıp aydınlatıcıyı sürebilirsiniz. Bunun için sizlere önerdiğimiz Maybelline New York’un Master Chrome aydınlatıcılarından 200 Diamond Glow rengidir.

Step-6
Doğal Makyaj Belirginliği Arttırma

Gözlerinize daha fazla belirginlik kazandırmak isterseniz eğer gözlerinizin içine akmayan bir siyah renkli kalem uygularsanız eğer (Maybelline New York Tattoo Liner Gel göz kalemlerinden 900 Deep Onyx) Gözlerinizin daha belirgin olduğunu fark edeceksinizdir.

Step-7
Doğal Makyaj Minimal Kedi Bakışları 😉

Doğal Göz Makyajımızı günlük hayatta kullanmak istediğimiz için sizin seçtiğiniz eyeliner son derece minimal ve günlük kullanım için uygun olmalı ve kahverengi , siyah eyeliner likit kirpik çizginize ince bir kuyruk bölümü eklemelisiniz. Daha kolay bir şekilde eyelinerı ince seçmeniz gözlerinize çekerken size daha yardımcı olacaktır. Maybelline Hyper Easy Liner Tercih edebilirsiniz.

Step-8
Doğal Makyaj Kirpikleri Unutmamalısınız

Göz makyajınızın kusursuz görünmesi için cömertçe uygulamanız gereken tek şey kaldı oda siyaj bir maskara çömertçe uygulamaktan çekinmemelisiniz. Öncelikle kirpiklerinizi kıvırın daha sonra zig zag şeklinde kirpiğinizin aralarına ulaşacak şekilde uygulamalısınız. Böylelikle Hacimli kirpiklere de ulaşmış oluyorsunuz.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.