Biz Biliyoz

Su İçerek Nasıl Kilo Verilir? Su İçerek Zayıflama

  • 12 Temmuz 2019
  • 112 kez görüntülendi.
Su İçerek Nasıl Kilo Verilir? Su İçerek Zayıflama

Uzun zamandır bir çok kişiden duyduğum fakat bir türlü araştırmaya fırsat bulamadığım su diyeti nasıl yapılır sorusunun cevabını bu makalemizde arayacağız. Biliyoz ekibi sizler için detaylıca araştırdı. Su içerek nasıl kilo verilir? Su içerek zayıflama nasıl yapılır? Su diyeti nedir? Su diyeti nasıl yapılır? İşte cevaplar.

Su içerek kilo vermek diye bir şey duydunuz mu? Su içerek nasıl kilo verilir? Su içerek zayıflama nasıl yapılır? Su diyeti nedir? Su diyeti nasıl yapılır?

Uzun zamandır etrafımda bulunan bir çok kişinin kilo verdiğini gördüm ve siz değerli okurları bilgilendirmek için bu kiloyu nasıl verdiklerini sorunca çok ilginç bir cevapla karşılaştım. Cevap su içerek zayıfladım oldu. Detayları her ne kadar kilo verenlerden öğrensem de çok ikna olmadım. Mantıken düşündüğümde su her ne kadar hayat için gerekli bir madde olsa da zayıflamaya etkisi olamazdı.

 

Bilgim dahilinde ki bu bölümden pek emin değildim suyun yağ yakıcı bir özelliği bulunamazdı bana göre ve konuyu bir kaç kişiden duyduğum için ekip arkadaşlarımızla birlikte araştırmaya karar verdik. Su içerek nasıl kilo verilir? Su içerek zayıflama nasıl yapılır? Su diyeti nedir? Su diyeti nasıl yapılır?

Gerek yurt içi gerek yurt dışı sitelerde yaptığımız araştırma esnasında bir çok editörün attığı başlıkta yalnızca 7 günde su diyeti ile kilo vereceğinizi biliyor musunuz yazıyordu. Bana bu imkansız geldi çünkü çok fazla su tüketen biriyim ve eğer su içerek zayıflanıyorsa benim tığ gibi olmam gerekir ancak ben 50 numara şiş gibiyim dikkatlice araştırmaya devam ettim. Peki neydi bu su diyeti su içerek nasıl zayıflanabilirdi.

Su içerek zayıflama

Su içerek zayıflama

Su içerek zayıflama

 

Gelelim su içerek zayıflama gerçeğine. Su direk olarak insanı zayıflatan bir madde değildir. Fakat zayıflamaya destek veren, zayıflamayı dolaylı olarak hızlandıran bir maddedir. Merak etmeyin su içerek nasıl zayıflanır tamamen öğreneceksiniz. Fakat ki ben su içtim zayıflatacağım gibi bir mantık doğru mantık değildir.

 

İnsan vücudunun ortalama %75’i su ile kaplıdır. Yani insan hayatı suya bağlıdır. Su olmazsa hayat yoktur ve su insanın her organının doğru çalışmasını sağlayan bir maddedir. Hatta cildin dahi beslenmesini genç görünmesini sağlamaktadır. Ortalama olarak yetişkin bir insanın günde 2,5 litre su tüketmesi gerekir ki içilen su hem zayıflamaya hem de organların doğru çalışmasını sağlamaktadır. Peki su içerek nasıl kilo verilir?

Su içerek nasıl kilo verilir?

Su içerek nasıl kilo verilir

Su içerek nasıl kilo verilir

Su içerek nasıl kilo verileceğini öğrenmeden önce suyun insan üzerindeki faydalarına bakmak gerekir. Suyun faydalarını anladığınız taktirde zaten nasıl kilo verileceği kafanızda şekillenecektir.

Düzenli su içmenin faydaları

  • Düzenli olarak su içmek vücuda zarar veren toksinleri dışarı atmaya yardımcıdır. Bu durum ise kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlar.
  • Yağların yakılmasına dolaylı yoldan yardımcıdır. Su metabolizmayı çalıştırır ve hızlandırır. Bu durumda daha hızlı yağ yakmanızı sağlar.
  • Vücuda alınan besinlerin daha kolay parçalanmasını sağlar. Sindirim sistemine destek verir.
  • Daha zinde olmanızı sağlar.
  • Yaşlanmanın etkilerini azaltır. Tüm organların düzgün çalışmasına yardım eder.
  • Kemiklerin ve eklemlerin beslenmesini sağlar. Buda daha rahat hareket etmenizi destekler.

Peki gelelim su içerek kilo nasıl verilir sorusunun net olarak cevabına. Su içmek direk insanın kilo vermesini sağlamaz fakat dolaylı yoldan kilo vermenize destek olur. Su içmek durgun olan metabolizmanın çalışmasını veya çalışan metabolizmanın hızlanmasını sağlar. Çalışan veya hızlanan metabolizma ise kalori kaybetmenize destek olur. İşte suyun önemi budur.

 

Gün içerisinde belirli aralıklarla su içmek metabolizmanızın sürekli olarak çalışmasını destekler. Buradaki en önemli kural az ve sık su içmektir.

Her 3 – 5 saatte bir 2 bardak su içmek yerine 1,5 – 2 saat aralıklarla 1 bardak su içmek metabolizmanızın sürekli olarak çalışmasını destekler. Sürekli çalışan metabolizma ise gün boyunca sizin kilo vermenize yardımcı olur.

Aynı zamanda sık sık içilen su sürekli olarak midenizin dolu olmasını sağlar buda açlık hissi oluşmamasına, öğünler arasında fazla bir şeyler atıştırmamanızı sağlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ