Biz Biliyoz

Teff Tohumu Nasıl Kullanılır? Nasıl Tüketilir?

 • 07 Nisan 2019
 • 152 kez görüntülendi.
Teff Tohumu Nasıl Kullanılır? Nasıl Tüketilir?

Son dönemlerin çok araştırılan konularından biri olan “Teff tohumu nasıl kullanılır?” sorusunun cevaplarını tüm detayları ile araştırıyoruz. İşte zayıflamak için teff tohumu nasıl kullanılır? Teff tohumu nasıl tüketilir?

 

Son dönemlerde Hollywood yıldızları sayesinde gündeme gelen teff tohumu  sürekli merak edilen konular içerisinde yer almaktadır. Zayıflama tohumu olarak bilinen bu tohumun sağlık açısından inanılmaz faydalarını nasıl kullanılması gerektiğini tüm detayları ile sizlerle paylaşacağız. Peki bu yazımızda hangi soruların cevaplarını bulacaksınız.

 • Teff tohumunun faydaları nelerdir?
 • Teff tohumunun zararları.
 • Teff tohumu zayıflamak için nasıl kullanılır?
 • Teff tohumu nasıl tüketilir?

 

Etrafımızda var olan adını duymadığımız diyet ve sağlık üzerine etkili olan bir çok ürün ile yeni yeni karşılaşıyoruz. Doğal yetiştirilen besin maddelerinin sağlığa kattığı faydalarını kimse göz ardı edemez. Bilim bu kadar ilerlemediği dönemlerde var olan hastalıkların hepsinin bu bitkiler ile tedavi edildiğini günümüzde ise sağlık sektöründe kullanılan ilaçların büyük bir bölümünün ham maddelerinin bu bitkiler olduğu inkar edilemez.

İnsana sağlık katan bu tarz doğal besin kaynaklarının günümüzde bu denli çok duyulmasının sebebinin de teknoloji ağı olduğunu unutmayınız. Eğer bilinçli bir tüketici iseniz duyduğunuz hemen kullanmak yerine öncelikle araştırmanızı tavsiye ederiz.

Bu yazımızda dünya üzerinde milyonlarca kişinin kullandığı teff tohumunun faydalarını ve teff tohumunun zayıflamak için nasıl kullanılacağını ele aldık. Daha önce teff tohumu hakkında yazıdığımız diğer yazılarımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Teff Tohumu Nedir? Tef Tohumu İle Hızlı Kilo Verme

Teff Tohumu Yoğurtla Nasıl Tüketilir?

Teff tohumunun faydaları nelerdir?

Vcut için bir çok faydası bulunan tef tohumu demir ve lif açısından zengin içeriğe sahip doğal bir besin maddesidir. Özellikle hayvansal gıda tüketmekten kaçınan vejeteryan ve veganların çok tercih ettiği teff tohumu içerisinde kalsiyum ve protein barındırmaktadır.

 • Teff tohumu içerisinde barındırdığı kalsiyum sayesinde dişlerin korunması ve kemik gelişimi için mükemmel bir doğal besin maddesidir. Aynı zamanda kemik erimesi gibi problemleri önleyici özelliği bulunmaktadır.
 • Yüksek demir içeriği sayesinde anemi hastalığı olan kişiler için ideal bir besin maddesidir.
 • Metabolizmayı hızlandırma özelliği sayesinde vücut içerisinde biriken yağın erimesine destek sağlar.
 • Ara öğün olarak kullanılması durumunda ana öğünlerde tokluk hissi verir bu sayede daha az yemenizi sağlar. Alınan kalori oranı düşer yakılan kalori oranı yükselir. Buda kilo vermenizi destekler.
 • Kan şekerini düzenler acıkmanızı geciktirir.
 • Kanser riskine karşı koruyucudur.
 • İçeriğinde glüten barındırmadığından çölyak hastaları için ideal bir besin maddesidir.
 • Sindirim sistemini düzenler
 • Tansiyon hastaları için idealdir. İçerisinde az miktarda sodyum bulundurur.
 • Doğal bitkisel protein içerdiği için veganların ilgi odağıdır.

Sayamadığımız daha bir çok faydası bulunan teff tohumu nasıl tüketilir. Zayıflamak için teff tohumu nasıl kullanılır.

Teff tohumu nasıl kullanılır?

Teff tohumu hem tohum hem de un halinde temin edilmektedir. Bu kadar yaygın kullanılan bu tohumu alırken güvenilir yerleri tercih etmenizi öneririz.

 • En sık kullanılan tüketim yöntemi teff tohumu ile ekmek yapılmasıdır. Un halinde temin edilen teff tohumu ekmek yapılarak tüketilebilir.
 • Un halinde satın alınması sonucunda poğaça, börek, kek ve kurabiyeler dede kullanılabilir.
 • Kinoayı tüketen kişiler kinoayı kullandığı her yerde teff tohumunu da kullanabilirler.
 • Sabah kahvaltıları için krep şeklinde kullanılabilir.
 • Kısacası un kullanılan her yerde teff tohumu kullanmak sağlık açısından faydalıdır.

 

Teff Tohumu Nedir? Tef Tohumu İle Hızlı Kilo Verme

Son dönemlerde popüler hale gelen hızlı kilo vermeye sebep olan Teff Tohumu nedir? Tef Tohumu ile nasıl kilo verilir?

teff-tohumu-nedir

Tv haberlerine konu olan Teff Tohumu nedir? Teff ile 2 ayda 23 Kilo veren kadın neler söyledi? Teff Tohumunun faydalı nelerdir? Teff Tohumunun zararları varmı hepsini biliyoz.com kadın ekibi sizler için araştırdı. Teff ile ilgili bilmeniz gereken her şey bu yazımızda.

Teff Tohumu Nedir?

Kimilerinin tadını kestaneye kimilerinin ise kuşburnuna, fındık veya cevize benzettiği aromatik bir yapıda olan Teff Etiyopya, Mısır, Avustralya, Birleşik Devletler ve Kanada yetişen bir tahıl gurubunda bir bitkidir. Kahverengi, beyaz ve kırmızı olmak izere 3 çeşidi bulunmaktadır. Buğday gibi toprağa tohumlarının serpilmesi ile üretilmektedir. Teff bitkisi genel olarak buğday’ a benzemektedir. Senede 2 hasadı bulunan teff bitkisi sonbaharda ekilip yaz başında hasat edilir Hasat sonrası Haziran ayında tekrar ekilen bitki sonbaharda tekrar tohumlarını vermektedir.

Teff Tohumu Vitamin Deposu

Son dönemlerde özellikle kilo vermek için ülkemizdede yaygınlaşan bu tohumlar Demir, Lif, Fosfor, Magnezyum, C vitamini, Kalsiyum ve Protein deposudur.

Teff Tohumunun Faydaları Nelerdir?

1 – Amino asit Kaynağıdır.
2 – Ken şeker ve kan dolaşımını düzenler.
3 – Vitamin, Pretein ve Mineral acısından zengindir.
4 – Antioksidan yapısına sahiptir.
5 – Metabolizma ve yağ yakımını hızlandırır.
6 – Hızlı ve sağlıklı kilo verilmesini sağlar.

Teff Tohumu Nasıl Kullanılır?

teff tohumu

Genelde bir bardak suya 1 tatlı kaşığı karıştırarak yemeklerden önce içilmesi halinde tokluk hissinı arttıran yemek yeme ihtiyacınızı aza indirgeyen Teff Tohumu yoğurt’ a karıştırılarak ta kullanılmaktadır. Bazı kişiler bu tohumundan ekmek yaparak ta istifade etmektedir.

Teff Tohumunun zararları Teff Tohumunun yan etkileri

Bilimsel olarak Teff’in kanıtlanmış zararı veya yan etkisi bulunmamaktadır. Fakat kararında tüketilmeyen her yiyecek veya içecek gibi bir takım olumsuz etkiler verebilir. Suyun bile fazlasının zararlı olduğu dikkate alınmalıdır. Özellikle Gebe ve Emziren kadınların doktor kontrolünde kullanılması önerilir.

Teff tohumu ile 2 ayda 23 kilo verdim.

2 Ayda 23 Kilo veren Kadının Açıklamaları 10.07.2018 tarihi Atv öğlen haberlerinde yapılan yayında Tef tohumu ile ile hızlı kilo verme ile ilgili haberde, 2 ayda 23 kilo veren kadının açıklamaları şu şekilde olmuştur. Açık hissimi ortadan kaldırdı, tatlı krizlerim yok oldu 2 ayda tam 23 kilo vererek hayal ettiğim kiloya ulaştım dedim.

Teff tohumu kilo vermek için nasıl kullanılır?

 • Bir kase yoğurt içerisine bir tatlı kaşığı teff tohumu karıştırılarak yenmesi tokluk hissini çoğaltır ve ara öğün olarak tüketilebilir.
 • Bir bardak ılık su içerisinde bir tatlı kaşığı teff tohumu karıştırılarak yemeklerden yarım saat önce tüketilmesi çabuk doymanıza yardımcıdır.
 • Teff tohumu çayı hazırlamak isteyenler yine bir tatlı kaşığı teff tohumunu kaynar su ile demleyerek kullanabilir. Aroma vermesi için farklı çaylarla karıştırıp tüketebilirsiniz.

Teff tohumunun zararları

Teff tohumunun bilimsel olarak kanıtlanmış bir zararı ve yan etkisi bulunmamaktadır. Fakat her yazımızda söylediğimiz gibi her şeyin fazlasının zararlı olduğu unutulmamalıdır. Her ne kadar şifalı bir besin maddesi olsa da fazlası mutlaka zarar olarak size dönüş yapacaktır.

Fazla kullanılması durumunda doğal yaşam kaynağımız olan suyun bile insanı zehirleyebileceği göz ardı edilmemelidir. Kararında tüketim her zaman için uygundur. Her hangi bir sağlık sorunu olan kişilerin, emziren veya gebe kadınların doktor onayı ile kullanması önerilir.

 

Yukarıda size kilo vermeye yardımcı olan teff tohumunun nasıl kullanılacağını, teff tohumunun faydalarını, zararlarını anlattık. Dip not olarak ta şunu söylemeden geçmek istemiyoruz. Hiç bir ürün hiç bir doğal besin maddesi size oturduğunuz yerde sağlıklı olarak kilo verdirmez. Verdirse bile ya geçici yada sağlıksızdır. Siz teff tohumunu tüketerek diğer yediklerinize dikkat etmezseniz kilo vermeyi bırakın daha fazla kilo alırsınız.

Bu sebeple teff tohumunu tüketirken diğer yediklerinize de dikkat etmeniz ve birazda hareket etmeniz tavsiyemizdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ