Take a fresh look at your lifestyle.

Ortamınızı Aydınlatacak 5 Ev Çiçeği

0 3

Evinize mükemmel bir görünüm sağlayacak 5 Ev Çiçeği hakkında. Evde bitki yetiştirmek isteyenler çiçek açan mükemmel görüntüleri ile bu bitkileri tercih edebilirler.

Ev dekorasyonu içerisinde biraz renk her zaman mükemmel bir tercihtir. Hele ki çiçekli bitkilerin evde yetiştirilmesi hem ortamınızın hoş kokmasına, hem bulunduğunuz alanın canlanmasına sebep olacak onlarla uğraşırken size de adeta bir terapi olacaktır. İşte sizin için seçtiğimiz mükemmel görüntü ve kokularıyla her mevsim evinizi canlandıracak 5 farklı cinste ev çiçeği.

Çiçek Açan Ev Bitkileri, Ev Çiçeği

1. Petunya

petunya
Ev çimekleri için hazırladığımız listenin başında Petunya bulunmaktadır. Petunya bitkisi Güney Amerika’ya özgü bir bitkidir. Petunya’yı evinizde tercih etme sebeplerinin en başında yıllık çiçeklenme bitkisi olmasıdır. Bu bitkinin çok çeşitli renklerini de elde edebilirsiniz. Petunyayı evinizin hemen her yerinde kullanabilir ve evinizde hoş bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Balkonda, pencerede, bahçede, evinizin her odasında kullanabileceğiniz rengarenk bir bitkidir. Petunya yetiştirmek için tek yapmanız gereken bolca su, güneş ışığı ve biraz sevgi.

Petunyaların trompet şeklinde çiçekleri vardır ve çok çeşitlidir. Bu güzel çiçekli bitkiyi iç mekanda büyütmek istiyorsanız, asma sepetleri tercih veya makromeler tercih etmeniz önerilir. Bol miktarda ışığa ihtiyacınız olacaktır. Aksi taktirde petunyanız çiçek açmayacaktır. Tohumlarının çimlenmesi için ılık bir sıcaklığa ihtiyacı vardır. Ekim işlemi sırasında tohumlarını toprakla kapatmayın. Petunya yetiştirmek için bolca güneşe ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

2. Ev Çiçeği Lavanta

lavanta
Lavanta, yeşil fonuna karşı parlak mor çiçekleri, nefes kesici kokusu bile evde yetiştirmeniz için yeterli bir sebeptir. Lavanta, sizi büyüleyecek bir aroma ile popüler bir çiçekli bitkidir. Büyümek için bol güneş ışığı alması gerekir, ancak bu, iç mekanda yetiştirilemeyeceği veya bakım yapılamayacağı anlamına gelmez. Lavanta güneşli bölgeyi sever, bu yüzden pencere eşiğinde tutmak ve maksimum güneş ışığını vermek bu mükemmel ev bitkisi için iyi bir seçim olacaktır.

3. Ev Çiçeği Ay Kaktüsü

kaktus
İç mekan bitkileri hakkında konuşurken kaktüsleri hatırlamamak zor değil mi? Evet, belki biraz fazla ve cansız görünüyor, ama bir ay kaktüsünün gücünü küçümsememek gerekir. Parlak renkleri anında sizi kazanacak. Ay kaktüsünü parlak renkleri içerisinde turuncu, kırmızı veya sarıyı bulabilirsiniz. Ve en iyi yanı, eğer unutkansanız (yani yeni bitkilerinizi sulamayı unutursanız), bu bitki için sorun olmaz.

Ay kaktüsü özel bir ilgi gerektirmez evde çiçek yetiştirmek konusunda yeniyseniz sizin için çok uygun olur. Bu bitkinin yetiştirilmesi ve bakımı çok kolaydır. Gelişmesi için asgari miktarda su gerektirir; Genç bir bitkiniz varsa, kışın az miktarda su gerekir. Ayrıca, doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayın; pencere eşiğinde saklayın, parlak ancak dolaylı güneş ışığının tadını çıkarmaya bırakın. Ay kaktüsü, az bakım gerektiren, parlak bir bitkidir ve kesinlikle evinizi renkli gösterecektir.

4. Ev Çiçeği Atatürk çiçeği

ataturk-cicegi
Atatürk çiçeği, kış için ideal bir seçimdir. Ortamınızda değişiklik yapmak istiyorsanız Atatürk çiçeği sizin için mükemmel bir tercih olacaktır. Bir çok yerde yılbaşı çiçeği olarak ta geçmektedir.

Atatürk çiçeğini gün ışığını çeken bir pencere pervazına yerleştirebilirsiniz. Çünkü sıcaklık ve ışığa ihtiyacı vardır. Kış aylarında çok fazla güneş olmayacağı için bitkiyi gün ışığı alan bir yere yerleştirebilirsiniz. Bitkileri sulamak için en iyi kural, toprağını kontrol etmektir. Toprak kuruduğunda bitki sulanır.

5. Yasemin Ev Çiçeği

yasemin
Bu sevimli çiçek bu kış evinizi güzelleştirmek için mükemmel bir tercihtir. Evde bitki yetiştirmek isteyenlerin mutlaka bakması gereken Yasemin bitkisinin beyaz çiçeklerinin kokusu evinize ferah bir koku salgılayacaktır. Bu bitkinin evinize girmesinden sonra, onu asla bırakmak istemeyeceksiniz.

 

Yasemin bitkisi tipik olarak ilkbaharda çiçek açar ve yaz mevsiminde çiçek açmaya devam eder, Ancak bol miktarda ışık alırsa kış aylarında da çiçek açabilir. Yasemin bitkisi sıcak ve ışığa ihtiyaç duyan bitkiler içerisindedir, Bu yüzden güneş gören bir yerde olması bitkinizin daha canlı olmasına imkan sağlayacaktır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.