Biz Biliyoz

Merdiven Çıkarak Kilo Vermek Mümkün Mü?

  • 06 Temmuz 2018
  • 54 kez görüntülendi.
Merdiven Çıkarak Kilo Vermek Mümkün Mü?

Merdiven çıkarak kilo vermek gerçek mi? Merdiven çıkarak kilo verilir mi? Kilolardan kurtulmak için merdiven çıkmak yeter mi? Belki de hemen hemen hepimizin zaman zaman dediği şeylerden biridir şu merdivenleri günde iki kere çıkıp insem kilo veririm diye.

Merdiven Çıkarak Kilo Vermek Nasıl Oluyor?

Hızlı kilo verme yöntemleri arasında belki de en pratik kilo verme yöntemi

Evet kesinlikle kilo verirsiniz hem de çok ciddi bir şekilde merdiven çıkmak yürümekten kat kat fazla kilo verdirir. Fazla kilolardan kurtulmanın yollarından biride günde 10 dakika merdiven çıkmaktır. Merdiven çıkmak bir çok spor ve egzersize göre çok daha fazla kalori yaktırır. Özellikle bacak, basen ve karın bölgelerinde ciddi çalışma sağlatır.

Şimdi sıkı durum yapılan araştırmaya göre 6 ay boyunca 35 dakika yürüyen bir kişi ile 2 ay boyunca günde 10 dakika merdiven çıkan kişinin verdiği kalori birbirine eşdeğer. Yani 6300 dakika yürümek yerine 600 dakika merdiven çıkmak. Veya 105 saat yürümek yerine 10 saat merdiven çıkmak sizce hangisi daha kolay.

Merdiven çıkarak kalp ritminin hızlanması buna bağlı olarak kan dolaşımının da hızlanması ile vücutta oluşan ısı hızlıca kilo vermenizi sağlıyor. Bacak kalça ve göbek bölgesindeki sıkılaşma kalıcı olarak sizlere avantaj sağlıyor ufak bir diyet takviyesi ile sonucun mükemmel olacağına emin olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ