Take a fresh look at your lifestyle.

İlluminati Nedir? İlluminati Ne Demek?

0 14

İlluminati sorusunun cevabı bir çok kaynakta farklı şekilde ele alınmıştır. Yapılan araştırmalar sonucunda doğru olan veya doğru olduğu bilinen cevaba ulaşılmıştır. Peki İlluminati Nedir? İlluminati Ne Demek?

İlluminati Latince kökenli illuminatus kelimesinden gelmektedir. Türkçe olarak illuminati anlamı, aydınlanmış, aydınlanmış olanlar, aydınlanmışlar kelimelerini ifade etmektedir. İlluminati hakkında belki de en doğru bilinen gerçek isminin anlamıdır. Az önce de bahsettiğimiz üzere her kaynak ta farklı açıklamalar bulunmaktadır. Peki İlluminati nedir? İlluminati gerçekleri.

Bu arada en baştan söylemek gerekirse İlluminati olarak adlandırılan örgütün halen varlığı kanıtlanmamıştır. Geçmişte var olan fakat günümüzde faaliyetlerinin devam edip etmediğine dair kesin bir bulgu yoktur. Tüm bilgiler bir takım komplo teorisi ve iddialardan ibarettir.

İlluminati nedir?

İlluminati ne demek sorusu şu şekilde cevaplanabilir. İlluminati ilk kuruluş amacı dinin, batıl inançların ve ön yargıların sosyal hayat ve hayat üzerindeki etkilerine karşı kurulmuş topluluktur.

İlluminati ne zaman kuruldu?

Yapılan araştırmalara  göre İlluminati ismi 18. yüz yılın son çeyreğinde ortaya çıkmış olmakla birlikte 1776 yılında kurulmuş bir topluluk olduğu bilinmektedir.

İlginizi Çekebilir: Görünmeyenler Nasıl Görülür?

İlluminati olarak adlandırılan bu topluluk, zaman içerisinde yeni katılan kişilerinde etkisi ile kuruluş amacının dışarısına çıkmıştır. Günümüz İlluminatisi ileriye dönük olarak zihni yöneterek düzen bozmak, din ve dinleri yok etmek, sosyal düzen ve sosyal hayatları bozmak ve var olan düzeni yıkarak kendi kurallarını uygulamaya çalışan bir topluluk haline geldiği var sayılmaktadır. Var sayılmakta diyoruz çünkü konu hakkında çok net bir bilgi bulunmamaktadır.

Adam Weishaupt-illuminati-mi

1 Mayıs 1776 tarihinde Adam Weishaupt (Felsefeci) tarafından Almanya’nın Bavyera bölgesinde kurulan illuminati toplamda 5 üye olarak hayata geçmiştir. Masonluğu kendine model seçen masonluktaki gibi gizlilik esaslarını benimseyen topluluk kısa zamanda yayılarak 10 yıl içerisinde 2000 üyeli dev bir topluluk haline geldi. Günden güne güçlenerek büyüyen illuminati topluluğu 1790 yılında tamamen dağıtılarak faaliyetlerine son verildi ve illuminati dosyası kapandı. Peki illuminati gerçekten var mı?

İlluminati var mı?

Geçmişte var olan bu topluluk 1790 yılında tamamen dağıldıktan sonra faaliyetleri konusunda kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Fakat 1789 yılında gerçekleşen Fransız ihtilalini illuminatinin organize ettiğinin öne sürülmesinden sonra kapatılmasının bir gösteriş olduğu halen gizli örgüt olarak eylemlerinin sürdüğü düşünülmektedir. 1798 yılında illumanati ile ilgili Amerika’da yayınlanan kitabın çok satması var olan söylentilerinde ardı arkası kesilmeden günümüze kadar ulaştı.

dolar piamit

Dünyanın en güçlü örgütü illumunati

Ortada dolaşan komplo teorilerine göre illuminati zihin oyunları ve subliminal teknikleri ile dünya düzenini değiştirmek ve kendi düzenlerini kurmak olarak tanımlanmaktadır. 10 kişilik yönetim grubu iddialara göre dünyayı da yönetmektedir ve iddialara göre Fransız ihtilalini, Kennedy suikastini, Prenses Diana’nın ölümünün tek sorumlusu varlığı kanıtlanmayan illuminatidir. Hatta Nato, İmf ve Avrupa Birliğinin kontrolünü onlar yapmaktadır.

İlluminati için öne sürülen ikinci bir teori daha bulunmaktadır. Oda bu topluluğun şeytana tapmasıdır.

İlluminatici Ünlüler

İlluminati üyeleri olduğu öne sürülen ünlülerin isimleri Michael Jackson, Lady Gaga, Jim Carrey, Kim Kardashian, Justin Bieber, Madonna, Jay-Z, Beyonce ve Rihanna dır. Hatta Madonna’ nın illuminati isimli bir şarkısının dahi var olması bu grubun üyesi olduğunu düşünülmesine sebep olmaktadır.

Ünlülerin bu grubun üyesi olduğu düşüncesi ise genelde kliplerinde kullanmış olduğu üçgen ve göz işaretidir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.