Biz Biliyoz

Saç Maskesi, Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Maskesi Nasıl Yapılır

Saç Maskesi, Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Maskesi Nasıl Yapılır

Saç Maskesi, Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Maskesi Nasıl Yapılır

Hindistan cevizi yağı vücut ve saçlarınız için doğanın bize sunmuş olduğu harika doğal bir üründür. Hoş kokusu, kolay kullanımı ve besleyici yağlardandır. Hindistan cevizi yağı insan vücudunda yeni hücre oluşumunu sağlar ve bol miktarda antioksidan içerdiğinden dolayı saçlarınızın kırıklarının onarılmasına büyük katkıda bulunur. Hindistan cevizi ile saç maskesi nasıl yapılır bir göz atalım…

Hindistan cevizi yağı saçlarınızın onarılmasını sağlayan vitaminleri bulundurmaktadır. Saç derisini beslemenin yanı sıra derinizdeki sebumdan arınmak için uygulanan en etkili yöntemler arasındadır. Saçınızda oluşan kepek, kafa derinizde oluşan sivilceler ve iltihaplı yaralar için anti bakteriyel özellik taşımaktadır. Özellikle de göz alıcı bir parlaklık oluşmasına da yardımcı olan asitler içerir.

Hindistan cevizi yağı yoğun nem içerir ve bundan dolayı saçınızdaki kırıkların onarımında büyük rol oynamaktadır. Saçlarınızın kırılmasındaki sebeplerden bazıları şu şekilde sıralanabilir. Çevresel faktörler, hava şartları, beslenme bozuklukları, saç şekillendirciler ve saçınıza uyguladığınız kimyasallardan dolayı saç kırılmaları yaşanmaktadır. Hindistan cevizi yağını tek olarak saçınıza ve cildinize uygulayabilirsiniz.

Saç Kırıkları için Maske

Saç Maskesi

Saç Maskesi, Hindistan Cevizi Yağı ile Saçlarınız Yumuşacık Olacak

  • Bir kase içerisine yaklaşık 6-7 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ekleyin.
  • Saçınızı sarmak için kullanacağınız naylon poşet

Saç Maskesi, Hindistan Cevizi Yağını koyduğunuz kabı bir fırça yardımı ile saç diplerinize gelmeyecek şekilde yağlayınız. Eğer saç diplerinize gelirse problem yaratmaz ama saçlarınızı durulamakta zorluk çekebilirsiniz. Saç diplerinize sürdüğünüz yağı bir naylon poşet ile tamamen kaplayın bütün saçınız naylon poşette olsun ki sıcak olması saçınızın yağı iyice emmesini sağlayacak, saçlarınız parıl parıl parlayacak ve yumuşacık olacaktır. Yaklaşık 30-35 dakika sonra saçlarınızı şampuanla durulayın.

Saç Maskesi, Dökülen Saçlarınızı Hindistan Cevizi Yağı ile Onarın

Saçınızın uzunluğuna göre Hindistan cevizi yağını bir kasenin içerisine alın, kısık ateşte yağın erimesini sağladıktan sonra (ısıtma işlemi olarak çok hafif ılık olmalı) şaçınızın her bölgesine eşit olacak şekilde dağıtın dağıtma işlemi için en kolay yol bir tarak yardımı ile saçlarınızı taramaktan geçer. Saçlarınızı yağladıktan sonra tekrar bir poşet yardımı ile saçınızı bağlayın yaklaşık 20-25 dakika içerisinde bol su ile durulamanız halinde saçlarınızın dökülmesini azaltacak ve besleyecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ