Biz Biliyoz

Hızlı Adet Söktürücü, Doğal Bitkiler ve Çaylar

Doğal Yollarla Hızlı Adet Söktürücü Doğal Bitkiler ve Çaylar

Hızlı Adet Söktürücü, Doğal Bitkiler ve Çaylar

Çabuk Adet Söktürücü Bitkiler ve Çaylar

Regl diğer adı ile bildiğimiz adet, her ayın belli günleri gerçekleşmekte olan döngüsel bir durumdur. Adet günün gecikmesi diğer aylar için de adet düzensizliği sebebi olacaktır. Bu gecikmeler sonucunda kişi de olumsuz etkiler yaratacaktır. Adet düzensizliği durumuna diyebilecek Hızlı Adet Söktürücü Doğal Bitkileri ve doğal olan çayları ve hareketleri gibi bir çok yöntem bulunmakta. Çok ağrılı ve sancılı adet durumunda hemen ilaçlara başvurmak yerine doğal şekilde hızlı adet söktürücü besinleri denemenizi tavsiye ederiz.

Adet düzensizliği durumunu anlayabilmek için, adet döngüsü başlangıç yani 1. Gününden itibaren diğer regl olma sürecine kadar geçen zaman dilimidir. Bu zaman genel olarak 21 ile 35 gün arasında değişmektedir. Sizler farklı zaman dilimleri içerisinde oluyorsanız eğer adet düzensizliği bulunabilir. Yumurtlama esnası hormon seviyesindeki düşüş, yumurtlama eksikliği, miyom, polip, kist, kullanılan hormonal ilaçlar, enfeksiyonel gibi sorunlar neden olabilir.

Çemen Otu: Adet süresi içerisindeki sancıları ve krampları azaltmakta büyük rol oynamaktadır. Çemen otunu ezip toz haline getirdikten sonra bir tatlı kaşığı çemen otu ile bir su bardağı suyu karıştırıp tüketebilirsiniz.

Dereotu: Eğer isterseniz çiğ de tüketebilir ya da kaynatıp suyunu içebilirsiniz.

Zencefil: Zencefilin ağrı kesici özelliği bulunmaktadır, adet ağısına da iyi gelir.

Maydanoz: İsterseniz çiğ olarak, isterseniz de kaynattıktan sonra suyunu tüketebilirsiniz. Gün boyu aralıklarla tüketilebilir, Hızlı adet söktürücü özelliği vardır, faydalıdır.

Baldırıkara otu: Fazla kullanılması uygun değildir. Ağrı kesici özelliğiyle birlikte adet düzeni ile ilgili büyük destek sağlar.

Alıç otu: Adet başlamadan yaklaşık bir hafta içerisinde tüketilmeye başlanmalıdır, kaynattıktan sonra soğuk olarak tüketilmelidir.

Çörek Otu: Sabah ve akşam olmak üzere yaklaşık 15 gr çörek otu az su ile kaynatıp tüketilebilir.

Ardıç: Beyaz renkli akıntıyı engellemek için Ardıç otu kullanılır. Ardıç otu direkt olarak tüketilebilir veya kaynatıp suyu tüketilebilir.

Hızlı Adet Söktürücü Özelliği Vardır

Hızlı Adet Söktürücü Özelliği Vardır

Zerdeçal: Zerdeçalı genellikle yemeklere konarak tüketir bizim milletimiz. Yarım çay bardağı su ile yarım çay kaşığı su ile karıştırılıp tüketilebilir.

Kereviz: Kereviz sıklıkla tüketilmesi gereken gıda türlerinden biridir. Çorba ya da salata yapılarak tüketilebilir.

Havuç: Şeker oranı yüksek seviyelerde olduğundan hücrelerin şekerle beslenmesini sağlayarak, kadınlık hormonlarını düzenli şekilde salgıladığından adet kanama sürecinin sorunsuz geçmesini sağlar. Çiğ ya da salatasını yaparak tüketebilirsiniz.

Rezene Tohumu: Bir su bardağı suyun içerisine 2 yemek kaşığı olmak üzere rezene tohumu ekledikten sonra 12 saat beklenir. Beklendikten sonra adet başlayana kadar tüketilmelidir.

Soğan: Bir adet soğanın 4/1lik bir kısmını 1 su bardağı kaynatılmış suya koyun 10 dakika bekledikten sonra sabah akşam tüketebilirsiniz. Düzenli olarak kullanımlarda daha etkili olmaktadır.

 

Hızlı Adet Söktürücü Etkisi Olan Bitki Çayları

 • Hayıt Otu Çayı
 • Kekik Çayı
 • Civanperçemi Çayı
 • Kırık Kilit Otu Çayı
 • Biberiye Çayı
 • Kantaron Çayı
 • Mine Çiçeği Çayı
 • Papatya Çayı

Kadınların Yapması Gereken Hızlı Adet Söktürücü Hareketler!

Doğal Yollarla Hızlı Adet söktürücü olarak uygulamanız halinde belirli hareketleri uygulamanız halinde vücudunuzdaki kan akışını hızlandırır, Böylece vücut harekete geçer vücuttan adet sökülmüş olur.

 • Koşu
 • Mekik
 • Makas Haraketi
 • Squad
 • Bicyle Crunches Haraketi
 • Mountain Climber Haraketi
 • Twisted Crunch Haraketi
 • Ters Crunch Standing Twist (Ayakta bükme)
 • Ters Crunch
 • Stanblity Ball Knee Tuck

 

Hızlı Adet Söktürücü Aspirin Kullanmak Zararlı mı?

Hızlı Adet söktürücü özelliği bulunmaz aspirin halk arasında en çok kullanılan bir yöntemdir. Yalnız uzman hekimlerin adet sökülmesi için kullanılmamasını önerirler. Aspirin sadece, regl dönemi içerisinde olan bir kadının adet kanaması az geliyorsa eğer bir miktar içilirse eğer kanı sulandırdığı için kanamanın bir miktar artması sağlanabilir.

 

Hızlı Adet Söktürücü İlaçlar Kullanmak Gebeliği Yok Eder mi?

Evet, hızlı Adet söktürücü özelliği olan ilaçlar gebeliğinizi sonlandırabilir. Dikkat! Eğer Hamile iseniz bu durumun farkında olmadan hızlı adet söktürücü hap kullandıysanız eğer, gebelik durumu düşük ile sonlandırılabilir. Gebe Kalma ile alakalı bir düşünceniz varsa eğer, gebe olup olmadığınızı netleştirdikten sonra hızlı adet söktürücü ilaç kullanmanız tavsiye edilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ