Biz Biliyoz

Fortea Çayı Nedir? Fortea Çayı Kullanıcı Yorumları

 • 19 Kasım 2019
 • 279 kez görüntülendi.
Fortea Çayı Nedir? Fortea Çayı Kullanıcı Yorumları

Her geçen gün zayıflama üzerine yeri bir ürünle karşılaşıyoruz. Bu yazımızda Fortea çayına yer vermek istedik. Uzun süredir hayatımızda olan Fortea Çayı Nedir? Fortea çayı kullanıcı yorumları nelerdir?

 

Fortea Çayı Nedir? Fortea Çayı Nasıl Hazırlanır?

Kilo vermek ve zayıflamak isteyen kişilerin en büyük sorunu ya yanlış diyetler yapmak yada kendini tutamamaktır. Zayıflamanın özünde yer alan yegane kural düzenli, dengeli ve sağlıklı beslenmenin yanı sıra bu beslenmeyi destekleyecek egzersizlerde bulunmaktır. Ancak biz yemeyi seven kişiler ne kadar olursa olsun bir zorlama olmazsa kendini tutamamakta ve alternatif ürünlerden medet ummaktadır.

 

Bu yazımızda son günlerin popüler olan zayıflama ürünlerinden fortea çayını inceledik peki nedir bu fortea çayı? Zayıflatır mı? Nasıl kullanılır? Kilo verdirir mi? Yaptığımız araştırma sonuçlarını sizlerle paylaşacağız.

Fortea Çayı Nedir?

Öncelikle şunu belirtmek isteriz Fortea.com.tr üzerinde satışı olan çay zayıflama çayı adı altında satılmamakta satışa bitki çayı olarak sunulmaktadır. Aynı satış sitesinde ise bu bitki çayının neye yaradığına ait bir bilgi bulunmamakla birlikte şikayetvar.com üzerinde çay ile ilgili olumsuz yorumlar bulunmaktadır.

 

Peki son dönemlerde insanların merak konusu olan bu bitki çayının iddia edilen faydalarının neler olduğunu inceleyelim. İddia edilen diyoruz çünkü bu konuda yaptığımız araştırmalara ramen bir uzman görüşüne rastlayamadık Sadece bir iki web sitesinde çay ile ilgili yazılmış olan ama doğru ama yanlış faydalara rastladık. Bu belirtilmiş olan faydaları ise sizlerle paylaşalım.

 

 • Metabolizmayı hızlandırıyor.
 • Enerjiyi arttırıyor.
 • Odaklanmayı güçlendiriyor.
 • Hızlı kalori yakılmasını sağlıyor.
 • Sindirim sorunu olan kişilere destek veriyor.
 • Hazımsızlık sorununa destek oluyor.

Fortea çayı nasıl hazırlanır?

Toz halinde satılan bitki çayı kaynamış bir bardak suyun içerisine bir kaşık toz bitki çayı atılıp 5 dakika beklemek suretiyle demlenip içiliyor.

 

Hemen her yazımızda bu tarz ürünleri kullanmadan önce bir uzmandan bilgi almanızı hatırlatıyor ve bu tarz ürünlerin sahtelerinin de piyasada olabileceğine dikkat çekiyoruz.

Fortea çayı veya benzer diğer çayları kullanmadan önce bir diyetisyene baş vurmanız ve ve bu tarz çayların size uygun olup olmadığını araştırarak uzman kontrolünde kullanmaya başlamanızdır.

Resim Kaynak: Fortea.com.tr

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. sibel dedi ki:

  İsmi çok ilginç geldi nedir dedim yazıyı okuyunca anladım
  teşekkürler editör

BİR YORUM YAZ