Biz Biliyoz

Erkek Neden Aldatır? Sebepleri Nelerdir?

Erkek Neden Aldatır? Sebepleri Nelerdir?

Erkek neden aldatır düşüncesinin açıklaması ne olursa olsun, hiç bir şekilde savunulabilir bir ifade şekli yoktur. Fakat erkeklerin aldatma sebepleri uygun bir dille şöyle ifade edilebilir.

Erkekler neden aldatır?

Her zaman bir muammadır erkekler mi aldatır yoksa erkekleri aldatmaya kadınlar mı teşvik eder. Halk arasında dolanan en büyük sözlerden biridir bir kadının en büyük düşmanı yine bir kadındır. Ve diğer bir söz ise erkekler aldatır mı veya erkekler aldanır mı? Kaç kişi vardır ki mutsuzluk üzerine mutluluk kurabilmiş. Kaç kişi vardır ki başkasının mutluluğu üzerinden mesut olabilmiş aslında detaylıca düşünmek lazım. Veya şunu mu değerlendirmeli elde ki gümüş te dışarıdaki altın mı? Aslında veriler toplanıldığı zaman elde kalan koca bir sıfırdan başka bir şey değil o yüzden herkes bilmelidir ki Midyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olmak var. Peki erkeklerin aldatma sebepleri nelerdir?

Erkek neden aldatır?

Duygusal tatminsizlik

Bir çok kişi erkekleri sadece cinsel açıdan aldattığını düşünür ama bu çok büyük bir yanlış çok büyük bir hatadır. Erkekler, kadınlara göre cinselliğe çok daha fazla önem verse de aldatmadaki ilk neden bu değildir. Yapılan araştırmalara göre erkeklerin aldatma sebeplerinden birincisi daha dazla saygı görmek istemeleri. İstedikleri sonuca ulaşamayan erkeklerin ise aldattığı belirtiliyor.

Erkekler duygusal açıdan kadınlar gibi yaratılmamıştır. Çoğunun doğasında ilgiyi çok fazla belli etmek yoktur. Bu kendine olan özgüvenini daha yüksek gösterme çabasından başka bir şey değildir. Duygusal açıdan kendini açamayan erkek ise karşı tarafta var olan ilginin onu tatmin ettiği düşüncesine sebep oluyor. İstediği duygusal tatmine ulaşamayan erkek ise eksik olan duyguyu dışarıda arıyor.

Ego tatmini

Hemen herkesin en keyif aldığı şeylerden biride karşı cinse karşı çekici gelmek veya karşı cinse çekici görünmektir. Kimi bu duygusunu kontrol altında tutabilirken kimi ise çekici bulunan kişiye karşı fazlası ile yakınlık gösterir. Yine burada gururun okşanması devreye girer, beğenilmek, ilgi görmek.

Evinde huzursuzdur

Evinde aradığı huzuru mutluluğu bulamayan erkek çözümü dışarı kaçmakta arar. Dışarısı her ne kadar çok farklı olmasa bile. Evine geldiğinde güler yüzle karşılanmayan gururu okşanmayan erkek ilgi gördüğü limana sığınır.

Aşk bitmiştir

Aşk kısa sürede başlasa da bitmesi daha uzun sürelere yayılan bir duygudur. Aşk bitme sinyallerini verir huzursuzluklar çoğalır, sesler yükselir, tartışmalar artar. Ortak paydalar azalır ve anlaşılmazlıklar devreye girer. Kişiler gerçek yüzlerini göstermeye başlar ve ilişki orta yerinden çatırdar. Bitmeye başlayan veya sıkıntılara sebep olan aşkın yerine yenisi konmaya çabalanır.

Cinsel tatminsizlik

Bu konu herkesin kendi özelidir. Herkes kendini, ailesini, evini düşünmek zorundadır. Cinsel anlamda mutlu olamayan erkeğin gözü dışarı kayabilir eğer içerisinde varsa.

Arsızdır

Bazıları sadece arsızdır. Tek amacı birden başka kişi ile olmaktır. Bu tiplere ne yaparsanız yapın kolay uslanmazlar.

Görmezden gelmek

Evliyken aldatan erkekler geçmişte bir kere affedildi ise aynı eylemi nasıl olsa yine affeder veya görmezden gelir mantığı ile tekrar gerçekleştirebilir.

İntikam

Her insan gibi bazen erkeklerde yanlış düşünür. Şüphe toplayan hareketler gerçekleştiği zaman erkek aldatıldığını en azından beyinen aldatılıp kendisinin beğenilmediği hissine kapılır ve intikam peşinde koşmaya başlayabilir. Her ne kadar düşüncesi yanlış olsa da bunu gerçek sayabilir.

Maddi imkansızlıklar

Cebinde para olmayan erkek çoğu zaman kendini eksik görür ve kendine kendini ispat içerisine girer. Eşi veya sevgilisi tarafından maddi imkansızlığı yüzüne vurulan erkek yaşadığı duygusal ve psikolojik çöküntü ile aldatmaya meyillidir. Sen beni beğenmiyorsun bak başkaları beğeniyor.

Sadece beğenir

Maalesef ki evli erkeklerin aldatma sebeplerinden bir tanesi de evde kendisi için hiç bir şey yapmayan karısıdır. Bazen sadece karşısındakini beğenir onun için bir şey giyeni onun için saçını tarayanı.

Bu konunun devamı niteliğinde iki konumuz daha bulunmaktadır. Birincisi Evlilik ve Aldatma. İnsan aldatır mı aldanır mı? ikincisi ise Kadınlar neden aldatır? Nasıl anlaşılır

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ