Take a fresh look at your lifestyle.

Evde Spor Yaparak Kilo Verme

2 3

Evde spor yaparak kilo verme, bir çok kişinin ortak sorunu olan zaman ve maddiyat problemini ortadan kaldıran bir yöntemdir. Evde spor yaparak kilo vermek için nelere dikkat etmeniz gerektiğini gelin hep birlikte inceleyelim.

 

Bir çok kişinin ortak sorunu arasında gelen kilo problemini aşmak için en akıllıca ve en ucuz yöntem evde spor yaparak kilo verme yöntemleridir. Peki evde kilo vermek için nelere dikkat edilmesi gerekir? Evde spor yaparak nasıl kilo verilir?

 

Günümüzde büyük bir sektör haline gelen ve her geçen gün işlem hacmi büyüyen zayıflama ve diyet sürekli yeni fikirlerle kendini yenileme halindedir.  Diyet stilleri, zayıflama kürleri, ortaya çıkan farklı tohumlar, çaylar, ilaçlar, spor malzemeleri ve bunlara benzer ürünlerin hepsinin altında yatan tek şey sizin cebinizde olan paradır.

 

Binlerce kişinin kandırılması sonucunda birileri keselerini doldururken sizin yaşadığınız ise hüsran ve hayal kırıklığıdır. Peki hızlı bir şekilde zayıflamak için neler yapılabilir. Evde hızlı kilo verme yöntemleri nelerdir? Belki sizi biraz da olsa hayal kırıklığına uğratacağız ama gerçeklerle yüzleşmenin zamanı çoktan geldi.

Evde kendim spor yaparak kilo verebilir miyim?

 

evde spor yaparak kilo verme

Öncelikle idrak edilmesi gereken şeyin hızlı kilo verme diye bir şey olmadığıdır. Evet yemezsiniz, içmezsiniz, aç yaşar aç gezersiniz hızlı kilo belki verirsiniz ama yanında mutlaka sağlığınızdan da bir şeyler kaybedersiniz. Zayıflamanın en doğru yolu dengeli bir şekilde zayıflamaktır. Sağlığımızı kaybetmek yerine kaybolan sağlığımızı geri almak, geri alırken de fazlalıklardan kurtulmak en akıllıca adım olacaktır.

 

Anlaşılması gereken diğer bir husus ise tek başına spor veya tek başına diyet yine sağlıksız bir şekilde zayıflamanın veya zayıflamaya çalışmanın en kötü örneklerindendir. Peki doğru bir şekilde zayıflamak için uzak durulması gereken maddelere, sağlıklı bir şekilde beslenmeye ve hareket etmeye özen göstermek gerekir. Peki “evde spor yaparak kilo vermek mümkün müdür?” sorusunun cevabını hemen açıklayalım.

 

Spor yapmanın yeri olmaz. İster evde, ister dışarıda ister salonda her nerede olursanız olum imkan ve zamanınız varsa spor yapabilir kilo vermenizi hızlandırabilir, sağlıklı bir bedene sahip olabilirsiniz. Spor kilo vermenin temelinde yatar. Yemeği keserek, yediklerinize özen göstererek veya diyet yaparak elbette kilo verirsiniz. Ancak bu gösterdiğiniz özveriye birde spor ilave ederseniz vereceğiz kilo kat be kat artacaktır.

Evde Kilo Verme Egzersizleri

Ev ortamında kısıtlı şartlarla yapabileceğiniz bir çok egzersiz kilo vermenize destek olacaktır. Şınav, mekik, ip atlama, açma germe ve esneme hareketleri, yerinde koşma evde yapılabilecek belirli egzersizler arasında gelmektedir. Ancak günde 10 dakika müzik eşliğinde göbek atmanız veya dans etmenizin size verdireceği kiloyu tahmin bile edemezsiniz.

Sizde evde spor yaparak kilo verme yöntemlerinizi yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Evde Sporu Bilinçli Yapın

Spor yapanlar bunları bilmeniz gerekiyor.

Sporu bilinçli yapsanız daha iyi olur de mi?

Karnitin Nedir?

Karnitin; vücutta üretilen yağın enerjiye dönüşmesini ( yağ oksidasyonu ) sağlayan bir aminoasittir. Aynı zamanda karnitin bazı hastalıkların oluşmasını kolaylaştıran oksidatif stresin azalmasına yardımcı olan bir bileşendir.

Karaciğerde ve böbreklerde üretilip kas, kalp ve beyinde depolanırlar. Yalnız bazen çeşitli ilaçların karnitin üretimini yavaşlatmasından dolayı veya daha farklı sebeplerden dolayı ( kişinin metabolizmasıyla doğrudan ilgili olmak üzere ) vücudumuz yeterli miktarda karnitin üretemeyebilir.

Karnitin, yağların yakılmasında önemli bir etken madde olduğundan özellikle fazla efor sarfedildiğinde dışarıdan kaliteli bir karnitin desteği almak, yağ yakmak için çok faydalı olacaktır.

 

CLA ( Conjugated Linoleic Acid ) Nedir?

CLA; özellikle otla beslenen hayvanların sütlerinden üretilmiş ürünlerde veya etlerinde bulunan bir yağ asidi çeşididir. CLA alındıktan sonra hücre içerisindeki trigliseritlere ulaşır ve onları bölmeye başlar. Daha küçük parçalara ayrılan trigliseritler ( ki kendileri hücre içerisindeki yağ hücreleridir )hücre dışına daha kolay çıkıp kas ve karaciğer hücrelerine etki edebilirler.

Böylece kaslara aktarılan enerji miktarı arttığından iştah kesilecek ve belirli süre sonra gözle görülür bir yağ yakımı olacaktır. Fakat günümüzde beslenen hayvanların büyük kısmı otla beslenemediği için yeterli CLA üretemezler. Ki araştırmalar; otla beslenen hayvanların yemle beslenen ahır hayvanlarına oranla 4 kat daha fazla CLA ürettiğini göstermektedir.

 

Bu yüzden günlük 3 gram CLA almak için midenizin alamayacağı kadar fazla et yemeniz gerekir.

Ayrıca bu gereğinden fazla kalori almak demektir. En mantıklısı spor yapan kadınların güvenilir bir markanın CLA’sını tüketmeleri yağlarını yakmaları konusunda onlara yardımcı olacaktır.

 

Termojenik Nedir?

Termojenik, vücut ısısını arttırarak daha fazla kalori yakılmasını sağlar. Özellikle bölgesel kilolardan kurtulmak için çok idealdir. Karnitinden farkı gün boyu yağ yakmaya devam etmesidir. CLA gibi enerji verir ve iştah kapatır.

Uykusuzluk yapabileceği için akşam 19:00’dan sonra kullanılmaması tavsiye edilir. Aşırı dozda kullanıldığında vücutta fazla işlem olacağından terleme ve halsizlik baş gösterebilir.

Ya da tam aksine aşırı hareketliliğe de sebep olabilir. Fakat diyetisyeninizin sizin için hazırlayacağı beslenme programı dahilinde bilinçli tüketilirse başarılı bir form yakalanabilir.

 

2 Comments
  1. sibel says

    Evde spor yapma yöntemi ve bilgileri için editöre teşekkür ederiz

    1. Biliyoz.com says

      Biz teşekkür ederiz

Leave A Reply

Your email address will not be published.