Take a fresh look at your lifestyle.

İlişkinin Bitmesi, İlişkiyi Bitiren Sebepler

0 9

Bir ilişkiyi bitirmek herkes için zordur. Mutlu olunmasa bile bazen İlişkiyi Bitiren Sebeplerin başında alışkanlıklar engel olabilir. Peki ilişkinin bitmesi gereken durumlar nelerdir?

Kimi zaman ilişkiler içinden çıkılmaz hal alır ve belli işaretler vermeye başlar. Ayrılmanız veya o ilişkinin bitmesi gerektiğini gösteren işaretler. İşte böyle zamanlarda ilişkininin bitmesi gereken durumları dikkate almanız gerekir. Aksi taktirde ilişki biter ve biterken sizleri de tüketip bitirir.

İlişkinin bitmesi gereken durumları gösteren 8 işaret

Güvensizlik hakimdir.

Bir ilişkinin temelini oluşturan en büyük unsurlardan biri güvendir. Güven kaybı ilişkilerin çatırdamaya başladığının işaretidir. Biten güven her ne şekilde olursa olsun o ilişkiyi de bitirir. Eğer içinizde güven ile ilgili en ufak bir şüphe varsa, sürekli nerede, kiminle, yanında biri var mı, doğrumu söylüyor gibi soruları soruyorsanız kendinize ne kendinizi tüketin ne karşınızdakini o ilişki ne yaparsanız yapın bitecektir.

Değersizlikler ortaya çıkar.

Sizin için önemli olan değerlerin karşınızdaki kişi için önemsiz olduğunu hissettiğiniz an bu ilişkiden uzaklaşmanız gerekir. Değersizlik düşüncesi sizi yiyip bitirecektir. Kimse ile aynı görüşte olmayabilir buna herkes saygı duyar fakat değer çok ayrı bir kavramdır. Sizin değer verdiğiniz şeye değer verilmesi aynı zamanda size de değer verildiğinin bir göstergesidir. Değer yargılarının önemsizleşmesi ilişkinin bitmesi gereken durumlar içerisindedir.

İlginizi Çekebilir: Mutlu Olmanın Sırları

Eğlenceli zaman geçiremiyorsanız.

İlişkilerde en önemli kurallardan biri beraberken eğlenebilmek gülebilmektir. Eğer birlikte eğlenemiyorsanız o ilişkinin sonu gelmeye başlamış demektir. Birlikte konuşmak, sinemaya gitmek, bir yerlerde oturup en azından gülüşmek ilişkinin temel taşları arasındadır.

Görüşememek, plan yapamamak.

ilisliyi-bitiren-sebepler

Uzaktan uzağa ilişki yaşamak zordur. Birlikte bir takım planlar yapamamak karşılıklı olarak ilişkiyi derinden etkiler. Özlem hat safhaya çıkar. Planlarınıza partnerinizi dahil edememek veya onun planlarına dahil olamamak yıpratıcı durumlar oluşturabilir.

Başkasını hayal ediyorsanız.

İlişkinin bitmesi gereken durumlar içerisinde başkalarının hayalini kurmak yatar. Kendinizi daha güzel veya daha yakışıklı, daha anlayışlı, daha çekici, daha eğlenceli (ki bu dahalar fazlası ile çoğaltılabilir) biriyle hayal ediyorsanız veya karşınızda bu özelliklere sahip birini istiyorsanız ilişkiniz zil çalıyor demektir. Ne kendinizi oyalayın ne partnerinizi.

Gelecek göremiyorsanız.

Gelecek hayali ilişkinin devamlılığını sağlayan sebepler içerisindedir. Eğer ki partneriniz ile geleceğe dair bir hayal kuramıyorsanız ilişkinin bitmesi gereken durumlardan biri ile karşı karşıyasınız demektir. Gelecek göremediğiniz biri ile birliktelik yaşamak zaman kaybından başka Bir şey değildir.

İlginizi Çekebilir: Kan Grubuna Göre Cinsel Hayatlar

Heyecanlanmıyorsanız.

Bir birlikteliği bir ilişkiyi taçlandıran tek hareket evliliktir. Eğer partnerinizle evlilik hayali sizi heyecanlandırmıyor veya heyecan yerine bir takım düşüncelere giriyorsanız o ilişkiyi devam ettirmek anlamsız bir adım olacaktır.

Yabancılık çekmek.

İlişkinin bitmesi gereken durumlardan bize göre sonuncusu da partnerinizi yabancı gibi görmektir. Size yabancı gelen sizi heyecanlandırmayan biri ile bir yolda olmak ya mümkün değildir yada ilerisi için sorun yaratacak durumlardan biridir. Size yabancı olan biri ile aynı hayatı yaşamak nasıl mümkün olabilir.

Bir ilişkiniz varsa ve yukarıda verdiğimiz 8 maddeden en az 3 tanesini yaşıyorsanız oturup ciddi şekilde düşünmeniz gerekiyor. Bu ilişki hem sizin hem partneriniz için içinden çıkılmaz bir hal almadan, kalpler kırılmadan atmanız gereken bir adım var demektir. Fakat en doğru karar sizindir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.