Take a fresh look at your lifestyle.

Şehriyeli Tavuk Suyu Çorbası

0 7

Gün gelir zamanımız kısa olur, bazen bir anda misafiriniz gelir acilen çorba yapmak gerekir. İşte size en hızlı şekli ile hem şifalı hem de besleyici tavuk suyuna çorba.

Kış aylarının vazgeçilmezlerinden olan şehriyeli tavuk suyu çorbasının tarifi. Hem vitamin hem sağlık deposu olan tavuk suyu çorbası nasıl yapılır.

Tavuk suyuna çorbayı hem göğüsten hem bütün tavuktan hem buttan hem de aldığınız baget ten yapabilirsiniz. İşte şehriyeli tavuk suyu çorbasının tarifi.

Gribe ne iyi gelir sorusunun tam karşılığı olan tavuk suyu çorba tarifi.

Malzemeler:

7 parça tavuk baget
1 su bardağı tel şehriye
Tuz
Karabiber
Pul biber çok az
Kişniş 1 çay kaşığı
Nane isteğe göre

Hazırlanışı:

Tavuk bagetleri tencere içerisine koyun bagetlerin üzerleri tam olarak kapanana kadar su ilave ederek bagetleri pişirmeye bırakın. Bagetleriniz iyice piştikten sonra ( etler kemikten resmen kendi kendine ayrılıncaya kadar) bir kap içerisine alıp didikleyerek ufak parçalar halinde ayırın. Tencerede kalan tavuk suyu içerisine bir bardak tel veya arpa şehriye ilave edin ve tencereyi dolduracak kadar su ekleyerek şehriyeleri pişirmeye bırakın.

 

Şehriyeleriniz piştikten sonra suyun içerisine didiklediğiniz tavuklar ile tuz, karabiber, pul biber, kişniş ve nane ilave ederek 5 – 10 dakika kadar kısık ateşte kaynatın. Çorbanız hazır tavuklar zaten yağlı olduğu için ekstra bir yağ ilavesine gerek yoktur fakat isteyenler ilave edebilir. Arzu edenler çorbaya servis esnasında pul biber ve margarin veya tereyağını eritmek sureti ile sos hazırlayabilir.
Afiyet olsun

Leave A Reply

Your email address will not be published.