Biz Biliyoz

Bamya Tohumu Bacaklara İyi Gelir mi?

Bamya Tohumu Bacaklara İyi Gelir mi?

Bamya tohumu bacaklara iyi gelir mi? Bamya tohumu dizlere iyi gelir mi?

Faydaları saymakla bitmeyen Bamya Tohumu, diz ağrısı, bacak ağrısı, ayak ağrısı gibi kemik ağrıları ve eklem ağrılarının giderilmesinde de kullanılmaktadır. Peki  Hep birlikte öğrenelim.

Sağlık için bir çok faydası bulunan bamya tohumu ağrılardan zayıflamaya, sindirim problemlerinden, kabızlığa kadar bir çok konuda insan sağlığı için önemli yer tutmaktadır. Bu yazımızda bamya tohumu ile ilgili şu detayları öğreneceksiniz.

  • Bamya tohumu bacaklara iyi gelir mi?
  • Bamya tohumu bacak ağrısı
  • Bamya tohumu dizlere iyi gelir mi?
  • Bamya tohumu diz ağrısı.

Bamya tohumu bacak ağrılarına iyi gelir ?

İçerisinde bir çok vitamini barındıran bamya tohumu bacaklara iyi gelir mi diye düşünenler için hemen açıklayalım evet bamya tohumunun özellikle kemik ağrılarına çok iyi gelmektedir. Aynı zamanda bamya tohumu diz ağrısı içinde kullanılmaktadır.

Bamya tohumu diz ağrısı için nasıl kullanılır?

Bamya tohumu diz ağrılarına iyi gelirmi? Bamya tohumu hem bacak ağrısı hem diz ağrıları için kullanılabileceği gibi kol ağrısı, omuz ağrısı, diğer kemik ağrıları ve eklem olan bölgelerde de kullanılabilmektedir. Bamya tohumu çoğunlukla bacak ve diz ağrıları için etkili olduğu bilinse de bamya tohumu ayak ayrısı ve bilek ağrıları içinde rahatlıkla kullanılabilir. Bacak, siz, ayak, bilek, el, omuz ve tüm kemik ağrıları için bamya tohumu kürü nasıl yapılır hep beraber inceleyelim.

Bamya tohumu kürü nasıl yapılır.

Bamya tohumu bir çok farklı şekilde kullanılmaktadır. Tek başına kullanım için tohumlar direk yutulabildiği gibi ezilerek her hangi bir şeyin içine de karıştırılabilir. Önemli olan bamya tohumunun nasıl tüketildiği değil tüketilmiş olmasıdır.

Bacak ve diz ağrıları için bamya tohumu

Yaklaşık 10 adet kadar bamya tohumunu bir suda bekletin. Ertesi sabah bu suyu ağrıyan bölge üzerine sürün. Eğer su bitmezse akşam veya ertesi gün yine aynı suyu kullanabilirsiniz. İşlemi sabah akşam uyguladığınız taktirde bir kaç gün içerisinde ağrıların hafiflemeye başladığını göreceksiniz. Elbette her işlem herkes veya her ağrıda geçerli olmayabilir. Fakat bu yöntem tarafımızdan denenerek olumlu sonuç almıştır.

İlginizi Çekebilir: Bamya Tohumu Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

Bamya tohumu kullanan bir kişinin yorumu

Bacak ve dizlerinde ağrı olan hatta yürürken veya merdiven çıkarken ağrısından dolayı durmak zorunda olan kişi üzerinde denenen bu yöntem sonucunda 1 hafta sonra ağrılarda ciddi şekilde azalma gözlemlenmiş ve zaman içerisinde ağrı yok olmaya başlamıştır.

Bamya tohumu toz haline getirilerek vazelin veya aktardan alacağınız yağlarla karıştırarak ta kullanabilirsiniz. Ezerek esans yağları ile karıştıracağınız bamya tohumunu direk sürme yöntemi ile de kullanabilirsiniz. Has ve kemik ağrılarına iyi gelen esans yağları içerisinde nane yağı ile kullanılan bamya tohumu tozu çok ağrıların azalmasına çok daha etkili olacaktır.

Bamya tohumunu diz ağrısı, ayak ağrısı, eklem ağrısı, kol ağrısı, omuz ağrısı, el ağrısı, bilek ağrısı, dirsek ağrısı gibi kemik ağrıları için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Bamya Tohumunun Faydaları.

Etiketler: Bamya tohumu, diz, bacak, kemik, ayak, dirsek, bilek, ağrı, ağrısı, faydası, faydaları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ