Take a fresh look at your lifestyle.

10 Adımda Cool Olmak. Cool Olmak İçin 10 Cool hareket

0 48

Cool olmak uzun zamandır dillere dolanan bir tabir olsa da son dönemlerde dillerden düşmeyen kelimeler içerisinde girmiştir. Özellikle okul döneminde cool görünmek erkek öğrenciler için kızlar tarafından dile getirilse de hayatın bir çok döneminde genellikle erkekler için kullanılan bir tabirdir. Peki nedir bu cool olmak? Cool olmak için yapılması gerekenler nelerdir? İşte size cool olmak için 10 cool hareket.

 

Cool olmak için yapılması gereken 10 harekete geçmeden önce nedir bu cool olmak nasıl cool olunur cool olmak için yapılması gerekenler nelerdir hep beraber inceleyelim.

Cool olmak kelime anlamı olarak güzel görünmek anlamına gelmektedir. Halk veya gençler arasındaki kullanımı ise herkesten farklı, giyimi, hareketleri, tavır ve davranışlarıyla belli bir tarza sahip olarak dikkat çeken kişi anlamındadır.

Cool olmak aslında insanız kendi yapısı ve tarzı ile ilgili olsa da bu görünüş üçün çaba harcanarak bu kalıba girmek mümkündür. Bir ata sözü ile yaklaşmak gerekirse ya göründüğün gibi ol yada olduğun gibi görün mantığı ile yaklaşarak nasıl olmak istiyorsan kendini o kalıba sokmakla başlanabilir.

Herkesi yaptığını yapmamak, kimsenin yapmadığını yapmak cool almak teriminin içerisine girerken dikkat edilmesi gereken ufak bir detay vardır. Cool olacağım diye rezil olmak. Kimse kışın parmak arası terlik giymiyor diye o soğukta sen parmak arası terlikle gezersen cool değil rezil olursun. Beyaz pantolon kışın kullanılmaz diye sen yağmurda çamurda beyaz pantolonla sokakta yürüyüp birde çamurları paçana sıçratırsan rezil olursun. Ama yazın ortasında sezona uygun deri veya kumaşla kaplanmış bir bot giyersen şortun altına cool olursun. Özellikle cool olmak cool görünmek isteyen erkeklerin veya öğrencilerin bu ufak detaylara dikkat etmesi gerektiğini unutmamak gerekir. Peki cool olmak için 10 cool hareket nedir. 10 adımda nasıl cool olunur.

Cool olmak için 10 cool hareket

Cool olmak için yapılması gereken 10 hareketi birlikte inceleyelim. Cool olmak için yapılması gerekenler

1. Okuyun, Çok okuyun.

cool-olmak-için-kitap-okuyun
cool-olmak-için-kitap-okuyun

Cool olmak sadece dış görünüş ile ilgili değildir. Konuşurken kullanılan kelimeler, aynı kelimelerin tekrara düşmemesi, bilgi sahibi olmak okumaktan geçer. Sizde okuyun gerek dergi gerek roman gerek se makale hatta okuma ile kalmayın yazın. Düşüncelerinizi fikirlerinizi değerlendirin. Bizim gibi sitelerle görüşün yazılarınızı yayınlatın emin olun dışarıdan çok farklı bir gözle görüleceksiniz.

2. Kendinizi geliştirin

cool-olmak-için-kendinizi-geliştirin
cool-olmak-için-kendinizi-geliştirin

Fikir ve düşüncelerinizi rahatlıkla söyleyebilecek yeteneğinizin gelişmesi lazım çekingen kalmamalısınız. Gelişim ve psikolojik olarak yeterli bir bilgiye sahip olmalısınız yine yolunuz okumaktan geçiyor ama saçma sapan videolara zaman ayırmak yerine okuyacağınız kişisel gelişim ile ilgili makaleler size ışık tutacaktır.

3. Çok konuşmayın, şikayetçi olmayın

cool-olmak-için-çok-konuşmayın
cool-olmak-için-çok-konuşmayın

Cool olmak için 10 cool hareketten bir diğeri ise her şeyden şikayetçi olan insanlar zaman içerisinde karşısındaki kişilere sevimsiz gözükecektir. Bu yüzden her şeyden şikayetçi olmak yerine karşınızdaki kişileri, durum ve davranışları mazur görmeye çalışın. Olayları doğru değerlendirmek için bir bakış açısı olarak size farklılık katacaktır. Çok konuşmaktan kaçının genellikle çok konuşan insan boş konuşan insandır. Yeterli kelimelerle yeteri kadar konuşun. Seçtiğiniz kelimelere dikkat edin konuşurken yaw yuw yapmayın gülünç oluyorsunuz. Lugatınızdan argoyu çıkarın, küfür etmeyin.

4. Dinleyin, dinlemesini bilin.

Karşınızdaki kişilerden gelecek düşünce ve fikirlere açık olun onları değerlendirin. Dinlediğinizi hissettiren hareketler sergileyin kafanızı hafif ce yukarı aşağı sallayın. Anlatan kişiye odaklanın. Merak etmeyin o seviyeye geldiğiniz zaman zaten en çok dinlenen siz olacaksınız.

5. Gücünüzü görün.

cool-olmak-için-gücünüze inanın
cool-olmak-için-gücünüze inanın

Adım adım ilerliyorsunuz gücünüzün farkına varın neler yapabileceğinizi bilin. Ama kesinlikle kimseyi aşağılamayın. Ne olursanız olun çevreniz yoksa siz bir hiçsiniz unutmayın. Bir çok kişi bulunduğu konumun büyüsüne kapılarak karşısındaki kişiye küçümseyerek yaklaşır bu tutumdan uzak durun. Saygınlık önemlidir.

6. Bir şeylerle ilgilenin.

cool-olmak-için-hobileriniz-olsun
cool-olmak-için-hobileriniz-olsun

İlgi alanlarınız herkesle aynı olmasın. Herkes den bir farkınız olması gerek değil mi? Aynı şey giyim tarzınızı da yakından ilgilendiriyor. Farklı giyinin trendleri takip edin. Pahalı olmak zorunda değil günü veya özel bir dönemi andırın. Bir müzik aleti çalın.

7. İlham kaynağı olun

cool-olmak-için-ilham-kaynaği
cool-olmak-için-ilham-kaynaği

Öyle şeyler yapın ki ilham kaynağı olun. Örneğin ağaç dikme günü düzenleyin. Veya sahilde çöp toplama. Bir anda ilgi odağı olacaksınız. Herkes yaptığınız bu güzel davranıştan bahsedecek. Benden size bir tüyo arkadaşlarınızla huzur evi ziyaret edin. Hem oradaki kişileri sevindirecek hem de tüm ilgileri üzerinize toplamış olacaksınız.

8. Asabi davranmayın. İfadenizi koruyun

cool-olmak-için-sinirlenmeyin
cool-olmak-için-sinirlenmeyin

Zaman zaman herkes gerilir bu durumlarda bağırıp çağırmak yerine öfkenize hakim olun sinirli olduğunuz gözükse bile tepkisiz kalın. Fazla tepki verirseniz cool olmak yerine asabi olursunuz. Yüzünüzdeki ifadeye dikkat edin sinirli bir ifade size puan katacaktır fakat eksi yönde.

9. Gizemli Olun

cool-olmak-için-sinirlenmeyin

Her şeyi herkesle paylaşmayın. Sırlarınız olsun, gizlilikleriniz olsun işin sırrı biraz da gizemli olmaktan geçiyor.

10. Kulaklık kullanın

cool-olmak-için-kulaklık-kullanın
cool-olmak-için-kulaklık-kullanın

 

Gençler arasında kulaklığın gücünü asla unutmayın. Mümkünse biraz iyi bir kulaklık edinin ve mümkünse kulaklığınızın canlı renkler olmasına özen gösterin. Hım güneş gözlüğünün de iyi bir aksesuar olacağından şüpheniz olmasın.

Leave A Reply

Your email address will not be published.