Biz Biliyoz

Evliliğin Uzun Sürmesi İçin Neler Yapılmalı?

Evliliğin Uzun Sürmesi İçin Neler Yapılmalı?

Kim istemez ki son nefesine kadar sevdiğinin yanında olmayı. Elleri, yüzleri buruş buruş olana kadar bir yastıkta kocamayı. Üzerinden yıllar geçse de eşine sadık kalıp bir ömür birlikte yaşlanmayı. Hasta olduğunda üzerine titreyip ateşi düşüne kadar başında sabahlamayı.

Herkes ister sanırım. Sizler için evliliğin uzun sürmesi için neler yapılmalı, evlilikte iletişim nasıl olmalı, uzun süren evlilikler için neler yapılması gerektiğini araştırdık.

Evlilikte sevgi saygı sadakat

Uzun süren evliliklerde her şeyden önce saygı sevgi ve sadakatin ön plandı olduğu, eşlerin birbirlerine karşı anlayışla davranıp seslerini yükseltmemesi gerektiği, aralarındaki sohbet ve muhabbet gücünü hiç bir şeye değişmedikleri kanısına vardık.

Günümüz evliliklerinde ise kişinin kendi sosyal ortamının vermiş olduğu keyiften ötürü eşlerin kendilerine çok fazla güven duydukları, kalıcı değil de anlık mutlulukların peşinden koştukları, ben bir arıyım her çiçekten bal toplarım dercesine etrafına karşı arsızca baktığı herkes tarafından görülmektedir.

İlginizi Çekebilir: İlişkiyi Bitiren 4 Büyük Hata

Uzun evliliğin sırları içerisinde çiftlerin karşılıklı olarak attığı her adıma dikkat etmesi gerekmektedir. Birbirlerinin duygu, düşünce ve fikirlerine önem göstermesi, birbirlerine karşı ihmalkar davranmaması gerektiği unutulmamalıdır. Evliliğin temeli ikili ilişkilerin güçlü olmasına, birbirlerine karşı duyulan saygıya, teslim olacak şekilde sevgiye, huzur ve sadakate bağlıdır.

Evliliği uzun sürdürmenin yolları

1- Anlayışlı davranmak

Evlilikte anlayış temelleri iyi arkadaş olabilmekten geçer. Çiftler birbirinin en iyi arkadaşı, sırdaşı, dert ortağı olmalıdır.

2- Evlilikte dokunmak

Evlilikte bağların kuvvetlenmesi için fiziksel temas çok önemli bir rol üstlenmektedir. Evlilikte birlikte geçirilecek zaman, birlikte yapılabilecek aktiviteler karşılıklı olarak çiftlerin hoşuna gidebileceği gibi özellikle kadınların çok mutlu olmasını sağlamaktadır. ;Unutmayın ki mutlu olan bir kadın dünyanın çivisini bile yerinden çıkartır.

3- Evlilikte cinsel uyum

Eşlerin birbirlerini tamamlayabileceği ortak aktivitelerden biride cinsel hayatlarıdır. Cinsellik evliliğin temelini oluşturmasa bile uyumlu bir birliktelik eşlerin birbirlerine karşı sadakatini sağlar. Cinsel uyumsuzluk ve isteksizlik ise eşlerin birbirine karşı soğumasına sebep olur.

4- Evlilikte alttan almak

Eşler arasında alttan almak çok önemlidir. Her birliktelik veya her evlilikte tartışmalar olur. Önemli olan bu tartışmaların büyümemesi, kavgaya dönüşmemesi, kalplerin kırılmaması için karşılıklı olarak birbirini yıpratacak şekilde konuşmalara yer verilmemesidir.

5- Evlilikte tahammül

Günümüzde yaşanan bir çok sorundan dolayı kimsenin kimseye tahammülü kalmamış, saygı kavramı ortadan kalkmış, istek ve arzular ön plana çıkmış, kimsenin kimseye eyvallahı kalmamıştır. Eşler arasında tahammülsüzlük durumu kesinlikle olmamalıdır. Birbirlerini her konuda saygı ve anlayışla karşılamalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ