Biz Biliyoz

Şok Diyet Listeleri Arasında En Popüleri Lahana Diyeti

Şok Diyet Listeleri Arasında En Popüleri Lahana Diyeti

Şok Diyet Listeleri Arasında En Popüleri Lahana Diyeti

Şok diyet listeleri arasında en popüler olan diyetlerden bir tanesi de lahana diyeti, kilo vermek isteyen birçok birey tarafından araştırılmaktadır. Lahana diyeti nedir? Eğer uygulandığında güzel sonuç alınıyor mu? Peki ya Lahana diyeti sağlıklı bir diyet mi?

Lahana diyeti şok diyetler arasında yer almaktadır ve sağlıklı diyet değildir. Bir hafta içerisinde 5 kilo verdiren diyet gibi durumlar insan sağlığıyla ne kadar oynandığını göstermektedir. Çünkü bir hafta içerisinde kaybedilen yağlar değil su kaybıdır. Bu diyetler uygulandığında insan vücudunda birçok tahribata yol açabilir.

Şok Diyet, Lahana Çorbası

Şok Diyet, Lahana Çorbası

Lahana Diyeti Uygulamak Yağ Yakar mı?

1 Kase lahana çorbası yaklaşık 20 kalori içermektedir. Sürekli güncel olarak tüketilmesi sonucunda vücuda alınan kalori seviyesi yoğun bir şekilde düşmeye başlar. 2000 kalorilik vücut ihtiyacının yaklaşık 700 kaloriye inmesi demek artık insan vücuttaki yağ oranının değil, kaslardan ya da karaciğerde depolanmakta olan enerjinin alınması anlamına gelmektedir.

Çünkü vücut su kaybına uğramakta olup ve enerji boşluğu meydana gelmektedir. Ve sistem bu şekilde işlenerek kas dokularını kullanmaya başlar ve yağ dokuları aynı kalmaktadır. Yani 1 haftalık lahana diyeti ile kilo verebilirsiniz ama kaybettiğiniz yağlarınız değil vücudunuzda bulunan sudur ve hatta kas dokusunu da kaybedebilirsiniz.

Lahana diyeti sonrasında verdiğiniz kiloları tekrar fazlasıyla geri alabilirsiniz bu konuda çok dikkatli olmalısınız. Daha sonrasında metabolizma yavaşlamaya başlar ve bunun sonucu olarak vücut kendini güvene alır. Ve artık diyet yapmayı bıraktığınızda, normal hayatınıza geri döndüğünüzde de aldığınız kalori zaman da kilo almaya başlarsınız. Lahana diyetiyle ilk başladığınız anda tokluk hissi veren hormonlar sonrasında açlık hissi yaşatırlar. Metabolizmanın kendini tekrar toparlaması ise uzun zaman almaktadır.

Lahana diyeti yaparken gaz yapıcı özelliği bulunan lahana sebebi ile aşırı şişkinlik, karın ağrısı ve gaz sıkıntısı yaşayabilirsiniz. Kalorisi düşük olduğu için bir kaç gün içerisinde halsizlik ve güç kaybı şikayetleri başlar ve bu durumda enerjinizi düşürür.

Ve bu tarz sıkıntılar ruh halinizi de etkilemektedir. Gün içerisinde sürekli sinirlilik ve stres yaşarsınız. Bünyenize uygun olmayan şok diyetler çarpıntı ve kalp rahatsızlıklarını ortaya çıkartabilir. Uzun lafın kısası lahana diyeti sağlıklı kilo vermeyle pek ilgisi olmayan ve kiloyu korumada da hiç bir etkeni olmayan bir diyettir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ