Take a fresh look at your lifestyle.

İlişkiyi Bitiren 4 Büyük Hata

0 7

Hiçbir evlilik veya ilişki her an her zaman dört dörtlük olamaz. Zaman zaman tartışmalar, kimi zaman anlaşmazlıklar, hatta belki dargınlıklar bile olabilir. Bunlar hayatın tadı tuzu iki farklı düşüncenin, iki farklı bedenin ve ruhun birbiri ile yaşadıkları ufak tefek çatışmalar.

Aşk ve evlilik hayatı içerisinde zaman zaman iniş ve çıkışlar olabilir fakat bu durum yıpratıcı bir hale gelmemeli. Evlilikte veya ilişkide sizi bunalıma sürükleyecek 4 hata.

Bu çatışmaların ilişkiyi bitiren sebepler içerisine girmesi çok abartılmadığı sürece mümkün değildir.Fakat uzmanlara göre bazı durumlar ilişkileri içinden çıkılmayacak duruma getirebilir. Peki nedir ilişkiyi bitiren hatalar veya evliliği bitiren hatalar? Hadi hep birlikte inceleyelim.

Sürekli Aramayın

Bir ilişkiyi çıkmaza sokan durumlardan biride sürekli aramak veya aramaktır. İlk zamanlar ilgi ve alakanın en büyük göstergesi olan sürekli telefon ile aramak, belli bir zamandan sonra karşı tarafı sıkma boyutuna gelebilir. Uzmanlar sürekli aramanın zararlı olduğundan bahsediyor. İlişkinizde karşınızdaki insanında nefes almasına, kendi ile baş başa kalmasına fırsat verin. unutmayın ki sizin veya sevdiğinizin hayatı sadece sizden ibaret değil.

İlişkiniz içerisinde asla bu hataları yapmayın adlı yazımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

Sorunlarınızla Yüzleşin

Evlilik veya ilişkilerdeki sorunlar karşılıklı iki kişinin attığı adımlar ile aşılabilir. Erkeğin yada kadının karşısındaki kişiyi belli bir süreden sonra hayat arkadaşı olgusundan çıkartarak işlerinde veya evinde yardımcı olan biri olarak görmemesi gerekir. Sorunlarınızı ertelemeyin, üzerini örtmeyin, yüzleşerek çözüme gidin. Üzeri örtülen bir sorun ileriki dönemde daha büyük problemlere sebep olabilir.

Her Fikri Onaylamayın

Karşınızdaki kişiye saygı göstermek veya kırmamak adına her fikrine veya her düşüncesine onay vermeyin. Belli bir süreden sonra kendi fikir ve düşüncelerinize saygısızlık yaptığınızı düşünmenize ve karşınızdaki kişinin sizin fikir ve düşüncelerinizi önemsememesine sebep olacaktır.

Huzurlu ilişkinin sırları adlı yazımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

Özel Alanı Aşmayın

Uzmanlara göre evliliği bitiren sebepler içerisinde çok ciddi yer alan bir problemde özel alanın aşılmasıdır. Özel alan kişinin her anında, aile içinde, arkadaş çevresinde ve özellikle ilişkilerde olması gereken bir sınırdır. Zaman zaman yalnızlık, farklı arkadaşlar, ilişki dışında gerçekleşen zamansız sohbetler bazıları için fazlaca önemlidir. Arkadaşlarınızla plan yapabilir ve o plan içerisinde eşiniz veya sevgiliniz olmayabilir. Kendinize ayırdığınız özel zamanlarınız olsun.

Leave A Reply

Your email address will not be published.