Take a fresh look at your lifestyle.

Hızlı Kilo Vermek İçin Karbonhidrat Diyeti

0 5

Bir hafta gibi kısa sürede etkisini göstermeye başlayan karbonhidrat diyetini diyet’ ini sizle için araştırdık işte detaylar. Karbonhidrat diyetini araştırırken 2 farklı diyet şekli ile karşılaştık biri karbonhidratları hayatımızdan çıkartma yöntemi diğeri ise sadece faydalı karbonhidratlar tüketerek yapılan diyetler.

Bu iki farklı karbonhidrat diyetini incelediğimizde ise en doğru yöntemin karbonhidrat içeren gıdaları hayatımızdan çıkartarak yapılan diyetler olduğuna kanaat getirdik.

Fazla kilolardan hızlıca kurtulma yollarından biride karbonhidrat diyetidir. Karbonhidratları hayatımızdan çıkartarak hızlıca kilo vermemizi sağlayan karbonhidrat diyeti nasıl yapılır.

Tek düze beslenmek mantıken bize doğru gelmedi.

 

Karbonhidrat diyeti nasıl yapılır?

Kısa sürede etkisini göstermeye başlayan Karbonhidrat diyetinde her diyette olduğu gibi ana kural biraz sabırlı ve konuya karşı iradeli davranmaktır. Unutulmamalıdır ki yıllar içerisinde alınan kiloların hepsini bir kaç günde vermek hem mümkün değil hem de vücut sağlığı açısından çok yanlıştır. Karbonhidrat diyetinde tüketilmesi gereken besinler karbonhidrat içermeyen besinlerdir.

İçerisinde Karbonhidrat bulunmayan besinle vücudun insülin değerlerini dengeleyerek düzenli uygulandığı. Zaman kısa sürede büyük etkiler yaratacaktır. Unutulmaması gereken bir diğer husus ise bedenimizin karbonhidrata da ihtiyaç duyduğudur. Bu sebeple yapılan diyet 6 gün sürmelidir 7. kendinizi ödüllendirmeniz gerekir.

 

Karbonhidrat diyetinde neler yemeliyiz.

Karbonhidrat diyetini uygularken yeme konusunda çok sınırlar yoktur aç kalma diye bir durum söz konusu değildir. Diyet süresince Kırmızı et, Balık, Sebze çeşitleri, Meyve çeşitleri, Yumurta, Kuruyemiş, Süt ve Süt ürünleri ( tatlılar hariç ) ve zeytinyağı tüketilebilir. Şu oranda bu oranda diye bir durum söz konusu değildir. Kendinize göre uygun porsiyonlarda doyacağınız kadar yenmelidir. Ama abartmamakta her zaman fayda var diyette olduğunuzu unutmayın.

 

Karbonhidrat diyetinde nelerden uzak durmalıyız.

Diyet boyunda Şeker ve her türlü tatlandırıcılar, Trans yağ ve Tahıl içeren gıdalardan uzak durulmalıdır. Yani sıfır ekmek, sıfır şeker.

 

Diyet tek başına kilo vermenize yardımcıdır fakat bunu desteklemek için biraz daha fazla hareket etmeniz hem vücudunuzun sıkılaşmasına hem de daha fazla kalori kaybederek kilo vermenize olanak sağlayacaktır. Bu sebeple hangi diyeti yaparsanız yapın günlük yaşantınıza hareket i dahil edin . Örneğin evde oturan biri iseniz yarım saat yürüyün. Bu arada da yeşil çay içmeyi ihmal etmeyin yeşil çay metabolizmanızın biraz daha hızlanmasını sağlayacaktır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.