Biz Biliyoz

7 Zeytin 1 İncir Kürü Nasıl Yapılır? Faydaları

 • 22 Nisan 2019
 • 175 kez görüntülendi.
7 Zeytin 1 İncir Kürü Nasıl Yapılır? Faydaları

7 zeytin 1 incir kürü nasıl yapılır? Sağlık dolu mucizevi 7 zeytin 1 incir kürü faydaları nelerdir biliyor musunuz? İşte zayıflatan, kalbi koruyan bir çok sağlık sorununu çözen mucizevi 7 zeytin 1 incir hakkında tüm merak ettikleriniz.

Doğal besin maddeleri içerisinde olan ve tek başına bile sağlık saçan incir ve zeytin birlikte tüketildiği anda çok daha faydalıdır. incir ve zeytin kürü hazırlamak çok kolay olduğu gibi zeytin herkesin evinde olan incir ise istenildiği anda kolayca ulaşılabilecek bir bedin maddesidir. Peki neden 7 zeytin 1 incir öğrenmek ister misiniz?

Japonya’da insanların daha uzun nasıl yaşayabileceği konusunda yapılan araştırmada gençlik hormonunu çalıştıran resmen bir iksir bulunuyor. Adeta vücudu yeniden yapılandırıyor. Fabrika ayarlarına geri çeviriyor. Peki neden 7 zeytin 1 incir diye soracak olursanız onu da cevaplayalım. Yine aynı araştırma içerisinde yapılan deneylerde yediye bir oranının hormonların daha iyi çalıştığını gösteriyor.

7 zeytin 1 incir aynı anda tüketildiğinde metabolizma en etkili şekilde çalışıyor, gençlik hormonu gerekli salınımı yapıyor, kolesterol düşüyor ve bu sayede uzun yıllar daha sağlıklı bir şekilde yaşam sağlanıyor. Bu araştırmada dikkat çeken diğer bir husus ise araştırmaya yapan ekibin başında Müslüman bir bilim insanı olması bizlerinde bu konudaki inancını ister istemez arttırıyor.

Şimdi dikkat edin Kuran’da 7 ayrı ayette zeytin 1 ayette ise incir geçiyor. İsterseniz kendinizde araştırabilirsiniz biz size ayetleri verelim.

Zeytin En’âm Suresi – 99, En’âm Suresi – 141, Nahl Suresi – 11, Mü’minûn Suresi – 18-20, Nûr Suresi – 35, Abese Suresi – 29, Tîn Suresi 1

İncir ise Tin Suresi 1. ayet hatta Tin suresi şu şekilde başlar Andolsun incire ve zeytine! Ayrıyeten Tin suresi içerisinde sadece incir ve zeytinden bahsedilmemekte bunun yanında hurma ve üzerlik otundan da bahsedilmektedir. Yalnız üzerlik otunun tüketimi zehirleyebilir bu yüzden direk kullanılmamalıdır.

Kuranda zeytinin geçtiği ayetlere buradan ulaşabilirsiniz.

Zayıflamak için 7 zeytin 1 incir kürü nasıl hazırlanır?

Kolay bir şekilde hazırlanan bu sağlık deposu doğal ürünler kullanılarak 1 incir 7 zeytin kürü nasıl yapılır hep birlikte alternatifleri inceleyelim.

1- Bu iki mucize besin maddesi peş peşe tüketilmelidir. Önce zeytin veya incir diye bir kural yoktur. İstenilenden başlanabilir. Önemli olan hepsini zaman aralığı vermeden tüketmektir.

2- Püre haline getirilebilir. Zeytin çekirdekleri çıkartıldıktan sonra incir ve zeytin blender yardımı ile parçalanıp püre şeklinde tüketilebilir.

3- Zayıflamak için incir zeytin kürü püresi uzun süreli olarak hazırlanabilir. 3, 5 , 7 günlük dönemli olarak püre haline getirilen incir ve zeytin kürü buz dolabında muhafaza edilebilir. Yalnız kürün kuruma sertleşme ihtimali bulunmaktadır. Bu sebepten üzerine zeytinyağı dökülmesi tavsiyemizdir. Zeytinyağı ile karıştırılan kür daha etkili olacaktır.

4- İncir ve zeytinler akşamdan zeytin yağına konur ve sabah zeytinyağı içerisinde alınarak tüketilebilir. Zeytinyağının içerisine akşam tüketilecek olan incir ve zeytinler bırakılır. 2 veya 3 parçaya bölünmüş incirleri zeytinyağına bırakarak tüketmek sindirim sisteminin daha düzgün çalışmasını sağlayarak kabızlığı da tamamen ortadan kaldıracaktır. Zeytinyağını incirler emeceği için yeni incirler ile birlikte kasenize yap ilave edilebilir. Buradaki en önemli husus ise hakiki zeytinyağı kullanmanız sağlık açısından çok önemlidir.

7 zeytin 1 incir nasıl tüketilmeli

Zayıflama kürünü sabah, akşam aç karna tüketmeniz tavsiye edilir. Kürü 5 günlük olarak hazırlayabilirsiniz. Sabah akşam tüketeceğiniz için 10 seferlik hazırlamanız gerekir 70 zeytin 10 inciri blanderden geçirip üzerine 1 – 2 kaşık hakiki zeytin yağı ekleyip karıştırın karışımı sabah akşam tüketin.

Her şeyi bir kenara bırakın her sabah zaten zeytin tüketiyorsunuz 1 adet te incir tüketmeniz size kesinlikle bir zarar vermeyecektir. Zayıflamayı da bir kenara bırakın sadece sindirim sisteminizin daha düzgün çalışması için bile değmez mi?

1 incir 7 zeytin ne kadar kullanılmalı

3 hafta kullanmanız önerilir. 3 hafta kullanıp 1 hafta dinlenmeniz ve tekrar başlamanız en uygun kullanım şeklidir. Sabah, akşam aç karna tüketilmesinin en özel sebeplerinden biri ise bağırsak sisteminin en uygun şekilde çalışmaya yardımcı olmasıdır.

Zayıflamak için 7 zeytin 1 incir kürü

Peki “7 zeytin 1 incir zayıflatır mı? diye soracak olursanız hemen cevaplayalım. Metabolizmayı hızlandıran her besin maddesi zayıflamaya yardımcıdır. Aynı zamanda sindirim sisteminin hızlı çalışması zayıflamaya destek veren bir eylemdir.

Aynı zamanda kullanılan kür kalori bakımından çok düşüktür ve açlığı tamamen bastırır bu sayede ana öğünlerinizde daha az yemenize yardımcı olur. 7 zeytin 1 incir ortalama 100 kalori civarındadır.

7 zeytin 1 incir nasıl zayıflatır?

 • Besleyicidir. Kalorisi azdır ve açlık hissini giderir tok tutar
 • Metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlar, yağ yakım hızını arttırır.
 • Sindirim sisteminin düzgün çalışmasını sağlar, bağırsak hareketlerini hızlandırır

7 zeytin 1 inci kürü kullananlar

7 zeytin 1 incir kullanıcı yorumları arasından televizyon ekranlarına yansıyan en önemli olanı ünlü program sunucusu Zahide Yetiş’in programına katılan Refleksoloji uzmanı Esat Başaran 7 zeytin 1 incir kürü ile nasıl zayıflanır tüm detayları ile anlatmış olmasıdır. Zeytin incir kürü ile nasıl zayıfladığını anlatan Esat Başarn’ın videosunu buradan izleyebilirsiniz.

7 zeytin 1 incirin faydaları

7 zeytin 1 incir kürünün faydaları

7 zeytin 1 incir kürünün faydaları

 • Nefes kontrolünü sağlar düzgün ve doğru nefes alma yeteneğini arttırır. Bu sayede akciğer, kalp ve damar sisteminin daha düzgün çalışması sağlanır.
 • Kalp ve damar hastalıklarına karşı vücudunuzu korur. Daha düzenli çalışan kalp kan pompalama işini daha doğru şekilde yapar damarlardaki yağlanmayı engeller. Aynı zamanda diğer organlarında sorunsuz çalışmasını sağlar.
 • Tuzlu ve tatlı karışımı sayesinde vücudun daha zinde olmasını sağlar.
 • Antioksidan özelliği sayesinde tüm gün boyunca vücudu toksinlerden arındırır, temizlenmesini sağlar. Bu sayede vücutta bulunan genç hücre sayısı artar. Yaşlanma gecikir, yaşlılık belirtileri ortadan kalkar.
 • Tatlı tuzlu karışımı sayesinde kan şekerini dengeler. Tatlı krizlerinden kurtarır. Kan şekeri düzenlenen vücut açlık hissetmez, tokluk hissi sağlar bu sayede zayıflamak için kullanılır.
 • Yüksek oranda kalsiyum içerir. Kemik erimesini engellemeye yardımcıdır. Aynı zamanda diş ve kemiklerin güçlenmesini sağlar. Güçlenen iskelet yapı sayesinde vücut direnci artar.
 • Hücreleri yenileme özelliği sayesinde kanserli hücre oluşumunu ve var olan kanserli hücrelerin yayılmasını engeller. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Yapılan araştırmalar akciğer, karaciğer ve meme kanseri olan kişilerde kanserli hücrelerin azaldığını göstermiştir
 • Alerjik astımı olanlar üzerinde etkilidir. Astım etkilerini azaltır. Nefes alma yeteneğini güçlendiren kür alerjik astımı olan kişiler tarafından mutlaka tüketilmesi gereken doğal bir besin kaynağıdır. Aynı zamanda kuru öksürüğün engellenmesi içinde kullanılmaktadır.
 • Zeka gelişimini sağlar. Beyinde bulunan hücreleri güçlendirir. Güçlenen hücrelerde ileri dönemlerde Alzheimer hastalığına yakalanma ihtimali daha düşük olur.
 • Psikolojik sorunların yaşanma oranını düşürür. Depresyon riskini azaltır. Bu yüzden sürekli tüketilmelidir.
 • İncir kabızlığı önler. Bir çok kişi zeytinin hemoroid yani basur üzerindeki etkisini duymuştur. Bu yüzden 7 zeytin 1 incir hemoroid sorunlarını gidermekte kullanılan en önemli besin maddeleri arasındadır.

Akşamdan tüketilecek olan incir ve zeytin kürü ertesi sabaha bağırsak sistemini yumuşatarak daha rahat tuvalete çıkmanızı sağlayacaktır. Kabızlığın giderilmesi hemoroid hastalarında yaşanan acı ve yanmaların engellenmesi demektir. Yumuşak bir şekilde yapılan dışkılama ise basur olan bölgedeki tahribatın zaman içerisinde düzelmesine yardımcı olacaktır.

Basur sorunu yaşayan kişilerin akşamdan bir inciri suda bekleterek sabah aç karna incirli suyu tüketmesi de tavsiye edilmektedir. Bu sayede kabızlık tamamen engellenmiş olacaktır.

7 Zeytin 1 incir kürü için dikkat edilmesi gerekenler

 • Zeytinleri ve inciri peş peşe tüketin zaman içerisine yaymayın 7 zeytini yedikten sonra 1 inciri tüketin.
 • Her mevsim taze incir bulamazsınız. Bulamadığınız zamanlarda kurutulmuş incir tüketin
 • Zeytinlerin kullanımı için yeşil veya siyah fark etmez ister yeşil ister siyah zeytin tüketebilirsiniz.

Zayıflamak için tavsiyeler

Zayıflamak için en çok ilgi çeken yazılarımıza aşağıda bulunan linklerden ulaşabilirsiniz.

Teff Tohumu Yoğurtla Nasıl Tüketilir?

Keten tohumu zayıflamak için nasıl kullanılır?

Diyet Yapmadan Kilo Vermek İçin 12 Basit Öneri

Diyet ve zayıflama ile ilgili tüm yazılarımıza Diyet kategorisinden ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ