Take a fresh look at your lifestyle.

Halıdaki Mobilya İzi Nasıl Geçer?

0 9

Evdeki halıları veya üzerindeki eşyaların yerini değiştirdikten sonra altında görülen izler birçok kişinin canını sıkmaktadır. Peki halıdaki mobilya izi nasıl geçer?

Halıları bir yerden bir yere taşıdığınızda, halıların üzerinde bulunan eşyaların yerlerini değiştirdiğinizde veya eşyaların komple değişmesi sonucunda var olan eşyaların halının üzerinde bıraktığı kötü izleri bilmeyen yoktur sanırım. Sık ve kabarık tüylü halıdaki koltuk ayak izlerini görmek özellikle kadınlar için çok can sıkıcı bir hal almaktadır. Biliyoz.com ekibi olarak halıdaki mobilya izi nasıl geçer sizler için araştırdık.

 

Halıların üzerinde bulunan eşyaların ağırlığından dolayı oluşan inatçı izleri yok ederek halınızı ilk aldığınız günkü gibi pürüzsüz bir hale getirmeniz aslında çok kolay. Evde uygulayabileceğiniz pratik yöntemlerle halıdaki mobilya izlerini yok edebilirsiniz.

Halıdaki Mobilya İzini Giderme Yöntemleri  İşte cevabı.

İlginizi Çekebilir: Buzlanmış arana camı nasıl temizlenir
  • Halınız üzerinde bulunan izlerin üzerine buz küplerini sıralı olarak dizin ve erimesini bekleyin. Eriyen buzun olduğu yeri elinizle hafifçe düzeltip buzlardan oluşan suyun kurumasını bekleyin. Halıdaki izlerin yok olacağını göreceksiniz.
  • Sprey ile halınızın üzerinde bulunan izlere su püskürterek yüksek ayarda çalışan saç kurutma makinesi ile resmen saçınızı düzleştirir gibi işlem yapınız bu sayede halınızın üzerinde bulunan izlerin tamamen ortadan kaybolduğunu göreceksiniz.

  • Halınız üzerinde bulunan izlerin yok olması için, izlerin bulunduğu bölgeyi ıslatarak elektrik süpürgesinin borusu ile vakumlama işlemi, yapınız bu sayede izlerin yok olduğunu göreceksiniz.

  • Halıdaki koltuk ayak izleri için ıslak bir bez yöntemini kullanabilirsiniz. Islak bezi halınız üzerine koyduktan sonra düşük ısıdaki ütünüz ile fazla bastırmadan izlerin olduğu bölgeyi ıslak bez üzerinden hafifçe ütüleyiniz. Islak bez ve ütü sayesinde halıdaki izlerin yok olduğunu göreceksiniz.

Halıdaki mobilya izi nasıl geçer sorunu ile ilgili sizinde bildiğiniz faklı teknikler varsa sayfanın altında bulunan yorum bölümü aracılığı ile bizler ve tüm okurlarla paylaşmanızı rica ederiz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.