Take a fresh look at your lifestyle.

Günlük Yaşamınızı Kolaylaştıracak 13 Pratik Bilgi

0 4

Hayatı kolaylaştıran pratik bilgilerden faydalanarak hem zamandan, hem sarf edilen efordan, hem de bütçenizden tasarruf edebilirsiniz. İşte hayatı kolaylaştırmak için 13 pratik bilgi.

Bazen pratik bilgiler günlük yaşamın zorluklarına ve işlerinizi çok daha kolay halletmenize sebep olabilir. İşte günlük yaşamınızı kolaylaştıracak 13 pratik bilgi.

Hayatı kolaylaştıran yaratıcı fikirler

Spor Yorgunluğu

Sizi yoracak temizlik veya spor sonrasında gerginleşen kaslarınızın sakinleşerek rahatlamanız, aynı zamanda et kesmesi diye adlandırılan kas ağrılarını rahatlatmak ve sancıyı azaltmak için turşu suyu için.

Taşan Tencere

Yemek yaparken suyun taşmasından nefret mi ediyorsunuz? Tahta kaşığını tencerenizin üzerine yatay bir şekilde koyun bu sayede yemek veya tencerenizde kaynayan suyun taşmasını engelleyeceksiniz.

Pilav Yapmak Zor

İşte her seferinde pilavın tam kıvamında tane tane olmasını sağlayacak pratik bir bilgi. Pilavınızı yaparken üzerine bir miktar limon suyu ekleyin sonuç her seferinde tane tane yapışmayan bir pilav. Peki pirinçlerinizin parlak gözükmesini ister misiniz? O zamanda bir tutam toz şeker ilave edin. Bakın neler olacak.

Evde oda parfümü nasıl yapılır ilgili yazımızı buradan inceleyebilirsiniz.
Doğal ahşap cilası nasıl yapılır adlı yazımızı buradan inceleyebilirsiniz.

Çatlayan Yumurtaya Son

Yumurta kaynatırken çatlamasından sıkıldınız mı? İşte çözümü Yumurtayı kaynattığınız suyun içerisine biraz sirke ve karbonat koyun. Böylelikle çatlama probleminden kurtulmuş olacaksınız.

Muzlar Hemen Kararıyor

Muz hava aldıkça kabukları kararan bir meyvedir. Muzu bir poşet içerisine koyun ve hava almasını engelleyin böylelikle kararmanın ve çürümenin önüne geçmiş olacaksınız. İkinci bir yol ise muzun sap kısmına streç film ile sarın bu sayede muzlarınız kararmayacaktır.

Çivi Çakmak Neyse de Çekici Parmağıma Vurmasam

Her şeyin bir kolayı var çiviyi sık bir tarağın dişleri arasına geçirip çakmaya ne dersiniz. Bu sayede parmaklarınız zarar görmeyecektir.

Tıkalı Burunlara Solisyon

Burnunuz mu tıkandı? Su içerisine bir miktar tuz koyarak iyice karıştırın ve burnunuza damlatın. Saatlerce burun tıkanıklığından kurtulacaksınız.

Küflenen Salça

Salçanın kurusu açıldıktan kısa bir süre sonra küflenmeye başlayacaktır. Kutu içerisindeki salçanızı düzelterek üstü tamamen kaplanacak şekilde sıvı yağ dökün. Salçadaki küflenme sorunu bu sayede çözülecektir.

Beyaz Ayakkabı Parlatma

Beyaz ayakkabılarınızı parlatmak için diş fırçası ve diş macunu kullanın. Diş macunu ayakkabılarınızı bem beyaz yapacaktır.

Peyniri Düzgün Kesin

Peynir bıçak yardımı ile kesilirken genelde dağılmaktadır. Bu sorunu çözmek için misina kullanın. Peynirinizi misina ile kesin.

Peynir Bıçağa Bulaşmasın

Peyniriniz kesim esnasında genelde parçalanarak bıçağa bulaşmaktadır. Bıçağı biraz ıslatmanız bu sorunun çözümü olacaktır.

Portakal Sıkma

Portakalı sıkmadan önce bir süre soğuk suda bekletirseniz. Sıkma işleminde daha fazla suya sahip olacaksınız.

Telefona hızlı şarj

Eğer telefonu kapatmadan şarj edecekseniz uçak moduna alın. Böylelikle daha hızlı şarj olacaktır.
.

Leave A Reply

Your email address will not be published.