Biz Biliyoz

Hızlı Oje Kurutma İçin 7 Etkili Yöntem

Hızlı Oje Kurutma İçin 7 Etkili Yöntem

Oje kuruma süresini hızlandırmanıza yardımcı olanak hızlı oje kurutma yöntemlerini sizler için derledik.

Bir çok kadının vazgeçilmez kozmetik ürünü arasında bulunan ojenin kuruma süresi hem can sıkıcı hem de kazalarla sonuçlanabilmektedir.

Oje kadınların güzellik sırları içerisindeki değişmez maddelerden biridir. Oje kurutmak ise hem zaman alan hem de dikkat ve özen isteyen bir iştir. Değişen zaman ve teknoloji oje kurutma makinesi veya oje kurutucu makineyi kullanıcılara sunsa da bu tarz cihazlara para vermek istemeyen kişilerin ojelerini nasıl daha hızlı ve daha pratik olarak kurutabileceğini biliyoz ekibi olarak araştırdık. Oje kurutma işlemini hızlandıracak pratik bilgileri sizlere sunuyoruz.

Oje kurutma teknikleri/ Hızlı oje kurutma için pratik bilgiler

1- Hızlı oje kurutmak için soğuk su

Ojelerinizi hızlıca kurutmanın en kolay yollarından biri elinizi soğuk suda bir kaç dakika bekletmektir. Soğuk su kurumaya veya donmaya yüz tutmuş olan ojenin bozulmadan donmasını sağlar.

  • Ojeyi hızlı kurutmak için bir kaç içerisine soğuk su koyun hatta arzuya göre bir kaç küp te buz atabilirsiniz.
  •  Tırnaklarınıza ojeyi sürün ve bir iki dakika bekledikten sonra ojeli el veya ayağınızı soğuk su dolu kabın içerisine sokun ve bir kaç dakika bekleyin ve elinizi çıkartın.
  • Elinizi çıkarttığınız zaman tırnaklarınızın üzerinde su damlacıkları göreceksiniz. Bu tamamen ojenizin donduğunun işaretidir.

2- Hızlı oje kurutmak için saç kurutma makinesi

Tırnaklarınıza sürdüğünüz ojenin hızlı kuruması için diğer bir yöntem ise saç kurutma makinesidir. Saç kurutma makinenizi soğuk ayara alın düşük hızda biraz uzak mesafeden ojeli tırnaklarınıza tutun. Tırnaklarınızın kısa sürede kuruduğuna şahit olacaksınız. Burada dikkat etmeniz gereken şey saç kurutma makinenizin soğuk ayarda olmasıdır.

3- Hızlı oje kurutmak için saç spreyi

Sürdüğünüz ojeyi kurutmak için saçlarınıza şekil vermek için kullandığınız spreyi kullanabilirsiniz. Ojeyi sürdüğünüz tırnaklarınız üzerine yaklaşık 30 santim mesafeden saç spreyini sıkın ve bir kaç dakika sonra elinizi yıkayın.

4- Hızlı Oje kurutmak için zeytinyağı

Hızlı oje kurutma tekniklerinden biride yağdır. Oje sürdükten sonra parmaklarınızı yağ dolu kabın içerisinde 2 – 3 dakika bekletin ve bir kaç dakika sonra elinizi soğuk su ile durulayın.

İlginizi Çekebilir: Zeki insanların en belirgin özellikleri nelerdir?

5- Hızlı oje kurutmak için ince kat uygulayın

Ojelerin tam anlamı ile kuruması yoğunluğundan ötürü 20 dakika ile 60 dakika arasında zaman almaktadır. İnce kat sürülen oje ise çok daha çabuk kurumaktadır. Bu yüzden ojeyi tırnaklarınıza ince katlar halinde uygularsanız kuruma süresi en az yarı yarıya azalacaktır.

6- Hızlı kuruyan oje

Her şey değişiyor her şey gelişiyor. Hızlı kuruyan ojeler de raflardaki yerlerini alıyor. Oje kurutma süresinden şikayetçi olanlar tercihlerini hızlı kuruyan ojelerden yana kullanıyor.

7- Hızlı oje kurutma spreyleri

Bir süredir raflarda bulunan oje kurutma spreyleri her ne kadar ekstra bir maliyet oluştursa da ciddi oranda ojenin kuruma süresini kısaltıyor. Kozmetik mağazalarından temin edebileceğiniz oje kurutma spreyleri aynı zamanda ojelerinizin daha parlak görünmesine imkan sağlıyor.

Biliyoz.com ekibi olarak bir numaralı hızlı oje kurutma önerimizi denemenizi tavsiye ediyoruz. Ekip arkadaşlarımızın ojelerini kurutmak için denediği soğuk su yöntemini oldukça başarılı bulduk.

Oje hem hızlıca donuyor hem de kesinlikle bozulmuyor.

Sizin de hızlı oje kurutmak hakkında bildiğiniz pratik yöntemler varsa yorum bölümünden takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ