Take a fresh look at your lifestyle.

Kadınlar Ne İster? Yüzyıllık Sır

0 0

Asırlardır cevabı aranan bir soru olarak “Kadınlar ne ister” hem erkekler için hem de biz kadınlar için senelerdir sorulagelen bir soru olmuştur. Senelerdir her türlü şifayı bulan, hatta aşkı bile tanımlayabilen bilim adamlarının henüz çözemediği konuyu ele alıyoruz.

Erkeklerin çoğunun mutlaka bir fikri olduğu, en azından bildiğini zannettiği, ‘ben kadın ruhundan anlarım’ dediği ama aslında çok bilinmeyenli bir sorudur bu. Bu erkeklerimize Freud’un şu sorusunu yöneltmek isterim, “Hiç cevaplanamamış, kadın ruhu üzerinde 30 yılı aşkın çalışma yapsam da benim de bir cevap bulamadığım o müthiş soru halen duruyor: Bir kadın ne ister?”  

Kadınlar ne ister?

Çokça savaşlar kazanmış, dünyanın saydığı Atatürk gibi bir şahsiyetin bile “Nice savaşlar yönettim ama bir kadını yönetemedim” dediği bir gerçeklikte sanırım konu üzerinde oturup biraz düşünmek gerekir.  

Bu birazcık da şöyle, hani yeni gittiğiniz bir şehirde, elinize aldığınız haritada buradasınız diye yerinizi gösterir, onun dışında hiçbir şey bilmezsiniz. Etrafınızda karmaşık yollar ve ulaştığı bir takım noktalar vardır.

Aynı noktaya varmak için 50 çeşit yol vardır. Şu an baktığınız şey bir kadının beynine en yakın görseldir. Sadece nerede olduğunuzu bilirsiniz, gerisi sırdır.  

Maalesef bizim kafalar sizinki gibi çalışmıyor beyler. A noktasından B noktasına varmak için sınırsız yol var, bu arada C noktası da aklımızı çelmiyor değil.

Kafalar bu kadar komplikeyken, bir de günden güne salgıladığımız hormon dozajıyla oldukça gidip gelen bir ruh haliyle, bu yollar oldukça karmaşık hale gelebilir. Siz o haritada ulaşmak isteyeceğiniz noktaya giden en yakın veya düz noktayı seçiyorsanız olabilirsiniz. Ama biz o yolun üzerinde hangi mağazalar var, oraya giderken başka nereleri görebilirimin peşindeyiz.  

Kadınları Anlamak

Yine de bir takım örneklerle kendi anlayabildiğim kadarıyla anlatmaya çalışayım. Öncelikle bir kadını her açıdan mutlu edebilen bir süper erkek henüz dünyaya gelmemiştir. Kusurlu olduğunuzu bilerek işe başlamak daha kolay olacaktır. Normal standartlarda bir günü ele alalım. Mesela, ki bu PMS sendromu yaşamadığımız ayın yaklaşık 15 günlük sürecidir. Bir kadını mutlu edebilmek için ofisine çiçek gönderebilirsiniz.

Ama dikkat edilmesi gereken nokta ikinci çiçeği göndermeden önce bir süre beklemeniz gerekir. Aksi takdirde bu jestiniz oldukça ters tepip bizi aldattığınız fikrine kapılabiliriz. Sürprizler güzeldir mesela, çat kapı gelmeniz bizi mutlu eder, ama her dakika yaparsanız keyif kaçırır, özel hayatımıza saygısızlık olarak algılayabiliriz.

İyiliğimizi istemenizle hayatımızı kontrol etmek arasındaki ince çizgiyi geçmemenizi de öneririm. “Ayaklarını üşütme terlik giy” demekle “Akşam çok içme” demek arasında bir yerlerde o çizgiyi görebilirsiniz mesela.

Kilo aldığımızı veya makyajımızı beğenmediğinizi söyleme tonunuz hayatı önem taşır.   Sosyal medyadaki fotoğraflarımızı beğenmenizi bekleriz ama lütfen yorum yapmayın, can sıkıyor.

Sahiplenilmek güzeldir lakin “O sortu çıkar” demeyin. “Beni seviyor musun?” diye sormamıza uyuz olduğunuzu biliyoruz, dolayısıyla bize sordurtmadan arada siz söyleyin işte, bekliyoruz bazı sıklıklarda. Yani kısacası aslında bir birey olarak saygı duyun, sadık kalın ve öküz gibi davranmayın yeter.

Soracak olursanız, aslında biz de bilmiyoruz ne istediğimizi. Bazen her şeyi, bazen hiç bir şeyi. Çok azımız bilir, çoğu da cevabını unutmaya meyillidir. Bu sorunun tek veya sabit bir cevabı yoktur. Boşuna o yüzden hırpalamayın kendinizi. Hadi buldunuz diyelim ki. Bugün bulsanız yarın işinize yaramaz. 

Farklı Bir Bakış Açısı

Kadınları anlamak için bir de şunları deneyin. Tatil olmasına gerek yok bir sabah kendiliğinden uykusunu almış olmak ona yeter. Ona elektrikli son model mutfak gereçlerine yok bugün ne pişirsem diye düşünmeden hazır sofraya oturmak ister.

Pahalı hediyelere parfümlere gerek yok kapısı tekmelenmeden bir duş alıp sabun kokmak ister. Pırlantalara alınlara değil elini tutan bir eş ve kulaklarında yankılanan güzel sözler ister.

Sinemaya belki gidemez ama ayaklarını uzatıp kesilmeden bir dizi bir film izlemek ister. Güzel çiçekler olsa elbette iyi ama kendi evinde çiçek olmak ister hem kitap hediyesi iyidir ama kitaplarıyla baş başa kalıp okumak ister.

Kısacası biraz yavaşlamak biraz kendine kalmak ve tüm bunları yaparken de zihnen vicdanen rahat olmak ister. İlgi ve alaka ister. 

Kadınlar ne ister? konusunda yazdık. Aşk Hayatınızda Yaptığınız En Büyük 10 Hata Nedir? konulu makalemiziz de okumak isterseniz linke tıklayınız.

Leave A Reply

Your email address will not be published.