Take a fresh look at your lifestyle.

Hindistan Cevizi Yağının Cilde Faydaları

0 1

Hindistan cevizi yağının cilde faydaları nelerdir? biliyoz.com ekibi sizler için araştırdı.

İşte Hindistan cevizi yağının cilde faydaları.

 

Yemekten cilt bakımına kadar bir çok alanda kullanılan Hindistan cevizi yapının mükemmel besleyici ve onarıcı özelliklerini kesinlikle denemenizi tavsiye ederiz. Kozmetik sektöründe de sıklıkla kullanılan Hindistan cevizi yağının cilde sağladığı faydaları aşağıda bulabilirsiniz.

Hindistan Cevizinin Yağının Cildimize Yararları Nelerdir?

* Çok iyi bir makyaj temizleyicidir. İçerisine hiç bir şey ilave etmeden en zor çıkan rimeli bile gözünüzden rahatlıkla Hindistan cevizi yağı çıkartabilir.

 

* Yumuşak, parlak ve canlı saçlara sahip olmanızı sağlar. Hindistan cevizi yağını banyoya girmeden 15 dakika önce uygun miktarda saçınıza sürün daha sonra durulayın.

 

* Sürekli kırılan ve zayıf tırnaklarında beslenmesi ve güçlenmeli için Hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz.
Dudaklarınız için ideal bir bakım kremidir. Oda sıcaklığında bekleyen Hindistan cevizi yağını dudaklarınıza sürebilirsiniz.

 

* Cilt üzerinde akne oluşumunu engeller. Çok az miktarda belirli aralıklar ile yüzünüze uyguladığınız taktirde akne oluşumunu engellemektedir.

 

* Hindistan cevizi yağını göz altı kremi olarak ta kullanabilirsiniz. Şişkinlikleri alır ve kırışıklıkların giderilmesine yardımcıdır.

 

* Varis oluşumunu engeller. Hindistan cevizi yağını varis oluşmaya başladığı veya belirtileri gözlemlendiği anda cildinize masaj yaparak uygularsanız varislerin tedavisine yardımcı olacaktır.

 

* Hindistan cevizi yağı egzema bulunan bölgeye yeterli miktarda uygulanması halinde kızarıklıkları ve tahrişi engelleyecektir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.