Biz Biliyoz

Zayıflamaya Yardımcı Tohumlar, Hangi Tohumlar Zayıflatır?

  • 06 Nisan 2019
  • 120 kez görüntülendi.
Zayıflamaya Yardımcı Tohumlar, Hangi Tohumlar Zayıflatır?

Zayıflatan tohumlar nelerdir? Hangi tohumlar daha kesin zayıflatır?

Kilo vermek almaktan daha zahmetli olan emek isteyen bir iştir ve tek düze değildir. Spor, uyku düzeni, alınan besinler ve yapılan her aktivite kilo olmayı sağlar veya kilo vermeye yardımcı olur. Bu yazımızda zayıflamaya yardımcı tohumlar nelerdir, hangi tohumlar zayıflatır size biraz bilgi vereceğiz. İşte kilo vermeye yardımcı en etkili tohumlar.

Kilo vermenin ne kadar zor olduğunu diğer yazılarımızda anlattık. Kilo aç kalarak, yenilen yemeği kısarak veya sadece spor yaparak verilmez. Aslında verilmeye verilir de sağlıklı bir kilo verme yöntemi olmaz. Tek düze kilo verme işlemi genellikle arkasından daha fazla kilo almakla sonuçlanır.

Örneklemek gerekirse yenilen yemeği kısmak sizin kilo vermenizi sağlar. Ancak bunu spor ile desteklememeniz daha fazla kilo vermenizi engeller. Bir süre sonra vücut bu rutine alışır ve alınan kalori verilen kaloriden fazla ise tekrar yağ birikimi oluşmaya başlar.

Diyelim ki yemeği kıstınız hareketi arttırdınız vücut daha hızlı kilo verir ama bir süre sonra kilo verme işlemi durur hatta kilo almaya başlanır. Çünkü vücut kendini korumaya geçer ve verilen desteği arttırmak ister. Yani tek düze kilo vermek diye Bir şey yoktur olsa dahi sonu genelde hüsrandır. Biz bu yazımızda kilo vermenize destek sağlayacak zayıflamaya yardımcı tohumları sizlerle paylaşacağız. Buyurun hep birlikte inceleyelim hangi tohumlar zayıflatır.

Zayıflamaya yardımcı tohumlar nelerdir?

Kilo vermek için en etkili genellikle lif açısından zengin tohumlardır. Lif sindirim sisteminizin düzgün çalışmasını sağlayarak sağlıklı kilo vermek için önemlidir. İdeal kilo için lif açısından zengin besinler tüketmek aynı zamanda sizi şeker hastalığına, kalp rahatsızlıklarına ve kolesterole karşı koruyacaktır.

Lif aynı zamanda size enerji sağlarken vücudunuz için gerekli yararlı bakterilerin oluşumunu desteklemektedir. Kilo vermek isteyenlerin mutlaka doğanın sunmuş olduğu nimetleri göz ardı etmeyerek zayıflamaya yardımcı tohumlardan destek almalıdır.

Hangi tohumlar zayıflatır.

Listemizde vermiş olduğumuz tohumların hepsi lif açısından zengin içeriğe sahip zayıflamaya yardımcı tohumlardır. Aynı zamanda metabolizmanın daha iyi çalışmasını destekler.

Chia tohumu

Chia tohumunun en azından adını artık duymayan yoktur diye düşünüyorum. Chia tohumu çözülebilir ve çözülemeyen lifler içermektedir. Metabolizmanın hızlanmasını katkıda bulunur ve kilo vermenizi destekler.

Ayrıca chia tohumları yağ asitleri ve omega-3 içerir. Dolaşım sistemi üzerinde oldukça etkilidir. İçerdiği yağ asitleri kötü kolesterolü düşürür iyi kolesterolü yükseltir.

Chia tohumu kilo vermek için nasıl kullanılır?

Chia tohumunun kilo vermek için kullanımı oldukça basittir. Özellikle ara öğün olarak tüketildiğinde ana öğünlerde daha az yemenizi sağlar. Chia tohumu salata ve yoğurda karıştırılıp tüketilmektedir. Günde üç yemek kaşığı chia tohumu düzenli zayıflama için yeterli olacaktır.

Keten tohumu

İçeriğinde bol miktarda lif barındıran keten tohumu diyet için ideal bir besin maddesidir. Kabızlığı önler, Hemoroid (basur) sorunlarının giderilmesinde etkilidir. Kötü kolesterolü düşürür. Omega-3 deposudur. Omega-3 açısından bir çok balıktan daha verimlidir.

Keten tohumu zayıflamak için nasıl kullanılır.

Keten tohumu zayıflamak için chia tohumu gibi salata ve yoğurda karıştırılarak tüketilebilir. Keten tohumu zayıflamak için nasıl kullanılır adlı yazımızı incelemenizi öneririz.

Hardal tohumu

Hardal tohumu içerisinde kalsiyum, lif, demir, Omega-3, protein, fosfor ve çinko barındırır. Sindirim sistemi için inanılmaz faydalıdır. Lif açısından zengin olan bu tohum kilo vermek için ideal bir besin maddesidir.

Hardal tohumu zayıflamak için nasıl kullanılır?

Hardal tohumu oldukça güzel bir tada sahiptir. Yemeklere baharat olarak kullanılabilir. Et, tavuk ve somon gibi besin maddelerine harika bir tat katmaktadır.

Ayçiçeği çekirdeği

Sanırım sevmeyen yoktur. Ama biz paketlenmiş tuzlu olanlarından bahsetmiyoruz. Tuz kilo vermenize engel bir maddedir. Aynı zamanda tuz su ve ödem tutar. Fazlası ise böbreklerinizin yorulmasını sağlar.

Ay çekirdekleri tokluk hissi verir. Metabolizmanın hızlı çalışmasını destekler. Kötü kolesterolü düşürüp iyi kolesterolün yükselmesini sağlar. Karaciğer sağlığı açısından oldukça yararlıdır.

Ayçiçeği çekirdeği zayıflamak için nasıl kullanılır?

İçerdiği lifler sayesinde vücuttan atılması gereken yağ ve kolesterolün emilimini azaltır. Ara öğün olarak istenildiği gibi tüketilebilir. Fakat ay çekirdeklerini yine de her gün tüketmeniz tavsiye edilmez. Diğer tohumlara ilave olarak gün aşırı ve en fazla iki yemek kaşığı tüketilmesi uygundur.

İlginizi çekebilir

Bamya tohumu zayıflamak için nasıl kullanılır?

Teff tohumu yoğurtla nasıl tüketilir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ