Biz Biliyoz

Bamya Tohumu Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

Bamya Tohumu Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

Son dönemlerin popüler ve sağlık saçan gıdaları içerisinde gelen bamya tohumu zayıflatır mı? Bamya tohumu zayıflamak için nasıl kullanılır? Peki bamya tohumu ile zayıflama nasıl yapılır?

 

Son zamanlarda halk arasında kendinden çok fazla söz ettiren ve kullanan kişilerinde genellikle olumlu tepkilerine sebep olan bamya tohumu faydaları içerisinden bazılarını bu yazımızda ele alacağız. Peki bu yazımızda hangi soruların cevaplarını bulacaksınız?

 • Bamya tohumu zayıflatır mı?
 • Bamya tohumu zayıflamak için nasıl kullanılır
 • Bamya tohumu ile zayıflama
 • Bamya tohumu yutmak zayıflatır mı?

Gerek yemeklerde gerekse tek başına kullanılabilen bamya tohumu zayıflatır mı? Bamya tohumu ile zayıflama nasıl yapılır?

Bamya Tohumunun sağlık açısından bir çok faydası bulunmaktadır. Genelde yaz aylarında yetişen bu besin maddesi farklı farklı şekillerde tüketilebilmektedir. Sindirim sisteminin daha düzgün ve verimli çalışmasına olanak sağlayan bamya tohumunun metabolizmayı hızlandırma özelliği bulunmaktadır. Bamya tohumu ile zayıflama metabolizmanın hızlanması ve sindirim sisteminin daha düzgün çalışması ile gerçekleşir.

Bamya tohumu ile zayıflama

Zayıflamak için bamya tohumu kullanımının özel bir küre ihtiyacı yoktur. Ezilerek toz haline getirilen bamya tohumunun kullanımı metabolizmanın daha hızlı, düzenli ve dengeli çalışmasına imkan sağlar. İçerisinde barındırdığı yüksek lif sayesinde bağırsak hareketlerini düzenler, kabızlığı giderir sindirim sistemi ile ilgili tüm sorunları ortadan kaldırır. Hızlı çalışan metabolizma sayesinde vücuttaki yağ yakım hızı artar ve kişinin kilo vermesine destek sağlar.

Bamya tohumu kullanmak zayıflamanıza yardımcı olacak doğanın bize vermiş olduğu en değerli besinlerden biridir.

Bamya tohumu yutmak zayıflatır mı?

Bamya tohumu zayıflamak için nasıl kullanılır? Evet bamya tohumu yutmak zayıflamaya yardımcı olacak bir harekettir. Fakat unutulmamalıdır ki ben bamya tohumu yutuyorum zayıflayacağım gibi bir durum söz konusu bile değildir. Tek başına bamya tohumu sizi zayıflatmaz. Zayıflamak için göstereceğiniz belli çabalara ilaveten kullanacağınız bamya tohumu daha hızlı zayıflamanızı, sağlıklı bir şekilde kilo vermenize destek sağlar.

Günde 2 tane hamburger tüketen biri bamya tohumunu yutmayı bir kenara bırakın bamya tarlasını tüketse nafiledir.

Zayıflamak için bamya tohumu nasıl kullanılır?

Zayıflamak kilo vermek için günümüzde bir çok yöntem bulunmaktadır. Fakat dikkat edilmesi gereken konu sağlıklı bir şekilde zayıflamak olmalıdır. Bamya tohumu da sağlıklı bir şekilde zayıflamanıza yardımcı olur.

Akşamdan bir bardak su içerisine 10 adet kadar bamya tohumu koyun. Sabaha kadar bu su içerisinde bekleyen bamya tohumlarını çıkardıktan sonra suyu aç karna tüketin. Bu sayede hızlanacak metabolizma ve düzene girecek olan sindirim sistemi sayesinde bir ay içerisinde yaklaşık 5 – 6 kilo kadar vermeniz mümkündür. Bamya tohumu kullanımını spor ile desteklemeniz sonucunda ise vereceğiniz kilo kaybı çok daha fazla ve daha düzenli olacaktır.

Bamya tohumunu toz haline getirip yemeklerinizin salatalarınızın içerisine de koyabilirsiniz. Kısacası nasıl tüketirseniz tüketin bamya tohumunu tüketmek size hem sağlık hem de zayıflama olarak geri dönecektir.

 

Mutlaka okumalısınız: Keten tohumu zayıflamak için nasıl kullanılır?

Etiketler: Bamya tohumu zayıflatır mı, Bamya tohumu zayıflamak için nasıl kullanılır, Bamya tohumu ile zayıflama, Bamya tohumu yutmak zayıflatır mı?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 11 YORUM
 1. Aysel güler dedi ki:

  Kesinlikle deneyecegim

 2. Yesim özen dedi ki:

  Bamya tohumunun zayiflamaya etkisini bende duymustum. Cevremden kullananlarda oldu. Ama denemisitim en azindan zararsiz yenilebilir bir besin maddesi bende denemek istiyorum.

 3. Ferhunde dedi ki:

  Mukemmel bir bilgi olmus cok tesekkurler. Her şey detayli ca anlatilmis

  1. Biliyoz.com dedi ki:

   Biz teşekkür ederiz

 4. Hilal dedi ki:

  Hamilelerde kullanabilirmi

  1. Biliyoz.com dedi ki:

   Kullanmasında bir sakınca olmadığını düşünüyoruz. Ancak yine de bu konudaki en sağlıklı bilgiyi doktorunuz verecektir. Konu ile ilgili doktorunuza danışmadan zayıflamak üzere bir aksiyon almamanız gerektiğini bebeğinizin sağlığı açısından belirtmek isteriz.

   1. Özlem dedi ki:

    Tohumları da yiyecek miyiz yoksa sadece suyu mu içilecek

    1. Biliyoz.com dedi ki:

     Suyunu içmeniz kafi olacaktır.

 5. Rabia dedi ki:

  Ben bamya tohumunu 10 adet yutuyorum faydası yada zararı olurmu teşekkür ederim

  1. Biliyoz.com dedi ki:

   Rahatlıkla kullanabilirsiniz faydalarını zaman içerisinde göreceksiniz. Bu güne kadar çevremizde kullanıp ta bir zarar gören olmadı ki Valide sultan dahi bacak ağrılarıiçin sürekli kullanmakta.

 6. Işıl dedi ki:

  Merhabalar. Bamya tohumunu alıp, çektirdim. Zayıflamak amacıyla kullanacağım. Aktar sabah akşam 1 er çay kaşığı kullanabilirsiniz dedi, 1 cay kaşığını suya/yoğurda karıştırabilirsiniz dedi ama sizin de fikrinizi almak isterim

BİR YORUM YAZ