Biz Biliyoz

Emzirme Döneminde Göğüs Ağrısına Doğal Çözüm

  • 28 Aralık 2018
  • 88 kez görüntülendi.
Emzirme Döneminde Göğüs Ağrısına Doğal Çözüm

Emzirme döneminde bulunan annelerin yaşadığı sorunların arasında göğüs bölgesinde yaşanan ağrı ve sertleşmedir. Yaşanan bu sorunu ilaç kullanmadan çözmek için doğal çözümleri biliyoz ekibi olarak sizler için araştırdık.

Emzirirken göğüs ağrısına pratik  çözüm.

Yeni anne olmuş bir kadının emzirme döneminde yaşama ihtimali yüksek olan göğüs ağrısını gidermek için, doğanın insanlara sunmuş olduğu mucizevi besinlerden faydalanarak bu sorunu ortadan kaldırmanız mümkün.

 

Annenin kullanmış olduğu her ilaç ve tükettiği her besin süt yolu ile bebeğe geçeceğinden dolayı emzirme döneminde ne kadar az kimyasal ürün kullanılırsa bebek için o kadar faydalı olacaktır. Sütün azalması, sütün bitmesi, bitmeye başlaması veya bebeğin emme sıklığı, emme alışkanlığından dolayı göğüste ağrıların gözükmesi muhtemeldir. Bu ağrıları geçirmek için ise en fazla önerilen doğal ve mucize çözüm ise lahanadır.

Emzirme döneminde göğüs ağrısına doğal çözümler

lahana

 

Sağlık açısından bir çok faydası bulunan lahananın yaprakları emzirme döneminde göğüs ağrısı çekenlerin imdadına yetişmektedir. Lahananın yapraklarının direk olarak kullanıldığı bu yöntem ile emzirme döneminde göğüs ağrısına bire birdir. Lahananın yaprakları sap kısmından kesilerek yaprak iki eşit parçaya ayrılır. Soğuk suda yıkanan yapraklar sütyen içerisine konur.

 

Isınmaya başlayan yapraklar sütyen içerisinden çıkartılır. Bu süre yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Bu işlem gün içerisinde bir kaç sefer uygulanabilir. Lahana yaprakları sayesinde emzirme döneminde yaşanan göğüs ağrısı ve göğüs sertleşmesi büyük oranda yok olacaktır.

İyi bir ağrı kesici olan lahana yaprakları başka ne şekilde değerlendirilebilir. Biliyoz.com lahana mucizesini sizler için araştırdı.

İlginizi çekebilir: Hamilelikte kabızlık ve çözüm yöntemleri

Kol ve bacak şişlikleri

Darbe veya herhangi bir şekilde ağrımaya başlayan veya şişen kol ve bacaklarınıza lahana yaprağı sararak buz ile kompres yapın bu sayede ağrı ve acı hafifleyecektir.

Baş ağrısına lahana yaprağı

Yıkanıp temizlenmiş olan lahana yaprakları başın ağrıyan bölümüne konur. Baş örtüsü, tülbent veya şapka ile yapraklar başa sabitlenir. Birkaç saat içerisinde var olan ağrı hafifleyerek yok olacaktır.

Tiroit bezlerine lahana yaprağı

Tiroit bezlerinin çalışmasın ile ilgili sıkıntısı olanlar boynuna lahana yaprağı sarabilirler. Bu işlemi gece uygulayın sabaha kadar yapraklar boğazınızda kalsın. Bu sayede tiroit bezlerinizin çalışması ile ilgili sıkıntılar yok olacaktır. İşlemi sürekli tekrarlamayı unutmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ