Take a fresh look at your lifestyle.

Aklınızın Bir Köşesinde Kalması Gereken Stil Hileleri

0 11

Sabah uyandığınız zaman bir başka trend sizi bekliyor olabilir. Her ay, mevsim ve yıl farklı bir trend karşımıza çıkmasına rağmen çok kısa süre içerisinde gözlerden kayboluyor.

Herhangi bir sanatçı ve stilist yeni bir şey denediği zaman trend olabiliyor.

 

Günümüzde sürekli olan trend ipuçları takip etmek yerine kalıplaşmış stil hilelerini öğrenmelisiniz. Örneğin, alışverişte neler alacağınıza karar vermekte zorlandığınız zaman, özel bir gece için ne giyeceğinize karar vereceğiniz zamanlar ve dolabın karşısında kombin hazırlamak için harcadığınız vakitlerde kalıplaşmış stil ipuçlarını kullanabilirsiniz.

 

Stil Hileleri
Stil hileleri

Aklınıza yer etmesi gereken 8 stil hilesi!

    Denge konusunda hassas davranın

Bol paça ve ya kıyafetleri tercih ettiğiniz zaman çuval gibi görünmesinden korkuyor musunuz? Bol kıyafetleri, dar parçalar ile kombinlendiği zaman stilinizde dengeyi sağlayabilirsiniz. Örneğin, bol bir kazağın altına tercih edeceğiniz Skinny bir pantolan sayesinde denge sağlayabilirsiniz. Bu sayede çuval gibi görünme fikrinden uzaklaşacaksınız.

 

     İç çamaşırı sandığınızdan daha önemlidir

Günlük ve ya özel günlerinizde kullanacağınız iç çamaşırlara önem göstermelisiniz. O gün içerisinde içinize tercih ettiğiniz çamaşırın kalitesi ve rengi sizleri rahatsız etmesi durumunda en iyi kombin bile şık görünmenize engel olacaktır. Çamaşırlarınızın iz yapmaması, çizgileri belli olması ve rahat ettirmesi büyük önem taşır.

 

       Kıyafetleri eksik bırakma fikrinden vazgeçin

Sıradan stil hileleri özel bir günde en çok yapılan stil hilelerinden bir tanesi eksik bırakılan kombinlerdir. Sizin için sıradan bir gün olsa bile kıyafetlerinizi fular, kolye ve ya herhangi bir takı ile tamamlamalısınız. Örneğin, V yaka bir elbise için kolye seçimi, spor tarzınıza uygun fular, küçük siyah elbiselerinize uygun minimalist küpeler tercih edebilirsiniz.

 

   Seçimleri her zaman en kötüsü üzerinden değerlendirin

Kadınlar alışverişe çıktığı zaman “bunu zayıfladığım zaman kullanırım” düşüncesi ile alışveriş yapmaya bayıldıkları için genellikle satın aldıkları elbiseler gardırop raflarında eskimekten başka bir işe yaramıyor. Bunun yerine vücut hatlarınıza uygun, vücudunuzun güzel taraflarını ortaya çıkartabileceğiniz kıyafetler seçmelisiniz.

 

Moda trendlerine göre alışveriş yaptığınız zaman trend değiştikten sonra eşyaları kullanma konusunda zorluk çekiyorsunuz. Her yıl değişen moda trendleri arasında kaybolmak yerine bilinmesi gereken stil hilelerine göre alışveriş yapabilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.