Biz Biliyoz

Çamaşır Beyazlatmanın Püf Noktaları

Çamaşır Beyazlatmanın Püf Noktaları

İşte çamaşır beyazlatmanın püf noktaları. Çamaşırları beyazlatma yöntemleri

Sararan veya grileşen çamaşırlar bir çok kadının korkulu rüyasıdır. Hatta kadınların en takıntı yaptığı yegane konulardan biridir. Daha beyaz çamaşırlar için bu yazımıza dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.

Çamaşır Beyazlatmanın Püf Noktaları

Çamaşırlar zaman içerisinde dış etkenlerden ötürü sararır veya grileşir. Bu yazımızda beyaz çamaşırlarımızı sararma ve grileşme derdinden kurtaracak bazı pratik bilgilerden bahsedeceğiz. İşte çamaşır beyazlatmanın püf noktaları. Çamaşırlar nasıl beyazlatılır? Çamaşır beyazlatmanın doğal yolları?

Aynı Renkleri Kullanın

Çamaşır beyazlatmanın püf noktalarının başında çamaşırlarımızın renklerini korumak için beyaz çamaşırlarımızı yine aynı renk çamaşırlarla yıkamanız gerekmektedir. Hemen her ev kadını zaten bu şekilde çamaşırlarınız beyaz tutmaya çalışır. Bu konudaki en büyük hata düz beyaz çamaşırlar ile beyaz üzerine çok hafif desenli çamaşırları aynı makinede yıkamaktır. Her ne kadar gözle görülür bir fark olmasa bize suya karışan renk beyaz çamaşırlarınızın dokusuna işleyecektir.

Makineyi doldurmayın

Beyaz çamaşırlarınızı yıkadığınız makineyi fazla doldurmadan çalıştırmak çamaşır beyazlatmanın püf noktaları arasında gelmektedir. Giydiğimiz beyaz çamaşırlar dış etkenlerden ötürü kirlenmiş veya yağlanmış olacaktır. Ferah olan makinede çamaşırlarınızın rahat hareket etmesi onların daha iyi temizlenmesini sağlayacaktır.

Kurutma yapmayın

Beyaz çamaşırlarınızı kurutma makinesine atmayın. Çamaşır beyazlatmanın püf noktaları içerisinde en çok yapılan hatalardan birinin kurutma makinesi olduğunu unutmayın. Kurutma makineleri sıcak hava verdiğinden ötürü ısı kaynaklı olarak beyazlarınız sararabilir.

Çamaşır suyunu fazla kullanmayın

Kullandığınız çamaşır suyunu fazla miktarda atmayın. Çamaşır suyu her ne kadar ağartıcı olarak kullanılsa da içerisinde kullanılan kimyasal maddelerden ötürü fazlası sarartıcı etkiye sahiptir.

Kimyasal madde kullanmayın

Artık günümüzde çok fazla imkan olmasa da kimyasal ürünlerden uzak durun. Çamaşır beyazlatmanın püf noktaları içerisinde bulunan bu maddeye dikkat edin. Doğal yollarla beyazlık sağlayın kimyasal ürünlerden uzak durun.

Limon suyu

Eskiler bilirler çamaşır beyazlatmanın püf noktaları içerisinde limon bulunmaktadır. Limon suyu doğal bir beyazlatıcıdır özellikle hassas kumaşlar için en etkili yöntemlerden biridir.

Beyazlığını korumak istediğiniz ürünleri sıcak suda bir saat bekletin ve içerisine yarım limon sıkın. ( suyunuzun sıcaklığı ürününüzün içerisinde yazan sıcaklığa uygun olmalıdır aksi taktirde ürününüz çekebilir sertleşip keçeleşebilir )

Beyaz çamaşırlarınızı yıkarken çamaşır makinenizin içerisine sirke ve limon suyu sıkmak çok akıllıca bir yöntemdir.

Karbonat

Karbonat kullanın. Beyaz çamaşırlarınızı yıkarken deterjanın üzerine bir tatlı kaşığı karbonat ekleyin. Karbonat çok etkili bir beyazlatıcıdır. Eğer inatçı ve çıkmayan lakeler mevcutsa beyazlarınızda, leke olan yere limon suyu ile karbonatı karıştırarak sürün kısa süre beklettikten sonra çamaşır makinenizde yıkayın.

Aslınca çamaşırların beyazlığını yok eden sarartan, grileştiren şeylerin büyük bir bölümü yıkama tekniğinden ve kullanılan kimyasallardan kaynaklıdır. Çamaşır beyazlatmanın en doğru yolu doğal ürünlerden faydalanmaktır. Buda çamaşır beyazlatmanın püf noktaları içerisinde en çok dikkat edilmesi gereken konudur.

 

Beyaz Çamaşır Nasıl Bembeyaz Olur

Beyaz Çamaşır Nasıl Bembeyaz Olur Sararan veya grileşen çamaşırlar bir çok kadının en takıntılı olduğu konular içerisindedir. Peki beyaz çamaşır nasıl bembeyaz olur? Çamaşırlar nasıl beyaz olur buyurun hep beraber inceleyelim.

Bir çok kadın için resmen kadınlığın şanından şerefindendir beyaz çamaşırların bembeyaz, kar gibi olması belki de geçmişten gelen takıntıdır bu durum ama kimin hoşuna gitmez ki giydiği veya serdiği çamaşırların daha da beyaz olmasını. Şahsen ben bile isterim ışıl ışıl parlamasını.

Bu yazımızda sizler için biliyoz kadın ekibi ufak bir araştırma yaptı. Beyaz çamaşır nasıl bembeyaz olur, beyaz çamaşırlar için karbonat kullanımı nasıl olmalıdır, hep beraber inceleyelim çamaşırlar nasıl beyaz olur.

Beyaz çamaşır nasıl bembeyaz olur

Çamaşırlar zaman içerisinde dış etkenlerden ötürü sararır veya grileşir çamaşırlarımızın rengini kaybetmemesini sağlayacak bazı pratik bilgiler bulunmaktadır. Çamaşırlar nasıl beyaz olur? Çamaşır beyazlatmanın doğal yolları? Beyaz çamaşırlar nasıl bembeyaz olur? İşte tüm sorularınızın cevabı.

Öncelikle var olan çamaşırlarımızın renklerini korumak için beyaz çamaşırlarımızı yine aynı renk çamaşırlarla yıkamalıyız. Bu konudaki en büyük hata düz beyaz çamaşırlar ile beyaz üzerine çok hafif desenlide olsa renk farklılığı içeren çamaşırları aynı makinede yıkamaktır. Küçük bir renk farklılığı bile beyazlarınızın renk değiştirmesine az da olsa olanak sağlayacaktır.

Beyaz çamaşırlarınızı yıkadığınız makineyi fazla doldurmayın. Giydiğimiz beyaz çamaşırlar dış etkenlerden ötürü kirlenmiş veya yağlanmış olacaktır. Ferah olan makinede çamaşırlarınızın rahat hareket etmesi onların daha iyi temizlenmesini sağlayacaktır.

Beyaz çamaşırlarınızı kurutma makinesine atmayın. Kurutma makineleri sıcak hava verdiğinden ötürü ısı kaynaklı olarak beyazlarınız sararabilir.

Beyaz çamaşırlar nasıl bembeyaz olur diye düşünen kişilerin en sık yaptığı hatalardan biride yoğun olarak çamaşır suyu kullanılmasıdır. Çamaşır suyu her ne kadar ağartıcı olarak kullanılsa da içerisinde kullanılan kimyasal maddelerden ötürü fazlası sarartıcı etkiye sahiptir.

İlginizi Çekebilir: Siyah noktalardan kurtulmak için 7 pratik çözüm

Çamaşırlar nasıl beyaz olur?

Doğal yollarla beyazlık sağlayın kimyasal ürünlerden uzak durun limon suyu doğal bir beyazlatıcıdır özellikle hassas kumaşlar için en etkili yöntem limon suyu kullanmaktır. Beyazlığını korumak istediğiniz ürünleri sıcak suda bir saat bekletin ve içerisine yarım limon sıkın. ( suyunuzun sıcaklığı ürününüzün içerisinde yazan sıcaklığa uygun olmalıdır aksi taktirde ürününüz çekebilir sertleşip keçeleşebilir )

Beyaz çamaşırlarınızı yıkarken çamaşır makinenizin içerisine sirke ve limon suyu sıkmak çok akıllıca bir yöntemdir.

Beyaz çamaşırlar için karbonat

Beyaz çamaşırlar için karbonat kullanın. Beyaz çamaşırlarınızı yıkarken deterjanın üzerine bir tatlı kaşığı karbonat ekleyin. Karbonat çok etkili bir beyazlatıcıdır. Eğer inatçı ve çıkmayan lakeler mevcutsa beyazlarınızda leke olan yere limon suyu ile karbonatı karıştırarak sürün kısa süre beklettikten sonra çamaşır makinenizde yıkayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ