Take a fresh look at your lifestyle.

Mucize Ürün Karbonatın Faydaları

0 4

Karbonatın Faydaları saymakla bitmez. Herkes’ in evinde olması gereken, her derde deva olan mucize ürün karbonatın bildiğimiz ve bilmediğimiz faydaları.

Yenilebilir ürün olan karbonatın bir çok kullanım alanı bulunmakla birlikte bizlere bir çok konuda yardım sağlamaktadır. Genellikle poğaça börek gibi hamur işlerinde tükettiğimiz karbonat yenilebilir bir ürün olmakla birlikte doğal bir madde değildir. ,

 

Fabrikalarda üretilen bu maddenin tüketimi günde 1 çay kaşığını geçmeyecek düzeyde olmalıdır. Aşağıda belirtilmiş olan maddeleri rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Sinek ve böcek ısırıklarına karşı karbonat

Sinek ve böcek ısırıkları zaman zaman can sıkıcı ve can yakıcı olabilir. Karbonat sayesinde canınızın yanmasından kurtulabilirsiniz. Bir miktar karbonatı su ile karıştırın hazırladığınız karbonatlı suyu sinek veya böceğin ısırdığı bölgeye sürerek 10 – 15 dakika kadar bekleyin bu zamanda zaten acının azaldığını hissedeceksiniz. Son olarak soğuk su ile bölgeyi durulayın.

Karbonat ile ayak masajı

Spor, yürüyüş veya alışveriş sonrasında yorulan ayaklar eskiden kalma yöntem ile suya sokulur bu suyun içerisine atacağınız karbonat var olan rahatlamayı kat be kat arttıracaktır.

Ayakkabıda oluşan kokulara karbonat

Her derde deva olan karbonat kötü kokuların emilmesi içinde kullanılabiliyor. Bir miktar karbonatı ayakkabınızın içerisine dökün gün içerisinde oluşan nem ve kokudan ayakkabınızın arındığına şahit olacaksınız.

Sebzeleri karbonat ile yumuşatın

Sebze yemeği yaparken yemeğin içine 1 cay kaşığı karbonat atarsanız sebzelerinizin daha kolay piştiğine ve yumuşadıklarına şahit olacaksınız.

Buzdolabı kokularına karbonat

Zaman içerisinde buzdolabına konulan ürünler az da olsa kokuya sebep olmaktadır. Bir kase ile buzdolabınız içine koyacağınız bir miktar karbonat dolabınızı kokudan arındıracaktır.

Mide yanmasına karşı karbonat

Genellikle tükettiğimiz ürünlerin asitlerinden ötürü oluşan mide ekşimesi veya mide yanmasına karşı yarım çay kaşığı karbonatı bir bardak su ile karıştırarak için mideniniz in rahatladığını göreceksiniz.

 

Terleme ve ter kokusuna karbonat

Nemli bir bez, pamuk veya peçetenin üzerine dökeceğiniz bir miktar karbonat ı kol altınızda birkaç dakika bekletmeniz oluşan nemi ve kokuyu bir süreliğine engelleyecektir.

Ağız ve diş sağlığına karbonat

Ağızda oluşan kokulara karşı ılık su ile karıştırdığınız karbonat ile gargara yapın kokunun hemen yok olduğunu fark edeceksiniz. Ama tavsiyemiz dişlerinizi de diş macunu yerine karbonat ile fırçalayarak bol su ile durulayın. Bunu bilmeyenimiz zaten yoktur.

Çelik ve metal ürünlere karbonat

Özellikle çocuklarımızın kullandıkları metal veya çelik termosların içerisinde bekleyen sular zaman içerisinde istenmeye kokulara sebep olacaktır. Suyu karbonat ile karıştırarak termosunuzu iyice çalkalayın .

Tıkanan lavabolara karbonat

Lavabo açıcılardan çıkan duman veya buhar’ ın insan sağlığı açısından çok ciddi sorunlar yaratacak etkisi bulunmaktadır. Tıkanan lavabonuzun deliğine birkaç kaşık karbonat dokun ve üzerine biraz sirke gözlerinize inanamayacaksınız.

Gümüş parlatmaya karbonat

Gümüş ürünlerinizi suda bekletin bekleme suyunun içerisinde bir miktar karbonat atın gümüşleriniz deki kararmanın yok olduğunu göreceksiniz. Gümüşlerinizdeki kararmayı önlemek için tuz da kullanabilirsiniz. Dikkat etti iseniz denizde yüzdüğünüzde gümüşlerinizdeki kararmalar yok olur. Gümüşlerinizi birkaç saat tuzlu suda bekletin ilk günkü gibi olacaklar.

Çiçekleri güçlendirmek için karbonat

Evinizde bulunan çiçeklerinizin şahlanmasını ister misiniz? Kim istemez ki. Çiçeklerinize koyduğunuz suya biraz karbonat atın çiçeklerinizin nasıl şahlandığına siz bile inanamayacaksınız.

Etlerinizi karbonat ile marine edin

Etlerinizi marine etmek için özellikle yağ ve kekik kullanan bayanlar etlerinizi karbonat ile marine edin etinizin üzerine bir miktar karbonatı elinizle sürerek birkaç saat bekletin hani lokum derler ya işte etleriniz tam da o kıvama gelecek.

Bulaşık makinesine karbonat

Herkes şikayetçidir bulaşık makinelerinde oluşan kokudan. Makinenizin sıvı deterjan bölümüne karbonat ekleyerek boş şekilde çalıştırın. Sadece makinenizi değil makinenizin giderini bile temizleyecek kokulardan arındıracaktır.

Beyaz eşya temizliğine karbonat

Beyaz eşyalarınızı karbonatlı su ile temizleyin üzerinde oluşan leke kir ve yağlardan arındığını göreceksiniz.

Bu yazımızı paylaşarak çevrenizdekilerin de bu bilgiden haberdar olmasını sağlayın.

Leave A Reply

Your email address will not be published.