Biz Biliyoz

Şok Diyet, 3 Günde 3 Kilo Verdiren Şok Diyet Listesi

Şok Diyet, 3 Günde 3 Kilo Verdiren Şok Diyet Listesi

Şok Diyet, 3 Günde 3 Kilo Verdiren Şok Diyet Listesi

En Çabuk Zayıflatan Şok Diyet Listesi

Bahar yaklaşınca, güneşli günler yaklaşınca, birde mutlaka içine girilmesi gereken bir elbise ya da mezuniyet balosu,  kına gibi çok yakında gerçekleşmesi planlanan bir organizasyon varsa şok diyet adına hızlı kilo vermek hemen hemen imkansız hale gelebiliyor.

Tam bu durum içerisinde devreye şok diyetler girmekte. Yumurta diyetinden tutunda hurma diyetine, patates diyetinden yoğurt diyetine kadar birbirlerinden tamamen farklı ama hepsi de kısa süre içerisinde çok kilo verdirmeyi planlayan şok diyetlerdir. Tek tip beslenmeye ve tek bir ürüne ağırlık vermek istemeyebilirsiniz bunun için de şok diyet listeleri bulunmaktadır.

Ben yumurta yiyemem diyorsanız eğer, her gün 3 öğün aynı besinle beslenmek istemiyorsanız örnek olarak bir şok diyet listesi ile şok diyet menüsünü çeşitlendirmek mümkün olduğunu bilmelisiniz.

Şok diyet nedir,  şok diyet listesi ile şok diyet nasıl yapılır?

Şok diyet, hızlı şekilde kilo verme planlanması ve diyetler için kullanılmakta olan genel bir ad aslında. Aslında bir tane şok diyet yok ve birbirinden farklı birçok şok diyet listesi mevcut. Bu diyetlerden bazıları yukarıda da belirttiğimiz gibi yoğurt diyeti, yumurta diyeti şeklinde bilinen ve tek bir gıda maddesinin ön planda olduğu, belli bir süre içerisinde tek tip beslenmeye sebep olan diyetler. Bu halde beslenmek istemeyenler için çok farklı olan şok diyet listeleri de mevcuttur.

Şok Diyet Listesi

Şok Diyet Listesi

Besin, gıda çeşitliliği ve farklılığı olan bu şok diyetler, genel olarak daha çok tercih edilmektedirler, aslında tüm bu şok diyet ve diyetlerin bir ortak amacı bulunmaktadır: Şok diyet en kısa süre içerisinde en çok kiloyu verdire bilmektir. Tam olarak bu amaçla şok diyet ve diyetlerin hemen hemen hepsi 500 ila 1000 kalori arasında değişir, düşük kalorili bir şok diyet beslenme programına sahip olmakta. Bu sebepten gün içerisinde harcanan kalori, alınan kaloriden genellikle hep daha fazla oluyor ve kilo verme hızı artmaktadır.

 

Şok Diyet, 3 Günde 3 Kilo Verdiren Hızlı Şok Diyet Listesi

  1. gün

Kahvaltı: 1 dilim tam buğday ekmeği, 1 adet haşlanmış yumurta, 1 bardak şekersiz çay
Öğlen: 1 porsiyon az yağlı ya da yağsız sebze yemeği, 1 kase ( fazla değil) yoğurt
Akşam yemeği: 1 Kase sebze çorbası (kremasız), 1 büyük kase bol yeşillikli salata (Yağsız)

  1. gün

Sabah: 1 dilim tam buğday ekmeği, 2 dilim beyaz peynir, 1 bardak şekersiz çay
Öğlen: 100 gram kırmızı et, 1 büyük kase bol yeşillikli salata
Akşam: 1 porsiyon haşlanmış sebze

  1. gün

Sabah: 1 su bardağı az yağlı süt, 1 adet haşlanmış yumurta, 1 bardak şekersiz çay
Öğlen: 1 kase sebze çorbası, 1 büyük kase bol yeşillikli salata
Akşam: 200 gram ızgara balık, 1 büyük kase bol yeşillikli salata

Tüm olarak bunlara ek 3 gün sürecek olan şok diyet boyunca ara öğünlerde bol bol su, ayran ve bitki çayı içilmeli, kendinizi zorlayacak ve zor durumda kalacak şekilde aç hissettiğiniz anlarda işlem görmemiş çiğ ceviz içi, fındık, badem gibi kuru yemişlerden çok az miktarda tüketebilirsiniz. Yine şok diyet boyunca gün içinde bol bol su içmeyi de asla ihmal etmemeniz önerilmektedir.

 

Şok diyet ile ilgili olarak dikkat edilmesi gerekenler!

  • şok diyet, uzun süreli olarak uygulanırsa eğer vücutta ciddi ölçüde zarar verebilir ve besin eksikliğine sebep olabilir. Düşük kalorili, sınırları katı olan bu diyetleri 1 haftadan daha uzun süre uygulanması tavsiye edilmez.
  • Şok diyetler kısa zaman içerisinde çok fazla kilo vermenizi sağlasa da normal olarak beslenme düzenine geri döndüğünüzde tekrar kilo almanız da aynı ölçüde hızlı olacaktır.
  • Kalp veya şeker hastalığı gibi kronik ve ciddi bir rahatsızlığı bulunan kişilerin, hassas olanların, alerjik reaksiyonlar yaşayanların, hamilelik ve emzirme dönemlerindeki bireylerin şok diyet yapması ciddi sıkıntılı ve sorunların ortaya çıkmasına sebep olabileceğinden önerilmemektedir.
  • ek olarak şok diyetler, fiziksel değişimlerden ve ruhsal değişimler yaşamanıza da sebep olabilir. Bu dönem içerisinde vücut az kalori aldığı için kendinizi sürekli yorgun, halsiz, sinirli ya da stresli hissedebilirsiniz bu konuda dikkatli olmalısınız.
  •  Şok diyet, uyarmış olalım, herhangi bir şok diyet de dahil olmak üzere katı, sert bir beslenme programına başlamadan önce kesinlikle bir beslenme uzmanından ya da diyetisyenden yardım almalı, kendiniz için en doğru şekilde bir diyet listesini oluşturmalı, doktorunuza da danışıp onun önerileri doğrultusunda hareket etmeniz sizlerin yararına olacaktır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ