Biz Biliyoz

Kadınlar Neden Aldatır? Nasıl Anlaşılır?

Kadınlar Neden Aldatır? Nasıl Anlaşılır?

Kadınlar aldatır mı? Diye bir soru aslında etik olarak sorulmaz veya böyle bir şeyi düşünmek bile hoş değildir fakat erkeklerin yaptığı hataları gösterebilmek için bu yazıyı hazırladık.

Kadınlar neden aldatır.

Öncelikle bilinmesi gereken en önemli husus şudur eğer bir erkek aldatabiliyorsa bir kadında aldatma eylemini eğer isterse uygulayabilir. Peki kadın neden aldatılır nasıl anlaşılır? Diye bir soru soracak olursanız aradığınız cevaplar tam olarak aşağıda ama unutmayın ki bir kadın eğer aldatmışsa aldatan kadınların büyük bir çoğunluğunun sorumlusu eşleri veya sevgilileridir.

Kadınların aldatma sebebi aslında çok açıktır. Eşlerinin yeteri kadar ilgilenmemesi. Eşlerinin sevgi göstermemesi. Eşlerinin karısını düşünmeden sadece kendi zevkleri için çaba göstermesi.

Peki aldatan kadın nasıl anlaşılır?

İlgide azalma

Bir kadının aldatmasının sebebi kocasından veya sevgilisinden yeteri kadar ilgi göremeyerek aradığı ilgi veya sevgiyi başka birinde bulmasıdır. Kafasında başkası olan kadın evi veya eşi ile ilgilenmez. Yalnız zaman geçirmeye başlar. Eşi veya sevgilisi ile paylaştıkları anlar veya konuşmalar azalır hatta yok olur. Bir çok konuda bahaneler üretir.

Sinir seviyesi artar

Ortam huzursuzlaşır, kavgalar artar. Kendisine söylenmiş olan her söz sinirini bozarak batmaya başlar. Geçmişte yaşanmış olan problemler gündeme gelir. Amacı vicdanını rahatlatarak kendine haklılıklar çıkartmaktır.

Her şeyi kontrol altına alır

Bazen insan kendi suçunu bastırmak için başka şeyler ortaya atar. Sorar sorgular. Neredesin, ne zaman, yanında kim vardı diye ablukaya alır karşısındakini. Amaç kendi yaptığının görünmemesidir. Hatta aldatıyor musun sen beni diye sorabilir.

İletişim azalır

Aklında başkası olan bir kadın evdeki kişi ile paylaşımlarını en az seviyeye indirir. Bir şey sorulduğunda kısa keser. Uzun sohbetlerden kaçınır.

Beğenmeme duygusu

Eğer bir kadının aklında başka biri varsa eşinin veya sevgilisinin daha önce beğendiği özelliklerini beğenmemeye başlar. Aslında o özellikleri beğenmemeye başladığı için bir başkası vardır hayatında.

Cinsellikten kaçınma

Aklında başkası olan kadının mutlaka ya başı ağrır ya kirpik dipleri. Eğer cinsellikten kaçamayacak durumda ise bunu isteyerek yapmaz. Hatta kendini kötü hisseder. Çünkü kalbindeki kişiyi aldatmış olacaktır.

İlgi alanları değişir

Önceden hoşuna giden şeyler yine kenarda durur belki ama yeni ilgi alanları yeni zevk noktaları oluşur. Keyif aldığı şeyler değişir.

Aldatmayı normal olarak görmeye başlar

Kendi de aynı durumda olduğu için başkalarının da yaşamış olduğu bu durumu normal olarak görerek etrafındakilerin kocalarını suçlar. Çünkü bu yolu kendi seçmemiş bu yola itilmiştir.

Kadınlar kolay aldatmazlar, ama aldattıkları zaman da o iş bitmiştir. Erkekler gibi orada burada takılayım sonra eve dönerim mantığı yoktur. O evlilik kafasında bitmişse eylem gerçekleşir ve onu yolundan kimse geri çeviremez.

Bu konunun devamı niteliğinde iki yazımız daha bulunmaktadır. Birincisi Evlilik ve Aldatma. İnsan aldatır mı aldanır mı? ikincisi ise Erkek neden aldatır? Sebepleri Nelerdir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ