Biz Biliyoz

Böceklerden Kurtulmanın Pratik Yolu

Böceklerden Kurtulmanın Pratik Yolu

Bir çok evin davetsiz misafiri olan böceklerden nasıl kurtulabiliriz? Böceklerden kurtulmanın yolları nelerdir? Böceklerden kurtulmak için ne yapılır diye düşünenler için pratik bilgiler bu yazımızda.

Bir evdeki en can sıkıcı olumsuzluklardan biride evinizin içerisinde dolaşan böceklerdir. Kimileri böceklerden kurtulmak için belirli ilaç ve tabletler ile sorunu çözüme ulaştırabilir. Kimileri ise bu durum oldukça can sıkıcı bir hale gelmektedir. Ne yapılırsa yapılsın böceklerle olan savaştan bir tülü galip gelememektedir.

 

Böcekler evlerimizin davetsiz misafirleri genellikle loş, karanlık, yaz aylarında serini kış aylarında ise ılık bölgeleri seçerler. Böcekler için en ideal saklanma ve barınma alanı mutfak tezgahlarının altıdır. İstedikleri loş ve ılık ortam, evin dışarısı ile su boruları sayesinde bağlantılı aynı zamanda gıda olarak ta zengin bir bölgedir. Peki evli istila eden böceklerden kurtulmak için ne yapılır?

Böceklerden Kurtulmanın Yolu

boceklerden-kurtulmanın-yolları

Doğada böceklere karşı kullanılan yöntem en iyi yöntemler arasındadır. Özellikle kuşlar yakaladıkları avları bekletmek zorunda kaldıklarında avlarının üzerine kokulu otlar koyarlar. Böcekler ise bu koku sayesinde kesinlikle o bölgede toplanmazlar. Demek ki böcekler kokudan etkilenmekte ve kokuları sevmemektedir.

Genellikle kullanılan kokulu otlar ise lavanta ve nane den oluşmaktadır. Bu mantıktan yola çıkarak denenmiş ve büyük ölçüde etki sağlayan yöntem evde bir takım kokular kullanmaktır. Böceklerin bulundukları bölgelere nane yağı dökülmesi böcekleri barındıkları yerden uzaklaştırmaktadır.

Nane veya lavanta yağı sprey haline getirilip su ile karıştırılmak suretiyle böceklerin barındıkları yerlere yani mutfak tezgahları altına sabah akşam sıkılması durumunda kısa sürede sorunun çözümüne ulaşılacaktır.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kokunun biraz keskin olmasıdır. Yani bir litre suyun içerisinde bir kaç damla kokulu yağlardan damlatmak kokunun hemen uçmasına sebep olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Günlük yaşamı kolaylaştıran 13 pratik bilgi

Böceklerden kurtulmak için yumuşatıcı

Böceklerden kurtulmak için ne yapılır sorusunun diğer bir cevabı ise hepimizin evlerinde bulunan yumuşatıcılardır. Böceklerden kurtulmak için yine böceklerin barındıkları bölge yumuşatıcı ile silinebilir. Bu sayede böceklerin ortamdan kaybolduğuna şahit olacaksınız

Böceklerden kurtulmanın doğal yolu sedir yağı

Hemen hemen bir çok ev içerisinde bulunan böceklerden kurtulmanın yolları içerisinde sedir yağı bulunmaktadır. Sedir yağının çok hoş bir kokusu vardır fakat bu koku böceklerin pek hoşlanmadıkları kokular içerisindedir. Sedir yağının su ile karıştırılıp böceklerin bulundukları bölgeye sıkılması kısa zamanda sorunun çözülmesini sağlayacaktır.

Böceklerden kurtulmak için kekik

Böceklerden kurtulmanın yolları arasında bulunan kekiği toz halinde mutfak tezgahlarının altına serpiştirin. Kekikğin saçtığı koku böceklerin kaçmasına yardımcı olacaktır.

Böceklerden kurtulmak için boraks

Her eczanede satılan boraks sizin böceklerden kurtulmak için en iyi silahlarınızdan biri olacaktır. Böceklerin barındıkları yere boraks parçacıkları koyun. Boraks böceklerden nasıl kurtulurum sorununun en ektili yanıtlarından biridir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ